نهنگ‌های بیت کوین در حال سیو سود هستند؛ آیا اصلاح بازار نزدیک است؟

نهنگ‌های بیت کوین در حال سیو سود هستند؛ آیا اصلاح بازار نزدیک است؟

سرمایه‌گذاران بزرگ بیت کوین که با نام نهنگ شناخته می‌شوند، درحال فروش دارایی‌های خود و ذخیره سود هستند. چنین اقداماتی احتمالاً باعث ایجاد یک اثر دومینویی در سراسر بازار خواهد شد که با تأثیر بر احساسات دیگر معامله‌گران و سرمایه‌گذاران می‌تواند تداوم روند صعودی کنونی را با مشکل مواجه کند.

نمودار یک ساعته قیمت بیت کوین
نمودار یک ساعته قیمت بیت کوین

به گزارش کریپتوگلوب، داده‌های آن‌چین نشان می‌دهد که تعداد آدرس‌هایی با بیش از هزار بیت کوین به ارزش بیش از ۷۰میلیون دلار طی ۲ هفته گذشته حدود ۴.۸۳درصد کاهش یافته است.

علی مارتینز (Ali Martinez) پس از تحلیل داده‌های گلس‌نود به روند فزاینده خروج سرمایه از کیف پول نهنگ‌ها اشاره کرد. یافته‌های او روندی کاهشی را هم‌زمان با افزایش ۶۳درصدی قیمت بیت کوین در سال جاری و رسیدن به اوج جدید ۷۲٬۹۵۳ دلاری نشان می‌دهد.

نمودار تغییرات تعداد آدرس‌‌ها با موجودی بیش از ۱٬۰۰۰ بیت کوین
نمودار تغییرات تعداد آدرس‌‌ها با موجودی بیش از ۱٬۰۰۰ بیت کوین

در شرایطی که سرمایه‌گذاران بیت کوین در حال ذخیره سود هستند، صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال در هفته گذشته شاهد ورود بی‌سابقه ۲.۷میلیارد دلار سرمایه بودند. صندوق‌های بیت کوین و سولانا بیشترین سهم را به خود اختصاص دادند و محصولات سرمایه‌گذاری اتریوم شاهد خروج ۲.۱میلیون دلار سرمایه بودند.

طبق آخرین گزارش هفتگی «جریان نقدینگی صندوق‌های دارایی دیجیتال» از کوین‌شیرز، صندوق‌های مبتنی بر بیت کوین در هفته گذشته ۲.۶۳میلیارد دلار ورودی داشته‌اند و در بخش آلت کوین‌ها نیز ارزش سرمایه ورودی به صندوق‌های سولانا با ۲۳.۶میلیون دلار بالاتر از دیگران بوده است.

ورود ۲.۷میلیارد دلار سرمایه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال در هفته گذشته
ورود ۲.۷میلیارد دلار سرمایه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال در هفته گذشته

با احتساب ۲.۷میلیارد دلار سرمایه ورودی در سال، ارزش کل سرمایه ورودی از ابتدای سال تاکنون به ۱۰.۳میلیارد دلار می‌رسد که طبق گفته این شرکت فقط از رکورد ۱۰.۶میلیارد دلاری سال ۲۰۲۱، زمانی که قیمت بیت کوین به بالای ۶۹٬۰۰۰ دلار افزایش یافته بود.

افزایش قیمت بیت کوین باعث شد که ارزش کل بازار آن از نقره فراتر رود و با حدود ۲۵۰میلیارد دلار بیشتر از کل سرمایه بازار غول فناوری آلفابت، شرکت مادر بزرگترین موتور جستجوی جهان گوگل و همچنین بزرگترین پلتفرم اشتراک ویدئو در جهان یوتیوب، پیشی بگیرد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه