atlasarzdigital

سال 2019 چه چیزی در انتظار ارزهای دیجیتال خواهد بود؟

سال 2019 چه چیزی در انتظار ارزهای دیجیتال خواهد بود؟

من هر سال مقاله‌هایم را با پیش‌بینی‌ درباره 12 ماه بعدی و تغییراتی که احتمالاً در جامعه اتریوم و بقیه آن‌ها مشاهده خواهیم کرد، به پایان می‌رسانم. سال گذشته نیز این کار را برای سال 2018 انجام دادم که برخی از آن‌ها به وقوع پیوستند و برخی دیگر مخصوصاً موارد مرتبط با قیمت، اشتباه از آب درآمدند. قبل از اینکه سراغ سال 2019 برویم، ابتدا یک مرور سریع بر پیش‌بینی‌های سال گذشته انجام دهیم.

پیش‌بینی‌های سال گذشته

سال 2019 چه چیزی در انتظار ارزهای دیجیتال خواهد بود؟

کوین‌بیس 5 ارز دیجیتال جدید اضافه می‌کند: دقیقاً 5 ارزدیجیتال جدید به کوین‌بیس افزوده شد و چندی دیگر از آن‌ها در حال بررسی برای اضافه شدن به این صرافی هستند

سقوط بیت‌کانکت: این نوع نگاه شاید هم‌اکنون مسئله واضحی به نظر برسد اما در آن زمان بیت‌کانکت در بالاترین قیمت خود در محدوده 400 دلار معامله می‌شد. چند هفته‌ پس از آن، این ارز دیجیتال به 5 دلار ریزش کرد و سپس با از دست دادن حجم معاملاتش نهایتاً در زیر قیمت 1 دلار از یاد رفت.

حجم بازار 5 تریلیون دلاری: در حالی که آن زمان نیز توضیح دادم که احتمال دارد 50 درصد از حجم بازار کاهش پیدا کند، اما این مقدار بیش از ارقام مدنظر من و به نزدیک به 90 درصد رسید. حجم بازار نتوانست خود را بازیابی کند و در حال حاضر در محدوده 100 میلیارد دلار بی‌حرکت مانده است.

اکوسیستم ارزهای دیجیتال باثبات: وضعیتشان اندکی نامشخص است که البته در مقایسه با سال قبل بهتر شده است؛ اما نکته اینجاست که ارزهای دیجیتال باثبات به مسئله مهمی تبدیل شده‌اند. شرکت Circle با همکاری کوین‌بیس ارز دیجیتال باثبات USDC را ایجاد و تراست توکن نیز استیبل کوین با پشتوانه دارایی خود را ابتدای سال 2018 راه‌اندازی کرد. هر دو این‌ها حجم بازار 200 میلیون دلاری دارند. MakerDAO نیز که 15 میلیون دلار از طریق اندرسن هورویتز جذب کرد، استیبل‌کوین غیرمتمرکز خود را (DAI) با ارزش برآورد شده 55 میلیون دلار راه‌اندازی کرد. البته رهبر ارزهای دیجیتال باثبات یعنی تتر (USDT) نیز از رتبه 24 خود را به رتبه پنجم رساند. روی هم رفته این چهار ارزدیجیتال باثبات 2.8 درصد از حجم بازار را به خود اختصاص داده‌اند؛ در حالی که این مقدار سال گذشته کمتر از 0.1 درصد بود.

مونرو به 5تای برتر بازار برخواهد گشت: درحالت کلی کوین‌های پیگیر گریز در سال جاری توجهات زیادی را به خود جلب نکردند. مونرو با یک پله سقوط در رتبه 11 قرار گرفت در حالیکه ارز دیجیتال رقیب یعنی زی‌کش علی‌رغم اضافه شدن به کوین‌بیس تنها با دوپله صعود در رتبه 19 قرار گرفت.

فورک‌های بیشتری از بیت کوین: Bitcoin Diamond ، Super Bitcoin و فورک بیت کوین کش یعنی بیت کوین SV همگی در 2018 به وقوع پیوستند. اما هیچ‌کدام ارزش توجه کردن را ندارد.

پیش‌بینی قیمت اتریوم: پیش‌بینی قیمت راهی برای احمقانه به نظر رسیدن است؛ اما به هر حال انجامش دادم. من برای اتروم یک ریزش تند و صعود تندوتیزتری با هدف قیمتی 5 هزار دلار، پیش‌بینی کردم. خب، سال 2019 در پیش است و می‌توان به این پیش‌بینی امید داشت، مگرنه؟!

پیش‌بینی‌های سال 2019

بدون هیچ صحبت اضافه، سراغ سال بعدی برویم. در سال 2019 منتظر چه تغییرات بزرگی در دنیای ارزهای دیجیتال باشیم؟

ارزهای دیجیتال باثبات 20 درصد حجم بازار را تصاحب می‌کنند

سال 2019 چه چیزی در انتظار ارزهای دیجیتال خواهد بود؟

استیبل‌کوین‌ها مزایای بی‌شماری نسبت به پول بانک‌ها فراهم می‌کنند. آن‌ها در دست افراد صحیح قرار دارند. سریعتر، امن‌تر، با نقدینگی بیشتر و کاربردی‌تر از یادداشت‌های دیجیتال بانکی هستند. جریان بی‌امان پول به سمت ارزهای دیجیتال باثبات سرازیر خواهد شد و به همین دلیل پروژه‌های استیبل‌کوین بسیاری پدیدار می‌شوند. البته رشد استیبل‌کوین‌ها یک شاخص کلیدی برای پذیرش ارزهای دیجیتال نیز محسوب می‌شود که سرمایه‌گذاران زیادی را بدون اینکه متحمل نوسان‌های شدید دارایی‌هایی نظیر بیت کوین و اتریوم شوند، به سوی این حوزه می‌کشاند.

بسیاری از ارزهای دیجیتال باثبات برای افراد خارج از تیم خود، فرصت‌های سرمایه‌گذاری فراهم نمی‌کنند؛ هرچند سازمان غیرمتمرکز MakerDAO توکن نظارتی (MKR) را صادر کرده که به نگه‌دارندگانش امکان بهره‌گیری از رشد این کلاس دارایی را می‌دهد. سازوکار قراردادهای هوشمند MakerDAO فشار روبه بالایی بر روی قیمت MKR ایجاد می‌کنند که تقاضای مداوم را برای این ارز دیجیتال به همراه دارد. دیگر ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز نیز بدون شک به راه خود ادامه می‌دهند.

اعلام اخبار بزرگ در هویت‌های مبتنی بر بلاک چین

سال 2019 چه چیزی در انتظار ارزهای دیجیتال خواهد بود؟

یکی از جالب توجه‌ترین جنبه‌های اتریوم که هنوز وارد بطن دنیای ارزهای دیجیتال نشده، هویت مبتنی بر بلاک چین است. لیست رخنه‌های اطلاعاتی که تنها در سال 2018 اتفاق افتاد، بسیار طولانی است و تعداد افرادی که هویت آن‌ها طی این حملات دزدیده شد تا میلیاردها نفر نیز افزایش می‌یابد. همانطور که در ماه نوامبر 500 میلیون نفر از میهمانان هتل‌های ماریوت اطلاعاتشان به سرقت رفت. موقعیت مضحکی به نظر می‌رسد.

بیشتر بخوانید: نگاهی به آینده هویت دیجیتال با بلاک چین

در پشت صحنه، تغییرات بزرگی در عرصه هویت دیجیتال روی می‌دهد. مایکروسافت بر روی پروژه‌ کمتر شناخته شده‌ای برای ساخت استاندارد هویتی مبتنی بر بلاک چین که به طور بین‌المللی مورد پذیرش واقع شود، در حال کار کردن است. دوکوساین اخیراً در سال جاری اعلام کرد که تفاهم‌نامه‌های امضا شده‌ای که امکان ایجاد آن‌ها بر روی بلاک چین اتریوم وجود داشته باشد و یکپارچه‌سازی هویت مبتنی بر بلاک چین، به نظر می‌رسد گام‌های بعدی پیشرفت باشند.

تلاش اخیر فیس‌بوک برای استخدام در حوزه بلاک چین نیز گمانه‌زنی‌ها درباره اینکه پلتفرم شاید به دنبال عرضه «فیس‌بوک کوین» باشد را بالا برده است. اما سناریوی محتمل این است که فیس‌بوک با فناوری بلاک چین به دنبال حل بحران هویت در این پلتفرم است. انتظار دارم که فیس‌بوک نقشه‌های بزرگی برای یک سیستم هویتی مبتنی بر بلاک چین داشته باشد که در سال 2019 اجرایی شود و ارزش سهام این شرکت را به طور قابل‌توجهی افزایش دهد.

