شرکت سوئدی Vattenfall بلاک چین را برای انتقال انرژی آزمایش می کند

شرکت سوئدی Vattenfall بلاک چین را برای انتقال انرژی آزمایش می کند

Vattenfall، یکی از شرکت‌های قدرتمند سوئدی که به طور کامل متعلق به دولت است، قصد دارد برنامه‌های بالقوه بلاک چین را آزمایش کند.

 vattenfall

این هفته اعلام شد که این شرکت به ۲۲ شرکت دیگر که در زمینه تجارت انرژی فعالیت دارند پیوسته است و تلاش می‌کند تا با استفاده از این فن آوری، یکسیستم اصلی برای انتقال و تجارت انرژی ایجاد کند.

بر اساس اظهارات شرکت Vattenfall، این آزمایش توسط شرکت Ponton، در هامبورگ میزبانی می‌شود که نرم افزار رمزگذاری شده آن، اجازه می‌دهد تاسازمان‌های تجاری به صورت ناشناس سفارشات را به یک کتابخانه اطلاعات وکاملاً غیرمتمرکز ارسال کنند.
این سیستم تا پایان سال ۲۰۱۷ اجرا خواهد شد و اگر موفقیت آمیز باشد، شرکت‌های تجاری تجارت خود را به صورت آنلاین روی این پلتفرم انجام خواهند داد.

Vattenfall و دیگر بنگاه‌های تجاری انتظار دارند که بتوانند بدون نیاز به واسطهمتمرکز، تجارت خود را در زمینه خرید و فروش انرژی انجام دهند. تا امروز، تجارتخانه‌های منطقه اروپا مجبور بودند معاملات را به صورت مستقیم و با دیدار با نمایندگان انجام دهند.

 

منبع:coindesk
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه