بیت کوین نزدیک‌تر از همیشه به مقاومت ۱۰,۰۰۰ دلار

بیت کوین نزدیک‌تر از همیشه به مقاومت ۱۰,۰۰۰ دلار

بر اساس گزارش کوین تلگراف، بیت کوین، امروز در تاریخ ۳۱ خرداد با عبور از قیمت ۹۸۰۰ دلار یک رکورد جدید در سال ۲۰۱۹ از خود ثبت کرد و با قدرت تمام تقریبا همه آلت کوین‌های اصلی بازار را شکست داد.

در زمان انتشار این خبر، سایت Coin360 قیمت بیت کوین بر حسب دلار را در حدود ۹,۶۷۵ دلار نشان می­‌دهد، یعنی قیمت از ماکزیمم مقدار امروز خود ۹۸۰۰ دلار، تا الان کمی اصلاح داشته است.

نمودار قیمت بیت کوین و آلت کوین ها

این افزایش قیمت بیش از پیش روند صعودی بیت کوین در سه ماه گذشته را تقویت کرده و سرمایه­‌گذاران را که در این هفته با قیمت ۹,۰۰۰ دلاری بیت کوین به وجد آمده بودند، بار دیگر شگفت‌­زده کرد.

سود سرمایه­‌گذاران بیت کوین در یک ماه اخیر حالا به رقم ۲۶.۵ درصد می‌­رسد.

نمودار قیمتی 7 روزه بیت کوین

نمودار قیمتی ۷ روزه بیت کوین

پیش از این، مفسران پیش بینی کرده بودند شکستن قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار توسط بیت کوین تقاضای قالب توجهی را در بین خریداران احتمالی ایجاد کرده و در نتیجه باعث افزایش قیمت بیت کوین می‌شود. یکی از این مفسران تام لی است که در یادداشتی به مشتریان صندوق مشاوره سرمایه­‌گذاری جهانی خود گفت قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۱۹ می­تواند به ۴۰,۰۰۰ دلار برسد.

تام لی در توئیتی که در روز پنجشنبه پس از عبور قیمت بیت کوین از ۹,۷۵۰ دلار منتشر کرد چنین گفت:

در بیشتر بازارها، ثبت یک سقف قیمتی جدید برای تایید شکست روند مورد نیاز است. اما در مورد بیت کوین، وقتی در قیمتی معامله می­‌شود که تنها در ۳ درصد از تاریخچه قیمتی خود مشاهده شده است، حتمی بودن ثبت یک سقف قیمتی جدید را تایید می­‌کند. این موضوع ارزهای دیجیتال را متمایز می‌کند.

در حال حاضر فقط ۲۵۰ دلار تا Fomo (حس جاماندن از سود) فاصله است.

واکنش بازار آلت کوین­‌ها به رشد قیمتی اخیر بیت کوین خیلی کند بوده است. در زمان انتشار این خبر، اتریوم با افزایش قیمت ۵.۴ درصدی و رسیدن به قیمت ۲۸۴ دلار توانسته پرسودترین آلت کوین در میان آلت کوین های برتر بازار باشد.

نمودار قیمتی 7 روزه اتریوم

نمودار قیمتی ۷ روزه اتریوم

آخرین باری که اتریوم در این قیمت معامله شد مربوط به سپتامبر ۲۰۱۸ می­‌شود. اتریوم در مدت یک دوره ۹ ماهه کامل، الگویی نزدیک به الگوی بیت کوین را دنبال کرده است.

دیگر آلت کوین­‌هایی که از نظر حجم سرمایه در لیست ۲۰ ارز دیجیتال برتر قرار می­‌گیرند، تاثیری کمتری از این روند صعودی بیت کوین گرفته­‌اند. اما استثناهایی که در لیست این آلت کوین‌ها می­‌توان دید شامل مونرو (XMR) با افزایش قیمت روزانه ۸ درصدی و رسیدن به قیمت ۱۰۹ دلار و بایننس کوین با رشد روزانه ۷.۲ درصدی و رسیدن به سقف قیمتی جدید  ۳۷.۱۸ دلار می­‌شود.

حجم کل سرمایه موجود در بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر نزدیک به ۳۰۰ میلیارد دلار است که در بیشترین مقدار خود از جولای سال گذشته تا به امروز قرار دارد. از این میزان حجم سرمایه، ۵۷.۷ درصد آن متعلق به بیت کوین است که اختصاص این درصد از کل سرمایه به بیت کوین یک رکورد جدید از دسامبر ۲۰۱۷ که بیت کوین به قیمت تاریخی خود یعنی ۲۰ هزار دلار رسید، تا به امروز محسوب می‌­شود.

با وجود اینکه بر اساس نظر کارشناسان بازار، قیمت ۱۰ هزار دلار از نظر روانی یک حس جا ماندن از سود (Fomo) در میان سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند، با نزدیک شدن قیمت بیت کوین به ۱۰ هزار دلار باید دید آیا می‌توان شاهد تاثیر این Fomo بر بازار و رشد بیشتری برای بیت کوین باشیم یا خیر.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه