ساختن زمینی سبزتر با بلاک چین !

ساختن زمینی سبزتر با بلاک چین !

اتحادیه بلاک چین به رهبری آی‌بی‌ام اعلام کرده است که قصد دارد برنامه‌هایی را برای کاهش آلایندگی و احتراق گازهای گلخانه‌ای در پیش بگیرد.

بسیاری از تغییرات جوی به‌واسطه آلایندگی‌های ایجاد شده توسط سیستم‌های احتراقی به وجود می‌آیند. آلایندگی هوا به‌واسطه گازهای گلخانه‌ای یکی از اصلی‌ترین دلایل این مشکل است و حالا به نظر می‌رسد که پروژه‌ای از جایی که انتظارش نمی‌رفت، برای رفع این مشکل ارائه شده است.

شرکت‌های مختلفی دست‌به‌دست هم داده و یک شبکه بلاک چین را با نام اتحادیه بلاک چین طراحی و عرضه کرده‌اند. این اتحادیه که در راس آن شرکت‌های آی‌بی‌ام و آزمایشگاه‌های وریدیوم قرار دارند، به دنبال روش‌هایی هستند که ببیند که شرکت‌ها و سایر ماهیت‌های جهان ما چطور می‌توانند به کاهش تولید کربن کمک کنند.

ساختن زمینی سبزتر با بلاک چین !

فناوری بلاک چین در حقیقت یک سیستم انتقال صورتحساب‌های دیجیتالی است که می‌تواند به افراد کمک کند تا بتوانند مواردی مانند ارزهای دیجیتال را کنترل کرده و جابجا کنند. این امر موجب می‌شود که ساختار جهان پیرامون ما از نظر اقتصادی تفاوت بسیار زیادی با چیزی که الان در حال رخ دادن است داشته باشد.

حال آی‌بی‌ام درباره این پروژه می‌گوید:

«بلاک چین بر پایه دارایی‌های دیجیتالی بنا شده است و موجب می‌شود که روش‌های نوآورانه‌ای برای خرید و استفاده از آفست‌های کربنی به وجود بیاید که می‌تواند در تمامی شبکه اعمال گردد. سازگار سازی تمامی فرایند محاسبه کربن در یک سیستم دیجیتالی می‌تواند موجب شود که سیستم بلاک چین برای اندازه‌گیری میزان اثرگذاری، حقوق مالکیت و تمامی موارد مشابه مربوط به آفست‌های کربنی به کار گرفته شود و این کار به‌صورت بهینه‌تری انجام گردد.»

به‌این‌ترتیب بلاک چین می‌تواند ساختار منحصربه‌فردی را ایجاد کند که در آن می‌توان میزان آلایندگی را کنترل کرده و ضمن اندازه‌گیری، بتوان راهکارهای فناورانه را نیز به‌واسطه آن به اشتراک گذاشت.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
amirhossein
amirhossein
6 سال قبل

اینجور فناوری ها به ایران راه پیدا نمی کنه بالا خیلی از مسئولین از اینجور چیزا سر در نمیارن فقط میگن فیلترش کنید باعث هتک حرمت در جامعه میشود!!!!!

امپراطوری
امپراطوری
5 سال قبل
پاسخ  amirhossein

شما یعنی الان خیلی سر در میاری؟ مشخصه ذره ای سوادشو نداری