ارز دیجیتال > کاربرد تجاری > انرژی > استفاده از گرمای استخراج بیت کوین برای تولیدات کشاورزی !
اخبار انرژی زنجیره تامین

استفاده از گرمای استخراج بیت کوین برای تولیدات کشاورزی !

کاشت پنج هکتار گوجه به کمک گرمای حاصل از ماینینگ!

به لطف راه اندازی یک استارآپ مبتنی بر بلاک‌چین جدید توسط بنیانگذار صرافی NakamotoX در جمهوری چک، گرمای ناشی از استخراج ارزهای دیجیتال در خدمت کشاورزی خواهد بود.

 دهم مارس امسال، کامیل برچا (Kamil Brejcha) در یک توییت راجع به اختراع سیستمی نوشت که با کمک آن می‌توان گرمای تولید شده توسط رایانه‌های ویژه استخراج بیت کوین را برای تامین گرمای مورد نیاز در کشت گلخانه‌ای گوجه فرنگی به کار گرفت.

این پروژه به زودی با کسب و کار جدیدی تحت عنوان «agritechture» یا به اصطلاح کشاورزی تکنولوژیک همراه خواهد شد. در حال حاضر این پروژه در کشت گلخانه‌ای گوجه فرنگی عملی شده و کشت پنج هکتار محصول موفقیت آمیز بوده است. عنوان «Cryptomatoes» یا گوجه‌ی دیجیتال به این محصول نسبت داده شده است.

برچا در تایید این پروژه می گوید:

ما از گرمای تولید شده توسط سرورهای استخراج بیت کوین در کشت گلخانه ای استفاده کردیم، و نتیجه داد !

استفاده از گرمای استخراج بیت کوین برای تولیدات کشاورزی !تیم برچا، دستگاهی به نام «Cointainer» را توسعه داده است که در زیر زمین نصب شده و گرمای حاصل از دستگاه‌های استخراج را از طریق جریان هوا به گلخانه‌ها می فرستد. جزئیات این برنامه در آینده به طور دقیق اعلام خواهد شد.

فرایند استخراج هزینه بر بوده، انرژی گرمایی زیادی تولید می‌کند و شرایط محیط زیست را از آنچه هست بدتر می‌سازد.

در سال جاری نظرات مختلفی پیرامون حل این مشکلات مطرح شد. همواره این سوال مطرح است که چطور می توانیم جلوی اتلاف انرژی گرمایی حاصل از ماینینگ را بگیریم؟

راه حل کامیل برچا، این است: کشت محصول

او می گوید که به زودی این گوجه ها در فروشگاه های معمولی برای فروش گذاشته خواهند شد، اما فعلا نمی تواند جزئیات بیشتری در این باره اعلام کند.

ظاهرا این پروژه آغاز بهره گیری موثرتر از انرژی و بازیافت آن خواهد بود.

برچا در نظر داشته که از این انرژی برای کشت ماریجوانای پزشکی استفاده کند، اما با مخالفت مراجع قانونی، تصمیم گرفت آن را در کشت صیفی جات بکار بگیرد.

به نقل bitcoinist، پیش از این در پرورش ماهی چنین ایده ای به اجرا درآمده است.

منبع: cointelegraph

استفاده از گرمای استخراج بیت کوین برای تولیدات کشاورزی !

درباره نویسنده

ثریا نیل درار

ثریا نیل درار

من یک مترجم و اما بیش از هر چیز یک « دانش‌آموز » هستم، هر روز بیشتر از دیروز یاد می‌گیرم و بیشتر از همیشه به انتشار آموخته‌هایم علاقمند می‌شوم.

2
دیدگاه کابران

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ثریا نیل درارسمندر Recent comment authors
  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
سمندر
سمندر

بالاخره یک کاربرد مهم بیت کوین کشف شد . تولید بیت کوین گرما تولید میکند و گرمای آن هم برای تولید گوجه فرنگی !! قابل استفاده است . بیایید به خاطر آینده گوجه فرنگی بیت کوین استخراج کنیم