نهنگ ژاپنی ۴۰۰ میلیون دلار بیت کوین فروخت و این آغاز راه است

نهنگ ژاپنی ۴۰۰ میلیون دلار بیت کوین فروخت و این آغاز راه است

بعضی از مردم هنوز هم به این واقعیت که بازارهای ارزهای دیجیتال، بعضی اوقات تحت تأثیر بعضی از بازیگران ثروتمند قرار می‌گیرند، تردید دارند. این بازیگران که از آن‌ها با عنوان «نهنگ» یاد می‌شود، با استفاده از تکنیک‌هایی از جمله پامپ و دامپ در بازارها تأثیر می‌گذارند. آیا تا به حال نام نوباکی کوبایاشی (Nobuaki Kobayashi) را شنیده‌اید؟

همچنین بخوانید: نهنگ‌های بازار چگونه سرمایه‌ها را می‌بلعند؟

نهنگ بیت کوین ژاپنی

نوباکی کوبایاشی یک وکیل ژاپنی است که به عنوان تنها متولی پرونده ورشکستگی Mt.Gox برگزیده شده است. صرافی Mt.Gox بزرگترین صرافی بیت کوین جهان بود که در سال ۲۰۱۴ در پی از دست دادن ۸۵۰،۰۰۰ واحد بیت کوین، اعلام ورشکستگی کرد.

دیروز، ۱۶ اسفند کوبایاشی افشا کرد که او تقریبا ۴۰۰ میلیون دلار بیت کوین و بیت کوین کش را فروخته است. او ادعا می کند که این روند از ماه سپتامبر ۲۰۱۷ آغاز شده است ; زمانی که بازار روند صعودی خود را آغاز کرده بود.

نهنگ ژاپنی 400 میلیون دلار بیت کوین فروخت و این آغاز راه است

کوبایاشی هنوز معادل ۱.۹ میلیارد دلار، از بیت کوین‌ و بیت کوین‌ کش‌های صرافی Mt.Gox را نگهداری می‌کند. او در تلاش است تا بتواند با فروش مناسب این دارایی‌ها، با طلبکاران Mt.Gox تسویه کند. طبق بررسی‌ها او اکنون باید حدود ۱۷۹،۲۴۵ بیت کوین داشته باشد.

استراتژی فروش

کوبایاشی از استراتژی فروش خود چیزی نگفت اما مدعی است که سعی در فروش آن‌ها با بالاترین قیمت ممکن را دارد. این بدان معنی است که او احتمالا وارد چرخه تجارت ارزهای دیجیتال هم شده باشد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این وکیل در دوره فروش ابتدایی خود به طور میانگین هر بیت کوین را با قیمت حدود ۱۰,۵۰۰ دلار فروخته است که با قیمت امروز (۱۷ اسفند ۹۶) چندان فاصله ندارد.

در سال ۲۰۱۴، در جریان اتفاقی که برخی آن را اختلاس و برخی هک می‌دانند، صرافی ژاپنی Mt.Gox که حدود ۷۰ درصد معاملات کل بیت کوین را در اختیار داشت، ۸۵۰,۰۰۰ واحد بیت کوین را از دست داد. این بیت کوین‌ها در آن زمان تنها حدود ۵۰۰ میلیون دلار ارزش داشت اما امروز ارزشی فراتز از ۸ میلیارد دلار دارند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه