atlasarzdigital

کشف و رفع آسیب پذیری بسیار خطرناک در شبکه زی‌کش!

کشف و رفع آسیب پذیری بسیار خطرناک در شبکه زی‌کش!

طبق اعلام رسمی وبلاگ زی کش در تاریخ 5 فوریه (16 بهمن)، این شرکت موفق به تعمیر و رفع یک آسیب پذیری در شبکه شده است که می توانست امکان استخراج نامحدود ارز دیجیتال زی کش (ZEC) را برای هکرها فراهم کند.

درمارس 2018، آریل گابیزون به عنوان یکی از مهندسین شرکت Zerocoin Electric Coin، استارتاپ پشت ارز دیجیتال حریم خصوصی-محور زی کش، یک روز پیش از سخنرانی در کنفرانس رمزنگاری مالی 2018، موفق به کشف این آسیب پذیری شد و همان روز با شان بو، یکی از اعضا تیم رمزنگاری در شرکت زی کش، تماس برقرار کرد.

به منظور جلوگیری از سواستفاده های احتمالی، اصلاح این آسیب پذیری به صورت مخفیانه در آپدیت Sapling که در تاریخ 28 اکتبر 2018 فعال شد- قرار داده شد. باگ مذکور در گونه دیگر رمزنگاری zk-SNARK وجود داشت و به صورت مستقل توسط سایر پروژه ها اجرا شده بود. (zk-SNARK نوعی رمزنگاری است که معاملات محافظت شده زی کش را ناشناس نگه می دارد).

کشف و رفع آسیب پذیری بسیار خطرناک در شبکه زی‌کش!

برای مثال، Horizen (که پیش از این با نام ZenCash شناخته می شد) و بلاک چین های کومودو (Komodo)، هر دو دچار این آسیب پذیری شده بودند. ظاهرا در اواسط ماه نوامبر، تیم زی کش به تیم امنیت Horizen و توسعه دهندگان کومودو، پیام های الکترونیک رمزنگاری شده ای را ارسال کرده و «راه حل این مشکل را به آن ها اعلام کرده است.» در وبلاگ زی کش نوشته شده است که هر دو تیم، با دریافت توصیه های زی کش، اقدامات مناسبی را در جهت رفع این مشکل به عمل آورده اند.

بر اساس گزارش قبلی کوین تلگراف در مارس 2018، یک افشاگر آمریکایی به نام ادوارد اسنودن، با اشاره به فقدان ویژگی حریم خصوصی در بیت کوین، در مورد چشم اندازهای بلندمدت آن ابراز نگرانی کرده و گفته است که زی کش به دلیل داشتن این ویژگی، جالب ترین آلت کوین موجود در بازار ارز دیجیتال است.

همچنین، در فوریه 2018، در تز سرمایه گذاری شرکت Grayscale Investments پیش بینی شد که ارزش زی کش می تواند تا سال 2025، به بالای 62000 دلار برسد، با این فرض که این سکه تا آن زمان ده درصد از کل ثروت فراساحلی را به خود اختصاص دهد.

منبع: cointelegraph

1
دیدگاه کاربران

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 رشته دیدگاه‌ها
0 پاسخ‌های
0 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
1 نویسندگان دیدگاه‌ها
Alireza نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها
Alireza
Alireza

پس برا همین فکر کنم قیمتش یهو یکم افت کرد ولی شرط میبندم زی کش وقتی همه پی ببرن چه ویژگی هایی داره خیلی طرفدار پیدا میکنه تا چند وقت دیگه هم ارزشش خیلی بیشتر میشه منکه میخوام سرمایه گذاری کنم و زی کش بخرم

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه کشف و رفع آسیب پذیری بسیار خطرناک در شبکه زی‌کش! ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.