پلتفرم‌های بزرگ بازی‌سازی پروژه‌های بلاک چینی خود را اعلام می‌کنند

سال 2019 چه چیزی در انتظار ارزهای دیجیتال خواهد بود؟

دارایی‌های دیجیتال از نوامبر 2017 و همزمان با راه‌اندازی کریپتوکیتیز که در اوج سروصدای بلاک چین توقف ناپذیر اتریوم قرار داشت، کار خود را آغاز کرد. از آن زمان مفهوم توکن‌های غیرقابل تبدیل یا همان ارزهای دیجیتال قابل وصول توسعه یافته‌اند و از بچه گربه‌های دیجیتالی به بازی‌های کارتی CCG که شناخته‌شده ترین آن‌ها بازی «Gods Unchained» که کوین‌بیس از سرمایه‌گذاران آن است، تحول یافته‌اند.

برای نمونه در بازار بازی‌های CCG، پلتفرم مطرح استیم چندی پیش با بازی Artifact که سال آینده تورنومنتی با جایزه 1 میلیون دلاری برگزار می‌کند، وارد این عرصه شد. بازی آرتیفکت که از بازار چند میلیون دلاری استیم برای مبادله کارت‌ها استفاده می‌کند، در نتیجه صدها میلیون دلار عاید این شرکت می‌کند. کارمزدی که در بازار استیم دیده می‌شود، در بازه 5 تا 10 درصد قرار دارد که البته برای تراکنش‌های خرد تا 50 درصد نیز مشاهده شده است. آیتم‌های بازی تنها بر روی پلتفرم استیم قابل مبادله بوده و درآمد حاصل از فروش آیتم‌ها نیز به صورت اعتبار استیم صادر می‌شود که به هیچ طریقی بازخرید نمی‌شود.

اتریوم نه تنها این موانع و دردسرها را از سر راه کنار می‌زند، بلکه ویژگی‌های جدیدی نیز که توسعه‌دهندگان و بازیکنان از آن سود می‌برند را اضافه می‌کند. انتظار دارم در سال 2019 یک پلتفرم بزرگ بازی اعلام کند که قصد یکپارچگی با اتریوم را با هدف ایجاد توکن‌های غیرقابل معاوضه، مبادله آن‌ها یا هردو این موارد داشته باشد.

کاهش تعداد پاداش بلاک اتریوم، قیمت آن را افزایش می‌دهد

سال 2019 چه چیزی در انتظار ارزهای دیجیتال خواهد بود؟

هنوز از پیش‌بینی اشتباه من درباره قیمت اتریوم در سال قبل زیاد نگذشته ولی من انتظار دارم کاهش پاداش اتریوم از 3 به 2 اتر در هر بلاک به افزایش قیمت اتریوم در هر دو جفت ارز اتریوم/دلار و اتریوم/بیت کوین منجر شود و جایگاه آن را دوباره به دومین ارز دیجیتال برتر بازار برگرداند. چیز زیادی برای گفتن در این باره وجود ندارد، جز اینکه به عقیده من درک غلط برنامه آزاد شدن اترهای جدید توسط طیف گسترده‌ای از سرمایه‌گذاران و درک اینکه منتظر چه چیزی باشند، سبب خوشحالی افرادی خواهد شد که پیش از این در اتریوم سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

دن لاریمر پروژه‌ جدیدی معرفی می‌کند

دن لاریمر، موسس بیت‌شیرز (دیگر از آن خارج شده)، استیمیت (در این پروژه نیز دیگر حضور ندارد) و ایاس (به نحوی هنوز حضور دارد) به پروژه دیگری اشاره کرد که شاید به دنبال کردن آن علاقه‌مند باشد. در کانال تلگرام ایاس، دن لاریمر از توکن جدیدی نام برد که مشغول تحقیق و بررسی روی آن بوده است.

این توکن فرضی غیرقابل تغییر، غیرقابل برنامه‌ریزی و تنها نقش یک ارز را ایفا خواهد کرد. همچنین این پروژه از ایاس جدا بوده و برنامه‌ای برای تداخل با آن نخواهد داشت.

سال 2019 چه چیزی در انتظار ارزهای دیجیتال خواهد بود؟

اطمینان از جدی بودن لاریمر درباره این ایده که به طور برجسته‌ای چیزی مانند بیت کوین به نظر می‌رسد، دشوار است. همچنین با توجه به پیشینه این شخص و نبود اظهاراتی از قبیل «شوخی می‌کردم» در آن، باعث شده فکر جدا شدن این توسعه‌دهنده جوان از ایاس پس از مدتی محتمل به نظر برسد.

قیمت بیت کوین SV سقوط می‌کند

دو اتفاق مضحک و تأسف‌بار در سال 2018 در جامعه ارزهای دیجیتال اتفاق افتاد.

اولین آن‌ها یک سفردریایی بلاک چینی بر روی آب‌های مدیترانه با حضور صدها نفر میلیونر تازه به دوران رسیده در قایقی به مدت 4 روز بود. افرادی با مناظرات غیرضروری که تنها به دنبال جنبه تفریح و سرگرمی ماجرا بودند.

