مونرو با هدف دستیابی به اطلاعات تراکنش‌ها مورد حمله قرار گرفت

مونرو با هدف دستیابی به اطلاعات تراکنش‌ها مورد حمله قرار گرفت

بر اساس پستی که در ردیت منتشر شده است، برخی از نودهای مخرب در شبکه مونرو، به‌دنبال اجرای حمله سیبیل (Sybil Attack)‌ در این شبکه بودند. شایان ذکر است که این حمله با شکست همراه بوده است.

به گزارش دیکریپت و به‌گفته ریکاردو اسپاگنی (Riccardo Spagni)، مسئول پشتیبانی بلاک چین مونرو، مهاجمان قصد داشتند با ترتیب‌دادن یک حمله سیبیل، عملکرد شبکه مونرو را مختل کنند. او در ادامه افزود که این افراد موفق به آسیب‌رساندن به زیرساخت‌های حریم‌خصوصی مونرو نشدند.

روی کاغذ، هر شبکه بلاک چینی نسبت به حملات سیبیل آسب‌پذیر است. این در حالی است که مکانیزمی روی شبکه مونرو وجود دارد که شانس مهاجمان را برای اجرای موفق حملات تا حد زیادی کاهش می‌دهد. این مکانیزم دندلیون پلاس پلاس (Dandelion ++) نام دارد. نباید فراموش کرد که شبکه مونرو از شبکه تور (Tor) هم پشتیبانی می‌کند و همین مسئله خود، سبب می‌شود تا مقاومت آن نسبت به حملات سیبیل بیشتر باشد.

گفته می‌شود که وجود دندلیون باعث شده است تا مهاجمان نتوانند آن گونه که باید این حمله را به اجرا بگذارند. طبق ادعای متخصصان، اگر از دندلیون در بلاک چین مونرو استفاده نمی‌شد، این حمله عواقب ناگواری را برای مونرو در پی می‌داشت.  

حملات سیبیل، نوعی از اقدامات مخرب به حساب می‌‌آیند که در آن مهاجمان با ایجاد هویت‌های مختلف روی یک شبکه، به‌دنبال ایجاد اختلال در کار سیستم می‌روند. در صورتی که یک حمله سیبیل موفقیت‌آمیز باشد، می‌توان از آن برای در اختیار گرفتن کنترل یک شبکه استفاده کرد. در شبکه‌های بلاک چینی، از حملات سیبیل برای به دست آوردن اطلاعات ذخیره‌شده روی آن استفاده می‌شود.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

5 دیدگاه
Ho3einGM
Ho3einGM
3 سال و 3 ماه قبل

اینا که حمله کردن، چه اعتماد به نفسی داشتن

هایزنبرگ
هایزنبرگ
3 سال و 3 ماه قبل

سلام یک تحلیل از بیت کش با توجه به هارد فک پیش رو را آرزوست

jack
jack
3 سال و 3 ماه قبل

سلام یه مقاله در مورد حملات سیبل مینویسید این برام جدیده ممنون.
البته بله میدونم میشه گوگلش کرد ولی شما هم بنویسید.

مجتبی
مجتبی
3 سال و 3 ماه قبل
پاسخ  jack

مجید جان سیبل نیست سیبیل هست

احسان احسانه احسان
احسان احسانه احسان
3 سال و 3 ماه قبل

چیزی که تو رو نکشه، قویترت میکنه ?