بیت کوین همچنان انتخاب اول مجرمان در دارک نت است

بیت کوین همچنان انتخاب اول مجرمان در دارک نت است

بررسی‌های تازه بلاک ریسرچ (Block Research) نشان می‌دهد که همچنان شاهد استفاده گسترده از بیت کوین به‌عنوان یک شیوه پرداخت در سایت‌های دارک‌نت هستیم.

به گزارش «The Block»، نتایج تحقیقات استیون ژنگ (Steven Zehng) حاکی از محبوبیت بالای بیت کوین در میان سایت‌های دارک‌نت است. یافته‌های وی نشان می‌دهد که از میان ۴۹ بازار دارک‌نت که در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفت، ۹۸٪ آنها بیت کوین را به‌عنوان یک شیوه پرداخت می‌پذیرند.

مونرو با سهم ۴۵ درصدی در رده دوم جای دارد. این در حالی است که ۲۹٪ سایت‌های فعال در دارک‌نت از لایت کوین پشتیبانی می‌کنند و ۱۲٪ هم بیت کوین کش را به‌عنوان شیوه پرداخت به سایت خود اضافه کرده‌اند. بخش عمده‌ای از نتایج این تحقیق مشابه تحقیق سال ۲۰۱۹ است. در آن سال، اتریوم در رده سوم قرار داشت و حالا به رده ۷ سقوط کرده است.

نتایج تحقیق کریپتو ریسرچ
نتایج تحقیق کریپتو ریسرچ

گزارش تازه بیت فیوری کریستال (Bitfury Cristal) نیز نشان می‌دهد که درحال‌حاضر بیشتر درآمدهایی که از طریق فعالیت‌ها در دارک‌نت به‌ دست آمده‌ است، از طریق ابزارهای میکسینگ (Mixing) پول‌شویی می‌شود.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه