وسترن یونیون: آماده‌ی ارائه‌ی خدمات برای ارزهای دیجیتال هستیم

وسترن یونیون: آماده‌ی ارائه‌ی خدمات برای ارزهای دیجیتال هستیم

شرکت ارائه دهنده‌ خدمات مالی آمریکایی وسترن یونیون سرانجام آماده‌ی پذیرش ارزهای دیجیتال شد. اودیلون آلمیدا، رئیس شرکت وسترن یونیون، در طی مصاحبه‌ای با رسانه‌ خبری رویترز پلاس اعلام کرد که این شرکت در حال بررسی کاربرد ارزهای دیجیتال بوده است.

این شرکت همچنین پیگیر نحوه‌ی استفاده از فناوری بلاک چین برای بهبود ارائه‌ی سرویس خود بوده و علاوه بر آن به پذیرش ارزهای دیجیتال به‌عنوان گزینه‌ای برای کاربران جهت مبادله آن با ارزهای فیات علاقه نشان داده است. بااین‌حال، آلمیدا اذعان داشت که این حرکت آن‌ها تنها درصورتی‌که مورد استقبال مخاطبین در سراسر جهان قرار بگیرد، موفقیت‌آمیز خواهد بود.

وسترن یونیون: آماده‌ی ارائه‌ی خدمات برای ارزهای دیجیتال هستیم

آلمیدا در ادامه از محدودیت ارزهای دیجیتال و دلیل همه‌گیر نشدن آن‌ها سخن گفت. به اعتقاد وی، عوامل نوسان، حکمرانی و مقبولیت، سه مانع مهم در رشد این ارزهای دیجیتال محسوب می‌شوند. ارزهای دیجیتال باثبات به‌طورجدی به دنبال حل مشکل نوسان بازارهای ارزهای دیجیتال هستند.

وی افزود:

وسترن یونیون در حال حاضر آماده‌ی پذیرش هر نوع ارز است. ما اکنون پذیرای ۱۳۰ نوع ارز در معاملات هستیم. اگر روزی متوجه شویم اضافه کردن ارزهای دیجیتال در پلتفرم خود راهکار درستی است، از نظر فناوری مشکلی نخواهیم داشت و صرفا حکم یک ارز دیگر را برایمان دارد. به اعتقاد من ارزهای دیجیتال احتمالاً گزینه‌ی دیگری برای معامله‌ی ارز یا دارایی بین مردم و مشاغل سراسر جهان شود. اگر چنین چیزی اتفاق بیافتند، ما آماده‌ی شروع فعالیت خواهیم بود.

در ماه ژوئن سال ۲۰۱۸، وسترن یونینون بلاک چین آزمایشی را با همکاری ریپل راه‌اندازی کرد و در همین زمان مدیرعامل ارشد این شرکت، حکمت ارسک ادعا کرد که باوجود انتقال حجم عظیم پول در سطح جهانی، این شرکت موفق به کاهش هزینه‌های خود که سبب استفاده از ارز دیجیتال ریپل در سیستم پرداخت‌های بین مرزی خود گردد، نشده است.

وسترن یونیون: آماده‌ی ارائه‌ی خدمات برای ارزهای دیجیتال هستیم

ارسک در مصاحبه‌ای با مجله‌ی فورچون (Fortune) گفت:

همیشه انتقادهایی از قبیل مقرون‌به‌صرفه نبودن وسترن یونیون وجود داشته است، اما آنقدر که انتظار داشتیم در طول دوران آزمایشی، هزینه‌ها کاهش نیافتند. مشکل واقعی این است که این روش همچنان پرهزینه است.

معاون ارشد محصول ریپل، اشیش بیرلا اظهار داشت که امکان ندارد وسترن یونیون بعد از انجام ۱۰ تراکنش با  ریپل شاهد کاهش هزینه‌هایش باشد.

اگر حجم بیشتری تراکنش انجام می‌شد احتمالاً هزینه‌ها کاهش پیدا می‌کرد، اما فقط با ۱۰ تراکنش چنین چیزی اتفاق نمی‌افتند! این موسسه در ماه میلیون‌ها تراکنش انجام می‌دهد و تعجبی هم ندارد که با انجام تنها ۱۰ تراکنش به نتایج خیره‌کننده‌ای دست نیافتند.

آلمیدا گفت اگرچه این دوره‌ی آزمایشی مدت زمان کمی است که اجرا شده است اما به آینده‌ی استفاده از ارز دیجیتال ریپل برای پرداخت‌های بین مرزی خوش‌بین و امیدوار است.

وی در مصاحبه‌ای ویدیویی توضیح داد:

با ارز دیجیتال ریپل در یک مسیر هستیم و به کسب تجربه خواهیم پرداخت. ما اکنون در حال بررسی فناوری بلاک چین هستیم تا متوجه شویم آیا رویکرد مؤثرتری برایمان خواهد بود یا خیر.

منبع : ccn
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
danial ebadi
danial ebadi
5 سال قبل

موافقم ریپل از بقیه ارزها با ثبات تره.