شرکت Wilshire-Phoenix به رد شدن ETF بیت کوین از سوی قانون‌گذاران آمریکا واکنش نشان داد

شرکت Wilshire-Phoenix به رد شدن ETF بیت کوین از سوی قانون‌گذاران آمریکا واکنش نشان داد

ویلشایر فینیکس (Wilshire-Phoenix)، چند روز قبل (۹ اسفند) در پیامی به رد درخواست این شرکت توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) مبنی بر صدور مجوز یک صندوق قابل معامله بیت کوین در بورس (ETF) واکنش نشان داد. انتقادات ویلشایر فینیکس در ادامه صحبت‌های کمیسر هستر پیرس (Hester Pierce)، مامور کمیسون بورس مطرح شد، او نیز کمیسیون بورس را به خاطر رد چندین درخواست برای صدور مجوز ETF به باد انتقاد گرفته بود.

به گزارش بیت کوینیست، کمیسیون بورس تا ۲۶ فوریه (۷ اسفند) مهلت داشت تا در مورد درخواست مجوز ویلشایر فینیکس تصمیم بگیرد. این درخواست سال گذشته تنظیم شده بود. حکم صادره توسط SEC با افتتاح صندوق قابل معامله بیت کوین مخالفت، و درخواست ویلشایر فینیکس را رد کرد.

رد این درخواست غافلگیرکننده نبود، SEC قبل از این هم ۹ درخواست برای صدور مجوز ETF را رد کرده بود. از جمله درخواست‌هایی از طرف شرکت‌های «Van Eck» و «Winklevoss brothers».

با اینکه رد درخواست ویلشایر فینیکس دور از ذهن نبود، اما با این حال این شرکت ناامیدی خود از این تصمیم SEC را ابراز کرده است.

ETF یک صندوق قابل معامله در بورس و یک وسیله سرمایه‌گذاری است که به سرمایه‌گذاران سازمانی این امکان را می‌دهد تا به صورت کاملا قانون‌گذاری شده در بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند، بدون اینکه مجبور به نگه‌داری یا امانت‌سپاری یک دارایی پایه باشند.

ویلشایر فینیکس احساس می‌کند با اینکه تلاش فراوانی برای ارائه داده‌های کلیدی و اطلاعات اضافی انجام داده است تا صدور مجوز را تسهیل کند، اما کمیسیون بورس به اندازه کافی به این ادله و تلاش‌ها بها نداده و توجه نکرده است.

این شرکت با اظهارات کمیسر هستر پیرس و مخالفتش با تصمیمات آژانس درباره صندوق‌های ETF موافقت کرده است. هم سرمایه‌گذاران حقیقی و هم سرمایه‌گذاران حقوقی بر این باورند که صدور مجوز برای صندوق ETF، برای پیشرفت بیت کوین حیاتی است.

تصمیمات SEC برای رد تمام درخواست‌های مجوز برای ETF بیت کوین در حالی است که بورس اشتوتگارت اولین سهام قابل معامله در بورس (ETP) به صورت معکوس را راه‌اندازی کرد. دومین بورس بزرگ آلمان در اوایل هفته گذشته این امکان موقعیت شورت را با عنوان سهام «۲۱ سهم شورت بیت کوین» معرفی کرد.

این ETP به سرمایه‌گذاران این امکان را می‌دهد که در هنگام نزول بازار، با گرفتن موقعیت شورت، از بازار سود بگیرند. ویلشایر فینیکس اظهار داشت بازارهای مالی آمریکا برای عقب نماندن از سایر بازارهای جهانی به شدت به ETF یا ETP نیاز دارند.

هستر پیرس نیز بعد از آنکه درخواست «Winklevoss» برای صدور مجوز ETF از طرف کمیسیون بورس رد شد، با انتشار نامه‌ای مخالفت شدید خود را با این اقدام اظهار کرد. او همچنین پیشنهاد کرد که سیاستی در پیش گرفته شود که حیطه امنی برای فعالیت استارتاپ‌هایِ برپایه بلاک چین به وجود آید.

رابرت جکسون (Robert Jackson)، یکی دیگر از کمیسرهای SEC، معتقد است که وجود صندوق‌های ETF برای بیت کوین اجتناب‌ناپذیر است، با این حال او معتقد است که این صندوق‌ها باید در چارچوب قوانین SEC باشد. اما ویلشایر فینیکس مدعی است درخواست این شرکت با اینکه در چارچوب این قوانین بود، رد شد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
رضا
رضا
4 سال قبل

نگران نباشید بالاخره مجبور میشن قبول کنن... دارن زورهای آخرشونو میزنن...پرچم بیت کوین بر فراز تمام بانک های کلاهبردار افراشته خواهد شد و پایان عمر پولهای فیات فرا خواهد رسید.....