تعداد دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین از ۶,۰۰۰ عدد عبور کرد

تعداد دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین از ۶,۰۰۰ عدد عبور کرد

تعداد دستگاه‌های خود پرداز بیت کوین که در سراسر جهان نصب شده‌اند، از مرز ۶,۰۰۰ عبور کرد.

منبع آنلاین CoinATMRadar نشان می‌دهد که در حال حاضر ۶,۰۰۴ دستگاه خودپرداز بیت کوین در سرتاسر جهان نصب شده‌اند، که ۶۵ درصد آن‌ها در ایالات متحده قرار دارند.

با توجه به آمارهای منتشر شده، ایالات متحده در تعداد دستگاه‌های خود پرداز بیت کوین از سایر کشورها پیشی گرفته است.

تعداد دستگاه‌های خودپردازی که در ماه اخیر در ایالات متحده نصب شده، ۱۰۸ دستگاه بوده است و داده‌های جمع‌آوری شده نشان می‌دهند که تعداد دستگاه‌های خود پرداز بیت کوینی که بطور میانگین در هر روز نصب شده‌اند، ۱۱ عدد بوده است. این آمار ایالت متحده را به عنوان کشوری نشان می‌دهد که بیشترین تعداد نصب ATM بیت کوین در آن انجام می‌شود.

تعداد دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین از ۶,۰۰۰ عدد عبور کرد
تعداد خودپردازهای بیت کوین نصب شده

بیش از سه چهارم دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین نصب شده در آمریکای شمالی، در حدود ۲۰ درصد از آن در اروپا و تنها ۲ درصد از آن در آسیا بوده است. تعداد دقیق این دستگاه‌ها در ایالات متحده ۳,۹۲۴ دستگاه، ۶۵۳ دستگاه در کانادا، انگلیس با ۲۷۲ دستگاه و استرالیا با ۱۸۹ خودپرداز بیت کوین در رده‌های اول تا چهارم قرار دارند.

تعداد کل دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین که از ماه ژوئن تاکنون اضافه شده‌اند، ۱,۰۰۰ دستگاه بوده که این آمار نشان‌دهنده رشد قابل توجهی در این صنعت است. دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین، که به آن BTMs نیز می‌گویند، به کاربران امکان خرید بیت کوین را می‌دهد و همچنین بالای ۳۵ درصد آن‌ها نیز قابلیت دو طرفه بودن را دارند، یعنی با استفاده از آنها هم می‌توان بیت کوین خرید و هم بیت کوین فروخت.

در اواسط ماه اکتبر، یکی از این دستگاه‌های خود پرداز بیت کوین توسط شرکت بیت‌استاپ (Bitstop) در فرودگاه بین‌المللی میامی نصب شد. مدیر عامل و مدیر استراتژی این شرکت، دوگ کاریلو (Doug Carillo) ادعا کرده و توضیح داد که بیت کوین برای مسافران بسیار مفید و کارآمد است:

افراد زیادی ترجیح می‌دهند هنگام مسافرت از بیت کوین به جای پول نقد استفاده کنند، زیرا استفاده از آن امن‌تر و راحت‌تر است. فرودگاه بین‌المللی میامی یک مکان بسیار عالی برای مشتریان ماست تا در سفرهای خود، چه داخلی و چه خارجی، بتوانند به راحتی دلار خود را تبدیل به بیت کوین کنند و بالعکس بیت کوین‌های خود را تبدیل به دلار کنند.

اما هنوز به نظر می‌رسد همه مردم از این رشد و محبوبیت دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین راضی و خوشحال نیستند، به ویژه در ایالات متحده!

بنابر گزارشی که کوین تلگراف منتشر کرد، رئیس تحقیقات جرائم داخلی ایالات متحده، جان فورت (John Fort) گفت که قانون‌گذاری‌ها نسبت به مشکلات بالقوه مالیاتی که با وجود دستگاه‌های خود پرداز بیت کوین پیش می‌آید، نگران هستند.

فورت همچنین افزود:

قانون‌گذاری‌ها می‌خواهند برای تحقق قوانین ضد پولشویی و شناخت مشتریان (KYC) ایستادگی کنند و ما معتقدیم برخی از آن‌ها از سطوح مختلفی از این قوانین تبعیت خواهند کرد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

5 دیدگاه
هادی
هادی
4 سال قبل

این اینترنت بین الملل کی وصل میشه ؟ کسی اطلاعات داره راجع به جریان اینترنت ملی ؟ ماینر ها دارن بیچاره میشن که اینطوری.

جابر
جابر
4 سال قبل
پاسخ  هادی

ربیعی، سخنگوی دولت، گفته فردا یا پس فردا برخی استان ها وصل میشه!

مجید نصیری
مجید نصیری
4 سال قبل
پاسخ  هادی

لطفا جو ندید ، اینترنت ملی قمپزی بیش نیست، اینترنت به زودی وصل میشه ، ضرر هر روز قطعی اینترنت میلیون دلاریه برای کشور ، پس بنفع خودشون هم نیست قطعی اینترنت

محمدرضا
محمدرضا
4 سال قبل
پاسخ  هادی

كسي از دوستان ميدونه بعد از قطع اينترنت ايران چه مقدار هش ريت شبكه بيت كوين كم شد؟ اگر بشه اينو متوجه شد ميشه مصرف برق ماينرها و تعداد اونها رو تخمين زد خيلي مفيد مي تونه باشه

جابر
جابر
4 سال قبل
پاسخ  محمدرضا

من یه لحظه اینترنت بین الملل دیروز وصل شده بود دیدم، تو سایت poolin (استخر) تقریبا هیچ تغییری ایجاد نشده بود، اگه هم تغییری بوده باشه در حد کمتر از یه درصد