atlasarzdigital

انباشت بیت کوین زیر قیمت 10000 دلار در جریان است

انباشت بیت کوین زیر قیمت 10000 دلار در جریان است

بیت‌ کوین هفته‌ی گذشته بازار نسبتا پرنوسانی را شاهد بود که با صعود آن به سقف قیمتی 8,800 دلار همراه شد. در حال حاضر بیت‌ کوین در کنار سایر ارزهای دیجیتال با نوسان اندک در حال معامله شدن است. با صعود قیمت از سطح حمایتی و سرکوب دوباره آن از سوی مقاومت به بررسی اینکه چه عواملی ممکن است پشت پس زده شدن قیمت باشند و چه اتفاقی ممکن است در هفته‌ی جاری بیافتد، می‌پردازیم.

به نقل از کوین تلگراف، قیمت بیت ‎‌کوین توسط میانگین متحرک 100 هفته‌ای (WMA) در هفته‌ی گذشته حمایت شد که باعث حرکت قیمت به سمت سطح 9,000 دلاری شد. قیمت در وضعیت فعلی به کف قیمت هفتگی نزدیکتر است.

قیمت بیت‌کوین: 2 اندیکاتور اصلی انباشتگی قیمت زیر 10,000 دلار را نشان می‌دهند
نمودار قیمت بیت‌کوین در تایم فریم هفتگی

در تصویر بزرگتر از وضعیت قیمت می‌بینیم که با توجه به قرار گرفتن قیمت زیر میانگین 20 هفته‌ای، احتمالا وضعیت بیت کوین در میان‌مدت هنوز نزولی است و از میانگین متحرک 100 هفته‌ای نیز می‌توان به عنوان آخرین خط دفاع اشاره کرد. اندیکاتور همگرایی/واگرایی میانگین متحرک یا به اصطلاح مکدی (MACD) نیز شتاب حرکتی در جهت روند منفی را نشان می‌دهد، گرچه که مکدی اندیکاتوری پیرو (Lagging) است و بررسی تنهای آن کافی نیست.

اگر سطح 8,000 دلاری که میانگین متحرک 100 هفته‌ای و آخرین خط دفاعی است شکسته شود, ایستگاه‌های بعدی قیمت محدوده‌ی 6,000 تا 6,500 دلار و در نهایت سطح 4,500 دلاری خواهد بود که روی میانگین متحرک 200 هفته‌ای قرار دارد.

به طور کلی تایم فریم‌های پایین‌تر برای شناسایی اینکه در هفته‌های آتی چه خواهد گذشت کاربردی‌تر است.

قیمت بیت‌کوین: 2 اندیکاتور اصلی انباشتگی قیمت زیر 10,000 دلار را نشان می‌دهند
نمودار بیت‌کوین در تایم فریم روزانه

با نگاهی نزدیک‌تر به نمودار روزانه درمی‌یابیم که بیت‌ کوین توسط میانگین متحرک 200 روزه که نقش مقاومتی برای قیمت ایفا می‌کند نگه داشته شده است.

نگرانی فراگیری که برای بیت کوین وجود دارد احتمال وقوع تقاطع مرگ (Death Cross) بین میانگین‌های 50 و 200 روزه است که تا آخر ماه امکان رخ دادن آن وجود دارد. تقاطع مرگ به شرایطی گفته می‌شود که یک میانگین متحرک کوتاه مدت (در اینجا 50 روزه) میانگین متحرک بلند مدتی (در اینجا 200 روزه) را به سمت پایین می‌شکاند که بیانگر رکود و نزول قیمتی است.

سناریوی صعودی

میانگین متحرک 200 روزه دائما در حال افزایش است و به عنوان ناحیه‌ای برای تست کردن روند صعودی شناخته می‌شود (برای تست کردن روند، سطح 8,150 دلار باید حفظ شود). همچنین نمودار کف و سقف قیمتی بالاتری نسبت به کف و سقف قبلی خود در هفته گذشته نشان می‌دهد که این خود نیز نشانه‌ای دیگر از روند صعودی است.

اندیکاتور حجم تعادلی یا (OBV (On Balance Volume در تایم فریم 4 ساعته نیز نشان می‌دهد که حجم خرید تجمعی بیش از حجم فروش در این دوره‌ی تثبیت قیمتی است.

قیمت بیت‌کوین: 2 اندیکاتور اصلی انباشتگی قیمت زیر 10,000 دلار را نشان می‌دهند
نمودار قیمت بیت‌کوین در تایم فریم 4 ساعته

یافته‌های جدید بر اساس داده‌هایی که از سایت glassnode دریافت شده است، نشان می‌دهد که تعداد کیف پول‌هایی که 1,000 بیت‌ کوین یا بیشتر در آنها نگه‌داری می‌شود با روند سال‌های قبل از 2014 در حال افزایش است.

قیمت بیت‌کوین: 2 اندیکاتور اصلی انباشتگی قیمت زیر 10,000 دلار را نشان می‌دهند
نمودار تعداد آدرسهایی که بیشتر از 1,000 بیت‌کوین در آنها نگهداری می‌شود

این داده‌ها نشان می‌دهد که از سه ماه آخر سال 2018 افزایش قابل توجهی در این مقدار رویت شده است که در صعود سال 2017 این افزایش را شاهد نبوده‌ایم. این بدان معنی است که سرمایه ‌گذاران عمده و احتمالا موسسات، به جای سرمایه‌گذاران خرد در حال انباشتن دارایی های خود هستند و علاقه‌ی بازیکنان بزرگ بازار به بیت کوین دوباره جلب شده است.

در نتیجه علاقه به خرید بیت‌ کوین در محدوده‌ی فعلی وجود دارد اما به معنی افزایش قطعی قیمت آن نیست. در صورتی که ریزش عمیق‌تری با حجم معاملات قابل توجهی رخ دهد، باید به دنبال آن منتظر افزایش علاقه و توجهات خریداران به بیت کوین نیز باشیم.

سناریوی نزولی

علیرغم اینکه شاهد انباشتگی و تحکیم قیمتی روی سطوح حمایتی هستیم، این مساله تأثیر کمی بر مشکل تقاطع مرگ که قبل‌تر در همین نوشته به آن اشاره کردیم دارد. این تقاطع مرگ بین میانگین متحرک 50 روزه و 200 روزه که در حال حرکت به سمت یکدیگر هستند تا احتمالا در خط روند نزولی چند ماهه همدیگر را قطع کنند، اتفاق خواهد افتاد.

قیمت بیت‌کوین: 2 اندیکاتور اصلی انباشتگی قیمت زیر 10,000 دلار را نشان می‌دهند
نمودار قیمت بیت‌کوین در تایم فریم 4 ساعته

عدم موفقیت در شکستن این مقاومت‌ها باعث می‌شود تا درهای سطوح پایین‌تر بر روی قیمت باز شوند و قیمت سطح 6,000 دلار را به خود ببیند. در مرحله‌ی بعد و پس از تماس دوباره با MA200 روزه، هرگونه معامله‌ای زیر این حمایت متحرک ممکن است به بازار نزولی بلندمدت منجر شود.

نتیجه‌گیری

به طور کلی، نشانه‌هایی وجود دارد که بر مبنای آن‌ها خریداران به دنبال فرصت‌های خرید هستند و سرمایه‌گذاران بزرگ نیز به اصلاح قیمتی اخیر واکنش مثبتی نشان داده‌اند. حفظ قیمت بالای سطح 8000 دلار و تثبیت قیمت بر روی MA200 روزه، وظیفه خریداران برای حفظ روند مثبت قیمت در بلندمدت است.

در حال حاضر فروشندگان بازار نیز در تلاش هستند تا اگر بیت کوین زیر سطح 8,000 دلار تثبیت شد، از هر فرصتی برای به پایین کشیدن قیمت استفاده کنند. تقریبا دو هفته برای بازار ارزهای دیجیتال فرصت باقی‌ است تا برای 3 ماهه‌ی آخر سال 2019 یکی حرکت قطعی از خود نشان دهد.

اشتراک
اطلاع از
guest
15 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
Masoud
Masoud
1 سال پیش

من فکر میکنم بزرگترین اشتباه اینه که همیشه قیمت رو با ۲۰هزار دلار ۲۰۱۷ مقایسه میکنیم. اون فزایش قیمت یک حباب بود٬ فراموشش کنید٬ قیمت باید بتونه تا ماهها خودش رو بالای ۱۰هزار دلار تثبیت کنه تا موفق بشه ۲۰هزار دلار رو بزنه. حمایت ۳هزار دلاری مثل آهنربا شده٬ فکر میکنم بازار بشدت تمایل داره تا یبار دیگه لمسش کنه.

بیت کوین سراب
بیت کوین سراب
1 سال پیش

اشتباه نکنید گوله این نوسات کوچک نخورید نفروشید از من گفتن

مهدی رجبی
مهدی رجبی
1 سال پیش

دوستان میخوام یه بیت بخرم به نظرتون بخرم یا کمی صبر کنم ؟

امیر
امیر
1 سال پیش

منم مثل شما، ولی فکر میکنم خیلی پایین تر بیاد و صبر میکنم

مهدی رجبی
مهدی رجبی
1 سال پیش

ممنون امیر خان . حتما همین کار رو انجام میدم

علی سلطان
علی سلطان
1 سال پیش

یعنی کارمون تمومه؟!
بعضی ها میگن تو این کار باید کاری به این چیزا نداشته باشید و نوسانات و نگاه نکنین چرت محضه از دوماه پیش تا حالا 6000 دلار سقوط رو تجربه کردیم.البته نباید صعود 10000 دلاری دی ماه 97 تا 98 نادیده گرفت.

هادی
هادی
1 سال پیش

احسنت،کاملا حرفه ای وواقع گرا..
براوو براوو……..تشکراقای غلامی.تحلیلاتون خیلی بهترازقبل شده وبابت این موضوع خوشحالم.

رحیم پوررحیمی
رحیم پوررحیمی
1 سال پیش

الآن صلاح می دونی برای سرمایه گذاری بلند مدت خرید کنم !؟

سید محمد حسین غیاثی
سید محمد حسین غیاثی
1 سال پیش

سلام در کل احتمال کاهش قیمت بیتکوین چند درصد و احتمال افزایش آن چند درصد است ؟

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه انباشت بیت کوین زیر قیمت 10000 دلار در جریان است ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
15
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x