بیت کوین کش نیز در ماجرای سفردریایی حضور فعالی داشت و این ما را به دومین مورد خنده‌دار در این سری پیش‌بینی‌ها می‌رساند.

قیمت بیت کوین SV، فورک ماه نوامبر بیت کوین کش، امسال سقوط خواهد کرد.

بلاک چین بیت کوین SV توسط فردی به نام کریگ رایت رهبری می‌شود؛ فردی که یکبار از کشور رواندا دیدن کرد تا به مردمی که در اتاقی جمع شده بودند، بگوید بیشتر از کل سرمایه کشورشان پول دارد! بیت کوین SV (عبارت SV برای اشاره به «بینش ساتوشی» استفاده شده است) از دیدگاه سرمایه‌گذاری یا نقطه‌نظر کاربردپذیری اصلاً منطقی به نظر نمی‌رسد.

سال 2019 چه چیزی در انتظار ارزهای دیجیتال خواهد بود؟

این ارز دیجیتال قصد برگرشت به نسخه اولیه بیت کوین در سال 2009 و عدم ایجاد هرگونه تغییری در آن است. امنیت آن نیز مسئله دیگری است؛ چرا که استخر coingeek نزدیک به 40 درصد از قدرت هش بیت کوین SV را در اختیار دارد و از طرفی کریگ رایت نیز درباره «گنجینه غرق شده» (همان بیت کوین‌های گمشده) صحبت کرده و اشاره می‌کند که احتمال دارد آن‌ها را برگرداند؛ البته شاید به نظر برخی این یک دزدی باشد.

اضافه شدن ریپل به کوین‌بیس

ریپل بالاخره پس از گذشت 2 سال به کوین‌بیس اضافه می‌شود اما قیمت آن تغییری نمی‌کند. همین!

پیش‌بینی قیمت اتریوم

سال 2019 چه چیزی در انتظار ارزهای دیجیتال خواهد بود؟

یکبار دیگر تکرار می‌کنم که پیش‌بینی قیمت راهی برای احمقانه به نظر رسیدن است. هرچند این بار به جای ادامه دادن پیش‌بینی‌هایم، شما را به دیدن بازار پیش‌بینی‌ آئوگر برای قیمت اتریوم تشویق می‌کنم. در 3 ماهه اول سال بعد قصد دارم این سایت را از ابتدا و به همراه پیش‌بینی‌های آئوگر راه‌اندازی کنم، پس حتماً دوباره به ما سر بزنید!

هرچند نباید هیچ یک از این پیش‌بینی‌ها را به عنوان توصیه سرمایه‌گذاری درنظر بگیرید و احتمال اینکه هیچکدام به حقیقت نپیوندد وجود دارد. سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ریسک بالایی دارد، پس خودتان تحقیق کنید و اگر لازم شد از نظرات یک مشاور مالی نیز استفاده کنید!

منبع: ethereumprice
اشتراک
اطلاع از
guest
8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
وثوقی
وثوقی
1 سال پیش

در سال ۲۰۱۹ هیچ اتفاقی نمیوفته ??

امیرعلی
امیرعلی
1 سال پیش

اتریوم 5000 دلاری ؟!! داداش دارن 80 تا میفروشن

امیرعلی
امیرعلی
1 سال پیش

تنها حدس و گمان
به واقع هیچ کس نمی داند در بازار کریپتو چه خبره
دیروز با یه استاد اقتصاد حرف میزدم ، که تو بازار فارکس دستی بر آتش داره و گرگ حسابی (چرا ؟ چون میدونم حساب بانکی خیلی تپلی داره و ماشینش 10 تا بیت کوین میارزه!)
الان دوساله با کریپتو آشنا شده چیزی میگه اینه :
” در دنیای کریپتو تنها بیش بینی که وجود داره اینه که غیر قابل پیش بینه “

علی بهرامی
علی بهرامی
1 سال پیش

پیش بینی نویسنده در مورد بیت کوین چی شد؟ اصلاً توضیح خاصی ندیدیم

ایرانی
ایرانی
1 سال پیش

چرت ترین تحلیلی بود که توی زندگیم دیدم! این تحلیل بود یا نظر شخصی؟

سید
سید
1 سال پیش

جناب ملک پور یه بیوگرافی راجب منبع بدید که بدونیم ایا با مقاله یک فرد مهم ومعتبر طرفیم یا خیال بافی یا دست نوشته های یک فرد معمولی

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه سال 2019 چه چیزی در انتظار ارزهای دیجیتال خواهد بود؟ ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
8
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x