برخی از معامله‌گران بیت کوین روی قیمت ۲۰۰ هزار دلار تا پایان سال شرط بسته‌اند

برخی از معامله‌گران بیت کوین روی قیمت ۲۰۰ هزار دلار تا پایان سال شرط بسته‌اند

برخی از معامله‌گران بازار اختیار پیش‌بینی می‌کنند که قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۱ شش رقمی خواهد شد. این در حالی است که بیت کوین ماه گذشته ۳۵ درصد از ارزش خود را از دست داد و در حال حاضر هم جای پای چندان محکمی ندارد.

به گزارش کوین دسک، داده‌های لاویتاس (Laevitas) نشان می‌دهد که روز پنجشنبه، ۴۲۵ بیت کوین اختیار خرید با قیمت توافقی ۲۰۰,۰۰۰ دلار و تاریخ سررسید ۳۱ دسامبر (روز پایانی سال ۲۰۲۱)، در صرافی دریبیت معامله شده است. شایان ذکر است که قیمت توافقی این قراردادها ۵ برابر قیمت فعلی بیت کوین است.

اختیار خرید، یک قرارداد مشتقه است که به خریدار حقی برای خرید یک دارایی (دارایی پشتوانه قرارداد) در تاریخی مشخص با قیمتی مشخص می‌دهد. نکته‌ای که باید مدنظر قرار داد این است که این قرارداد الزامی برای خرید برای خریدار به همراه ندارد. روی کاغذ، وقتی یک خریدار، اختیار خریدی با قیمت توافقی ۲۰۰,۰۰۰ دلار و تاریخ سررسید ۳۱ دسامبر می‌خرد، در واقع انتظار دارد که قیمت بیت کوین تا پایان سال به این ناحیه برسد.

حجم قراردادهای اختیار معامله بیت کوین

صد البته، حجم معاملات این قبیل قراردادها نسبت به حجم قراردادهای مشابه که در گذشته شاهدش بودیم کمتر است. یکی از دلایل چنین پیش‌بینی‌هایی، امیدواری به روند بلندمدت قیمت بیت کوین است. از آنجایی که تا پایان سال ۲۰۲۱ حدود شش ماه زمان باقی است، این معامله‌گران امیدوارند بیت کوین رشد قابل‌توجهی داشته باشد.

از سوی دیگر، در حال حاضر قیمت توافقی قراردادهای اختیار معامله اختلاف بسیار زیادی با قیمت بیت کوین در صرافی‌های آنی دارد؛ این یعنی می‌توانید اختیار خرید بیت کوین را با ۰.۰۱۸ بیت کوین (۶۹۸ دلار) در دریبیت بخرید.

این موضوع قراردادهای اختیار این چنینی را به بلیت‌های لاتاری شبیه می‌کند. به عبارت دیگر، اگر قیمت بیت کوین به این ناحیه نرسد، خریدار به ازای هر قرارداد تنها ۶۹۸ دلار از دست می‌دهد. این در حالی است که روی کاغذ، احتمال افزایش ارزش قراردادهای اختیار در صورت بازگشت احساسات مثبت به بازار، بالا است.

از این شرایط می‌توان به‌عنوان فرصت‌هایی کم‌ریسک یاد کرد که در روندهای صعودی دیده می‌شود. مثلا، در ماه مارس (اسفند ۹۹)، معامله‌گران به شکلی گسترده به خرید قراردادهای اختیار خرید با قیمت توافقی ۸۰,۰۰۰ دلار روی آوردند. در آن زمان قیمت بیت کوین جهش خوبی را تجربه کرده بود و بالای ۵۰,۰۰۰ دلار نوسان می‌کرد.

قرارداد اختیار بیت کوین

قیمت بیت کوین دو ماه پیش به اوج خود در ۶۵,۰۰۰ دلار رسید. از آن زمان تا به حال حاضر شاهد تثبیت قیمت زیر ۴۰,۰۰۰ دلار بودیم. در حال حاضر هم هر واحد بیت کوین در محدوده ۳۵,۲۰۰ دلار معامله می‌شود.

داده‌های تازه نشان می‌دهد قراردادهای خرید باز بین ۳۰۰,۰۰۰ تا ۴۰۰,۰۰۰ دلار هم رفته‌رفته در حال افزایش است.

به طور کلی، وضعیت فعلی بازار معاملات اختیار ارزهای دیجیتال نزولی است که نشان‌دهنده ترس از سقوط بیشتر است. چولگی نسبت اختیار به خرید یک تا سه‌ماهه و شش‌ماهه در حال بازگشت به سطوح مثبت است. این موضوع بیانگر آن است که اختیار فروش (رویکرد نزولی) ارزش بیشتری نسبت به اختیار خرید (رویکرد صعودی) دارد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

33 دیدگاه
Vahid
Vahid
۲ سال قبل

ببخشید اوج😅

Vahid
Vahid
۲ سال قبل

انشاالله تمام سرمایه‌های مردم ایران برگرده و هیچکس ضرر نکنه ولی هیچ‌چیز پایین اومدنی نیست الان نشد فردا نشدسال بعددوباره عوج میگیره

احمد
احمد
۳ سال قبل

فقط کسایی که به صورت بلند مدت هولد کردن برنده هستن

احمد
احمد
۳ سال قبل

بیت کوین تا ۴ یا ۵ سال دیگه به ۳۵۰۰۰۰ دلار میرسه

Amir
Amir
۳ سال قبل

در اینکه به ۱۰۰ هزار دلار برسه که شکی نیست

Mohsen
Mohsen
۳ سال قبل

شتر درخواب بیند پنبه دانه گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه...

وحید مرادی
وحید مرادی
۳ سال قبل
پاسخ  Mohsen

دقیقا همینطوره. این فیلمو بازی کردند که شاید بتونن جلو ریزش بیت را بگیرند ولی بی اثر است. فقط باید ارزهای دیگه باید راهشان را از بیت جدا کنند

Farhood
Farhood
۳ سال قبل

خیلی از تحلیلگران بزرگ، احتمال اینکه بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار برسه رو تا اخر سال پیش بینی کردن، و اگه اشتباه نکنم فقط چند نفر گفتن که ممکنه ۲۰۰ هزار رو ببینه.

علی
علی
۳ سال قبل

دوستان گلم شرط بندی حرامه خو میامدین شیبا میخریدین ما هم سود کنیم دیگه شرط نبندین اخ هست اخ

هادی
هادی
۳ سال قبل

🙉🙉🙉🙉🙉🙉🙉🙉🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈😱😱😱😱😱😱😱

sepastian
sepastian
۳ سال قبل

خیلیهاشون هم روی قیمت ۱۸۰۰۰ هزار بستن .البته اینجا اصولا سمت منافع می گیره