جلسه اضطراری شش بانک مرکزی برای بررسی ارزهای دیجیتال!

جلسه اضطراری شش بانک مرکزی برای بررسی ارزهای دیجیتال!

شش بانک مرکزی بزرگ دنیا از جمله بانک مرکزی ژاپن و بانک مرکزی اروپا، اواسط آوریل (فروردین) به منظور بررسی جوانب مختلف ارزهای دیجیتال با پشتوانه بانک‌های مرکزی به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.

به گزارش خبرگزاری ژاپن تایمز و به نقل از منابع نزدیک به این بانک‌ها، رؤسای شش بانک مرکزی کانادا، بریتانیا، ژاپن، سوئد، سوئیس و بانک مرکزی اروپا، در خصوص بحث بر سر آینده ارزهای دیجیتال ملی، فرصت‌های پیش روی آنها، چالش‌های بالقوه از جمله تسویه حساب‌های ارزی و محافظت در مقابل حملات سایبری جلسه‌ای برگزار خواهند کرد.

مقامات این بانک‌های مرکزی در شهر واشنگتن و در حاشیه کنفرانس صندوق بین‌المللی پول نشستی را برگزار خواهند کرد. طبق شنیده‌ها، گزارش اجمالی این نشست در آینده و تا پایان سال ۲۰۲۰ در اختیار عموم قرار می‌گیرد.

از لیبرا، ارز دیجیتال فیس‌بوک، به عنوان یکی از عمده دلایلی افزایش فعالیت بانک‌های مرکزی در ارتباط ارزهای دیجیتال و به ویژه ارزهای دیجیتال ملی که با پشتوانه بانک‌های مرکزی کار می‌کنند، یاد می‌شود.

لیل برینارد (Lael Brainard)، از اعضای هیئت مدیره بانک مرکزی آمریکا (فدرال رزرو)، روز چهارشنبه (۱۶ بهمن) بر ضرورت تعیین چارچوب‌های قانونی در بخش‌های عمومی و خصوصی در ارتباط با ارزهای دیجیتال تاکید کرد. به گفته وی تهدیدات این ارزها در ثبات نظام‌های اقتصادی باید مورد بررسی قرار گیرد. برینارد طی سخنرانی خود در نشستی در کالیفرنیا افزود:

با توجه به نقش پر اهمیت دلار، ضروری است که همچنان جایگاهی محوری در خصوص تحقیق و توسعه سیاست‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال با پشتوانه بانک‌های مرکزی (CBDC) داشته باشیم.

چین مدت‌هاست بر روی یوآن دیجیتال خود کار می‌کند. بانک مرکزی چین (بانک خلق چین)، در بیانیه‌ای که ماه ژانویه (دی) منتشر شد، عنوان کرد که ارز دیجیتال این کشور با پشتوانه دولتی به خوبی در حال پیشرفت است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
موفقیت نزدیک است
موفقیت نزدیک است
۴ سال قبل

این جلسه بانکها که ماه آوریل برگزار میشه بیشترین نفعش برای xrp ریپل هست و سود خوبی میده به سرمایه گذاراش

حسین یوسفی
حسین یوسفی
۴ سال قبل

نشست اضطراری یعنی سقوط قیمت

Mankind Bitcoin
Mankind Bitcoin
۴ سال قبل

هیچ اتفاقی به بیت کوین و الت کوینهای اینده دار و معتبر نمیوفته مطمن باش
بلکه به صعود شون ادامه میدن غیر قابل کنترله نمیتونن کاری بکنن چون مردم سیاست بانک ها رو به خوبی میدونن و گول اون وعده هارو نمیخورن..همین ارز های فیات با تورم های بالا دلیل خوبی واسه روشن کردن مسله هست.

عشق است بیتکوین
عشق است بیتکوین
۴ سال قبل

کشورهها و بانکها یک مشت کاغذ رنگی به ما میدهند، اسمشو میذارن پول و دارایی! حالا مردم تصمیم گرفتن با بیتکوین خودشون ارز غیر قابل جعل تولید کنند و تا الان هم موفق هستیم.