احتمال پذیرش ETF بیت کوین در سال آینده چقدر است؟

احتمال پذیرش ETF بیت کوین در سال آینده چقدر است؟

در پی بحث‌هایی که پیرامون پذیرش ETF بیت کوین صورت گرفت، هم‌اکنون نگاه‌ها از پذیرفتن یا نپذیرفتن صندوق قابل معامله در بورس برای بیت کوین به زمان پذیرش آن رسیده است. برحسب پیش‌بینی‌های مختلفی که در این خصوص مطرح شده‌اند، گفته می‌شود که سال ۲۰۱۹ زمان مناسبی برای پذیرفتن صندوق قابل معامله در بورس برای بیت کوین است.

پذیرش ETF بیت کوین

یکی از بهترین سؤالاتی که امروز در مورد بیت کوین وجود دارد، حول محور مسئله احتمال پذیرش ETF بیت کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا می‌چرخد. ازآنجایی‌که هم‌اکنون اکثر افراد پذیرش ETF بیت کوین را حتمی می‌دانند، تنها اطلاع از زمان اصلی تحقق این امر مورد سؤال است.

درباره ETF بیت کوین

احتمال پذیرش ETF بیت کوین در سال آینده چقدر است؟

به بیان ساده، صندوق قابل معامله در بورس (ETF) نوعی صندوق سرمایه‌گذاری (متقابل، پوشش ریسک، یا یک نوع صندوق دیگر) است که آن را در صرافی‌ها برای تبادلات ارائه می‌دهند. در حال حاضر ETFها بیشتر دارایی‌هایی را معامله می‌کنند که تحت نظارت دو سازمان SEC و CFTC هستند. ازآنجایی‌که ارزهای دیجیتال هنوز توسط این دو نهاد به رسمیت شناخته نشده‌اند، وضعیت فعلی و آینده مقررات ETF های مرتبط با ارز دیجیتال همچنان حل نشده است و مورد بحث قرار می‌گیرد. پس صندوقی که ارزش این نوع دارایی‌ها را مبادله می‌کند، سود سهامداران را در حالتی ثبت می‌کند که هنوز مقرراتی برای دارایی‌ها تعیین نشده است.

این ماهیت تنظیم‌نشده دارایی‌های دیجیتال است که بیشتر منجر به تزلزل SEC برای پذیرش آن‌ها شده است.

احتمال پذیرش ETF بیت کوین در سال آینده چقدر است؟

به‌طورکلی، چند درخواست برای تأیید صندوق‌های این‌چنینی در صف انتظار دریافت تأییدیه سازمان SEC درج شده که دو مورد از شناخته‌شده‌ترین آنها درخواست برادران وینکلواس است. این دو درخواست به ترتیب در مارس ۲۰۱۷ و جولای ۲۰۱۸ از طرف کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا رد شده‌اند. البته این عدم موافقت، مانع از راه پیدا کردن درخواست‌های دیگر به روی میز SEC نمی‌شود، حتی اگر این درخواست‌ها یک بار رد شده باشند، و جزئیات آن‌ها بازبینی شده و تا حدودی بهبود یافته باشد.

یک مشکل بزرگ

در سند تحقیقات سهام ایالات متحده در تاریخ ۵ اوت ۲۰۱۸، مایکل گراهام (تحلیلگر مالی خبره) و اسکات سو یادآور شدند که نهادهای سرمایه‌گذار و علاقه‌مند به دارایی‌های نوظهور ارز دیجیتال همچنان پذیرش یک ETF احتمالی برای بیت کوین را در نظر دارند. در این تحقیق از پیشنهاد VanEck/SolidX به‌عنوان برجسته‌ترین درخواست موجود در صف انتظار یاد شده است.

بیشتر بخوانید: بررسی ETF پیشنهادی برای بیت کوین; طرحی که نمی‌توانند رد کنند !

درحالی‌که بیشتر عوامل اصلی در فضای ارز دیجیتال، پذیرش یک ETF را برای توسعه بیت کوین ضروری نمی‌دانند، عده‌ای بر این باورند که وجود یک صندوق قابله معامله در بورس برای بیت کوین در کوتاه‌مدت تأثیر مثبت و قابل‌توجهی به همراه خواهد داشت. بعضی دیگر معتقدند که ETF بیت کوین می‌تواند همانند یک کاتالیزور منجر به شتاب بازار و ورود آن به فاز جدیدی از روندهای صعودی و روبه بالا (الگوی گاوی در نمودار) بشود.

نویسندگان در سند تحقیقاتی نامبرده، از چگونگی رشد یک علاقه شدید به تصویب احتمالی ETF بیت کوین طی چند هفته گذشته نوشته‌اند. بااین‌حال ظاهراً عدم موافقت اخیر SEC با پیشنهاد دوم دوقلوهای وینکلواس میزان انتظارات را کاهش داده است. به نظر آنها، این امر تأیید ETF در سال ۲۰۱۸ را بسیار غیرممکن می‌کند.

یک زمان مناسب‌تر

احتمال پذیرش ETF بیت کوین در سال آینده چقدر است؟

با توجه به جزئیات پیشنهاد VanEck/SolidX – که سازمان SEC برای بررسی آن یک روز را در ماه سپتامبر مشخص کرده است- انتظار تغییر دیگری در برنامه پذیرش ETF می‌رود. از این‌رو می‌توان گفت که سال آینده زمان واقع‌بینانه‌تری برای تصویب ETF بیت کوین خواهد بود.

بیشتر بخوانید: فرصت یک هفته‌ای SEC برای اعلام تصمیمش درباره یک ETF بیت کوین قدیمی !

بااین‌حال گمانه‌زنی‌ها همچنان ادامه دارند. به نظر می‌رسد درحالی‌که پیش‌بینی متعددی در مورد مقصد بعدی بیت کوین مطرح می‌شود، سرمایه‌گذاران و بازار سازان اقدامی در این زمینه انجام نمی‌دهند.

در پایان باید این نکته را متذکر شد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار تصمیم‌گیرنده نهایی است؛ هرچند که سرمایه‌گذاران و عوامل بازار دست روی دست گذاشته و اقدامی از طرف آن‌ها صورت نگیرد.

منبع: ccn
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه