بانک مرکزی برزیل پرداخت‌های واتس‌اپ را مسدود کرد

بانک مرکزی برزیل پرداخت‌های واتس‌اپ را مسدود کرد

پرداخت الکترونیکی واتس‌اپ در برزیل، در عرض کمتر از یک ماه پس از راه‌اندازی این سرویس در این کشور، به حالت تعلیق درآمد. بانک مرکزی برزیل دستور تعلیق تراکنش‌های واتس‌اپ در این کشور را صادر کرده است.

بر اساس گزارش کوین تلگراف، بانک مرکزی برزیل به مسترکارت و ویزا دستور داد تا پردازش تراکنش‌های پولی از سوی اپلیکیشن واتس‌اپ را متوقف کنند.

طبق گزارش‌ها، این اقدام بانک مرکزی برزیل (BC) علیه واتس‌اپ پِی (WhatsApp Pay) به‌منظور حفظ محیط رقابتی مناسب و همچنین ارزیابی خطرهای احتمالی گزینه پرداخت این شرکت برای حوزه مالی حال حاضر کشور انجام شده است. هنوز مشخص نیست که این محدودیت‌ها دائمی هستند یا پس از اتمام بررسی‌ها، امکان فعالیت دوباره خدمات پرداخت واتس‌اپ در برزیل از سر گرفته خواهد شد.

در صورتی که ویزا و مسترکات فعالیت‌های مرتبط با پرداخت‌های واتساپ را متوقف نکنند، با جریمه‌های سنگین و تحریم‌های اجرایی روبه‌رو خواهند شد.

بانک مرکزی برزیل ضمن تعلیق ارائه خدمات واتس‌اپ، در بیانیه‌ای افزود:

این اقدامات در جهت حصول اطمینان از عملکرد یک سیستم پرداخت ارزان، آزاد، شفاف، ایمن، سریع و سازگار انجام شده است.

این بانک همچنین افزود:

این حرکت به بانک [مرکزی] فرصت می‌دهد تا هر خطری مرتبط به عملکرد صحیح سیستم پرداخت‌های برزیل را ارزیابی و مطابقت آن را با قوانین کشور تأیید کند.

اوایل ماه جاری میلادی، واتس‌اپ، بعد از دو سال آزمایش در بازارهای نوظهور و مختلف، سیستم پرداخت‌های خود را در برزیل راه‌اندازی کرد. برزیل، با بیش از ۱۲۰ میلیون کاربر، دومین بازار بزرگ واتس‌اپ است.

با وجود اقدام فوری علیه واتس‌اپ، بانک مرکزی برزیل اعلام کرد که این گزینه‌ پرداخت احتمالا با پیکس (PIX) ادغام خواهد شد. پیکس سیستم پرداخت دیجیتالی مشابه با بلاک چین است که بانک مرکزی این کشور به‌زودی راه‌اندازی خواهد کرد.

سخنگوی واتس‌اپ در گفتگویی اظهار داشت که این شرکت از پروژه پیکس حمایت می‌کند و قصد دارد سیستم پرداخت‌های دیجیتال را با این پلتفرم ادغام کند. این سخنگو گفت:

ما با گزینه پرداخت‌ دیجیتال، از پروژه پیکس بانک مرکزی برزیل حمایت می‌کنیم و همراه با شرکای خود، متعهد می‌شویم که به‌هنگام عرضه پیکس، با بانک مرکزی این کشور برای ادغام سیستم‌های خود همکاری کنیم.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه