سرعت تولید بلاک‌های بیت کوین به پایین‌ترین رقم خود از سال ۲۰۱۷ رسید

سرعت تولید بلاک‌های بیت کوین به پایین‌ترین رقم خود از سال ۲۰۱۷ رسید

طبق برآورد یکی از تحلیل‌گران بیت کوین، روز یکشنبه (۲۸ اردیبهشت)، تنها ۹۵ بلاک در شبکه بلاک چین این ارز دیجیتال تولید شده است. او از هاوینگ اخیر به عنوان دلیل این اتفاق یاد کرده است.

به گزارش کوین تلگراف، بر اساس اطلاعات منتشرشده توسط یک تحلیل‌گر بیت کوین با نام مستعار «دیجیتالیک نت»، روز یکشنبه تنها شاهد تولید ۹۵ بلاک در شبکه بیت کوین بودیم.

این تحلیل‌گر در توییت خود با اشاره به سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۷ نوشت:

در ۱۰ سال اخیر تنها ۸ روز بوده است که نرخ تولید بلاک‌ها در شبکه بیت کوین کمتر از ۱۰۰ واحد باشد.

این تحلیل‌گر در مصاحبه‌‌ای که با کوین تلگراف داشت، هاوینگ اخیر و کاهش هش ریت در شبکه بیت کوین را به‌عنوان عامل اصلی کاهش نرخ تولید بلاک‌های جدید مطرح کرد. وی در جریان این مصاحبه گفت:

بسیاری از ماینرها اکنون به دلیل ثابت ماندن هزینه‌های استخراج و نصف شدن درآمد حاصل از آن، نمی‌توانند به سود برسند.

بر اساس نموداری که توسط این تحلیل‌گر ارائه شده است، یک روز پس از رخداد هاوینگ، نرخ تولید روزانه بلاک‌های جدید در شبکه بیت کوین بین بازه ۱۰۰ تا ۱۲۰ واحد در نوسان بود، اما در روز یکشنبه گذشته این نرخ به ۹۵ واحد کاهش یافته است.

سرعت تولید بلاک‌های بیت کوین به پایین‌ترین رقم خود از سال ۲۰۱۷ رسید
داده‌های دیجیتالیک نت از بلاک‌ها

دیجیتالیک نت توضیح داد که سرعت تولید بلاک‌ به هش ریت و سختی استخراج بیت کوین ارتباط دارد. میزان سختی استخراج بیت کوین که پس از تولید هر ۲,۰۱۶ بلاک به‌صورت خودکار تنظیم می‌شود، بدین منظور طراحی شده است تا در هر حالتی عملیات استخراج یک بلاک چیزی حدود ۱۰ دقیقه زمان ببرد.

با این حال، این متخصص بیت کوین با توجه به قرار گرفتن قیمت بیت کوین در سطحی پایین‌تر از ۱۰،۰۰۰ دلار، در خصوص تنظیم مجدد میزان سختی و بازگشت آن به حد نرمال تردید دارد. وی اشاره کرد:

فکر نمی‌کنم تغییرات بعدی در میزان سختی استخراج، زمان لازم برای تولید بلاک را به ۱۰ دقیقه بازگرداند؛ چرا که این تغییرات بر پایه میانگین نرخ تولید بلاک یک دوره، که درست از زمان اصلاح سختیِ قبلی آغاز شده است، اعمال می‌شود. از آنجا که نرخ میانگین فعلی شامل داده‌های یک هفته پیش از هاوینگ نیز هست، معیار خوبی برای توجیه نیاز به تغییر سختی شبکه نیست.

وی ادامه می‌دهد:

[از سوی دیگر] اگر قیمت بیت کوین به بالاتر از ۱۰ هزار دلار برسد و همچنان روند صعودی خود را حفظ کند، این احتمال وجود دارد که برخی از ماینرهایی که در حال حاضر سوددهی ندارند، مجددا دستگاه‌های خود را روشن کنند و هش ریت کل شبکه را افزایش دهند.

طبق گزارش‌ها، کارمزدهای تراکنش بیت کوین در جریان هاوینگ شبکه این ارز دیجیتال، نوسانات غیرعادی داشته و تنها ظرف یک ماه بیش از ۸۰۰ درصد افزایش یافته است.

با نصف شدن پاداش بلاک در شبکه بیت کوین، ۱۷ درصد از درآمد ماینرها از طریق کارمزدهای تراکنش حاصل می‌شود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه