تلاش برای قانون‌گذاری بیش از حد ارزهای دیجیتال فرصت‌های طلایی بلاک چین را نابود می‌کند

تلاش برای قانون‌گذاری بیش از حد ارزهای دیجیتال فرصت‌های طلایی بلاک چین را نابود می‌کند

بیل کلینتون، رییس‌جمهور سابق آمریکا، معتقد است که فرصت‌های طلایی بلاک چین با قانون گذاری‌های افراطی نابود می‌شوند.

رویداد هفته‌ی بلاک چین سان فرانسیسکو در روزهای اول و دوم ماه اکتبر با کنفرانس ریپل، آغاز شد و ویژگی‌های اصلی آن توسط بیل کیلینتون رئیس‌جمهور سابق آمریکا و رهبران دیگر تشریح گردید.

روز دوشنبه بیل کلینتون در جریان این رویداد بلاک چین را به یک فناوری رو به رشد با آینده روشن توصیف کرد و در مورد تلاش‌هایی که در جهت تنظیم این فضا صورت می‌گیرند، هشدار داد.

وی در جریان کنفرانس Swell سانفرانسیسکو به همراه جین اسپرلینگ، مشاور سابق کاخ سفید که هم‌اکنون در نقش یکی از اعضا هیئت‌مدیره ریپل فعالیت دارد، گفتگو کرد. کلینتون که بین سال‌های ۱۹۹۳ الی ۲۰۰۱ ریاست جمهوری آمریکا را به عهده داشت، به‌عنوان سخنزان اصلی در این رویداد حاضر شد. سال گذشته سکان این کنفرانس در دستان بن برنانکی، رییس سابق فدرال رزرو بود.

طی چند ماه اخیر، شرکت ریپل اشتیاق زیادی برای همکاری با گروه‌های دیگر از خود نشان داده است. همین چند روز پیش خبر همکاری ریپل و شرکت‌های دیگر برای ایجاد ائتلاف امنیتی اینترنت ارزش آمریکا (SAIV) شنیده شد. این گروه امنیتی در بخشی از پرداخت‌های خود به شرکت‌های لابی از ارز دیجیتال ریپل استفاده می‌کند.

Image result for Bill Clinton

در جلسه پرسش و پاسخ اسپرلینگ با کلینتون، به موضوعات بسیاری اعم از چالش‌های امنیت سایبری که دولت آمریکا با آن مواجه است، پرداخته شد. اما این گفتگو از حد فناوری‌های مالی فراتر رفت، در جریان از گفتگو موضوعات دیگری ازجمله قوانین مرتبط با اسلحه، سیاست خارجی، و رمان جدید کلینتون نیز پوشش داده شد.

باوجوداین شاید از دید شرکت‌کنندگان، برجسته‌ترین موضوعی که کلینتون در طول این گفتگو از آن صحبت کرده است «پراکندگی دسترسی» به فناوری‌های جدید و رو به رشدی مثل بلاک چین باشد. او در صحبت‌های خود به ظهور راه‌حل‌های تجارت الکترونیک در اواخر دهه ۹۰ میلادی اشاره‌کرده است. او می‌گوید:

هر چه فناوری‌های نوین مانند بلاک چین، هوش مصنوعی، و علوم روباتیک بیشتر توسعه داده شوند… پراکندگی دسترسی بیشتر احساس می‌شود.

او در صحبت‌های خود به نگرانی‌هایی اشاره کرد که حول فناوری‌های جدید احساس می‌شوند. وی تاکید داشت که این فناوری‌ها می‌توانند مورد سو استفاده قرار بگیرند. برای نمونه توریست‌ها و یا سایر مجرمان می‌توانند از ارزهای دیجیتال در پول‌شویی استفاده کنند.

کلینتون ضمن اشاره به نگرانی‌های مشابه در مورد فناوری‌ها، مثل سیستم موقعیت یابی جهانی (GPS)، از اهمیت شناسایی جنبه‌های منفی و عدم تطابق یک نظام قانونی قدیمی با فناوری‌های جدید صحبت کرد.

وی در ادامه گفت:

با این کار فرصت‌های طلایی یک فناوری درنهایت نابود می‌شوند.

و اما کلینتون در مورد بلاک چین می‌گوید:

فناوری بلاک چین پتانسیل بالایی دارد، چراکه در سرتاسر مرزهای ملی و گروه‌های درآمدی قابل تعمیم و استفاده است.

وی افزود:

کاربردها و امکانات بلاک چین متحیر کننده‌اند. اما این پتانسیل عظیم می‌تواند با سیاست‌های اجتماعی و اقتصادی نامناسب تخریب بشود.

منبع: coindesk
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه