وزیر امور خارجه آمریکا: تراکنش‌های ناشناس بیت کوین خطرناک هستند!

وزیر امور خارجه آمریکا: تراکنش‌های ناشناس بیت کوین خطرناک هستند!

«مایک پمپئو»، وزیر امور خارجه ایالا‌ت‌متحده، در تازه‌ترین صحبت‌های خود اعلام کرده که قانون‌گذاری حوزه بیت کوین نیز باید به مانند دیگر تبادلات الکترونیکی باشد.

به‌گزارش «کوین تلگراف» و بر اساس مصاحبه پمپئو، با برنامه «اسکواک باکس» از شبکه CNBC در روز گذشته (۲۹ مرداد)، وزیر امور خارجه ایالات‌متحده ضمن اشاره به خطرات تراکنش‌های ناشناس ارزهای دیجیتال، افزود:

خطرات تراکنش‌های ناشناس مسئله‌ای است که همه ما با آن آشنا هستیم. همه از پانزده سال پیش و پس از حادثه یازده سپتامبر این موضوع را می‌دانیم؛ آن زمان هم رهگیری‌های مالی را جدی نگرفتیم و توان شناسایی جریان مالی و عاملان چنین انتقالاتی را نداشتیم.

«جو کرنن»، مجری CNBC با پیش کشیدن مسئله بیت کوین، از ارتباط این ارز با تنش‌های جغرافیایی-سیاسی در خاورمیانه صحبت کرد. وی ادامه به صحبت‌های «استیون منوچین» وزیر خزانه داری آمریکا اشاره کرد که گفته بود بیت کوین بیش از پول نقد در معاملات تبهکاران استفاده می‌شود.

پمپئو در واکنش به صحبت‌های مجری، به دفاع از گفته‌های منوچین پرداخت و گفت که امیدوار است ارزهای دیجیتال و تراکنش‌های ناشناس به یک امر عادی تبدیل نشوند؛ چرا که به عقیده وی این اتفاق امنیت جهان را کاهش خواهد داد.

شاید در نگاه اول دیدگاه پمپئو منفی به نظر برسد اما این سخنان از نظر کارشناسان برای بیت کوین مثبت است. پمپئو در مورد مسئله قانون‌گذاری در ارتباط با بیت کوین، دیدگاهی متضاد با منوچین را پیش گرفته و بر این عقیده است که بیت کوین می‌بایست مثل دیگر تبادلات الکترونیکی مالی قانون‌گذاری شود. این در حالی است که به عقیده منوچین، بیت کوین و فضای ارزهای دیجیتال نیازمند قوانین سخت‌گیرانه‌تر هستند.

ماه گذشته یکی از کارکنان اجرایی سابق «دیوچه بانک»، یک موسسه سرمایه‌گذاری آلمانی، در مقاله‌ای از بیت کوین به‌عنوان شاخصی در خصوص شناسایی تنش‌های مخفی جغرافیایی-سیاسی یاد کرده بود.

اشتراک
اطلاع از
guest
2 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
رضا
رضا
2 سال پیش

خوب دیگه یواش یواش دارن برای حضور گسترده و پر قدرت ارزهای دیجیتال آماده میشن ….خداحافظ پولهای کاغذی…. خخخخ

مهدی
مهدی
2 سال پیش

بی قانونی برای جامعه انسانی خطرناک, وقتی این همه قانون وجود داره انسانها مثل حیوان عمل می کنند وای به حال اینکه قانونی هم نباشه

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off