سرقت ۵ میلیون دلاری در پی حمله به بلاک چین اتریوم کلاسیک

سرقت ۵ میلیون دلاری در پی حمله به بلاک چین اتریوم کلاسیک

تحلیل‌های تازه نشان می‌دهد که بازنویسی اخیر در بلاک چین اتریوم کلاسیک به‌واسطه یک حمله ۵۱ درصدی رخ داده است. پیش‌تر عنوان شده بود که بازنویسی شبکه غیرعمدی بوده است.

به گزارش کوین تلگراف، داده‌های تازه نشان می‌دهد که در نتیجه حمله ۵۱ درصدی اخیر در بلاک چین اتریوم کلاسیک، چیزی در حدود ۵.۶میلیون دلار از این ارز دیجیتال به سرقت رفته است.

الکسی استودنف (Aleksy Studnev)، از تحلیل‌گران بیتکوئری (Bitquery)، روز گذشته با انتشار داده‌هایی عنوان کرد که چیزی در حدود ۸۰۷,۲۶۰ واحد اتر کلاسیک طی حمله به بلاک چین این ارز دیجیتال به جیب هکر رفته است.

طبق گزارش بیت کوئری، هکر طی این حمله ۲,۸۰۰درصد سود کرده است. او با ۱۹۲,۰۰۰ دلار سرمایه، معادل ۱۷.۵ بیت کوین، توانسته است از نایس‌هش (Nicehash) قدرت هش بخرد و از این طریق ۸۰۷,۲۶۰ اتر کلاسیک به‌دست بیاورد. بر اساس تئوری‌هایی که پس از بازنویسی بلاک چین مطرح شده بود، این تغییرات عمدی نبوده است.

این حمله از ۳۱ ژوییه (۱۰ مرداد) تا ۱ اوت (۱۱ مرداد) انجام شده است اما به‌دلیل پیچیدگی‌های پروتکل‌های اتریوم کلاسیک و نبود اطلاعات کافی، تا روز گذشته فاش نشده بود. هکر با انتقال اتر کلاسیک از کیف پول صرافی که در اختیار خودش بوده، حمله را آغاز کرده است.

هکر پس از آنکه از طریق یکی از ارائه‌دهندگان نایس‌هش با نام دگرهشیموتو (Daggerhashimoto) موفق به خرید قدرت هش شده، اکثریت قدرت هش شبکه را در اختیار گرفته است. او در طول مدت ۴ روز موفق به استخراج ۴,۲۸۰ بلاک در بلاک چین اتریوم کلاسیک شده است. وی بعد از استخراج بلاک‌ها، با استفاده از تراکنش‌های مخفی، این حجم از اتر کلاسیک را پیش از آنکه تراکنش‌ها را در شبکه مخابره کند، به کیف پول تحت کنترلش منتقل کرده است.

پس از ۱۲ ساعت انجام تراکنش از صرافی‌ها و کیف پول‌های تحت کنترلش با استفاده از زنجیره بازنویسی‌نشده، این فرصت برای وی ایجاد شد که سرمایه‌های سرقتی را از صرافی‌ها به‌صورت چندین عملیات کوچک، تبدیل کند. هکر این کار را به‌منظور جلوگیری از کشف اقداماتش انجام داد.

در طول این حمله ۱۱ تراکنش مشکوک از یک آدرس مشخص که در طی حمله در بلاک چین اتریوم ایجاد شده بود، انجام شده است. در نهایت هکر موفق به دوبار خرج‌کردن ۸۰۷,۰۰۰ اتر کلاسیک شده است.

بیت کوئری معتقد است که احتمالا این کیف پول در صرافی اوککس (OKEx) یا شرکت‌های وابسته به این صرافی ایجاد شده باشد. شرکت تحقیقاتی انچین (Anchain) نیز گمانه‌زنی‌هایی مشابه را انجام داده است.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه