استفاده از گرمای استخراج بیت کوین برای تولیدات کشاورزی !

استفاده از گرمای استخراج بیت کوین برای تولیدات کشاورزی !

به لطف راه اندازی یک استارآپ مبتنی بر بلاک‌چین جدید توسط بنیانگذار صرافی NakamotoX در جمهوری چک، گرمای ناشی از استخراج ارزهای دیجیتال در خدمت کشاورزی خواهد بود.

 دهم مارس امسال، کامیل برچا (Kamil Brejcha) در یک توییت راجع به اختراع سیستمی نوشت که با کمک آن می‌توان گرمای تولید شده توسط رایانه‌های ویژه استخراج بیت کوین را برای تامین گرمای مورد نیاز در کشت گلخانه‌ای گوجه فرنگی به کار گرفت.

این پروژه به زودی با کسب و کار جدیدی تحت عنوان «agritechture» یا به اصطلاح کشاورزی تکنولوژیک همراه خواهد شد. در حال حاضر این پروژه در کشت گلخانه‌ای گوجه فرنگی عملی شده و کشت پنج هکتار محصول موفقیت آمیز بوده است. عنوان «Cryptomatoes» یا گوجه‌ی دیجیتال به این محصول نسبت داده شده است.

برچا در تایید این پروژه می گوید:

ما از گرمای تولید شده توسط سرورهای استخراج بیت کوین در کشت گلخانه ای استفاده کردیم، و نتیجه داد !

استفاده از گرمای استخراج بیت کوین برای تولیدات کشاورزی !تیم برچا، دستگاهی به نام «Cointainer» را توسعه داده است که در زیر زمین نصب شده و گرمای حاصل از دستگاه‌های استخراج را از طریق جریان هوا به گلخانه‌ها می فرستد. جزئیات این برنامه در آینده به طور دقیق اعلام خواهد شد.

فرایند استخراج هزینه بر بوده، انرژی گرمایی زیادی تولید می‌کند و شرایط محیط زیست را از آنچه هست بدتر می‌سازد.

در سال جاری نظرات مختلفی پیرامون حل این مشکلات مطرح شد. همواره این سوال مطرح است که چطور می توانیم جلوی اتلاف انرژی گرمایی حاصل از ماینینگ را بگیریم؟

راه حل کامیل برچا، این است: کشت محصول

او می گوید که به زودی این گوجه ها در فروشگاه های معمولی برای فروش گذاشته خواهند شد، اما فعلا نمی تواند جزئیات بیشتری در این باره اعلام کند.

ظاهرا این پروژه آغاز بهره گیری موثرتر از انرژی و بازیافت آن خواهد بود.

برچا در نظر داشته که از این انرژی برای کشت ماریجوانای پزشکی استفاده کند، اما با مخالفت مراجع قانونی، تصمیم گرفت آن را در کشت صیفی جات بکار بگیرد.

به نقل bitcoinist، پیش از این در پرورش ماهی چنین ایده ای به اجرا درآمده است.

منبع: cointelegraph
اشتراک
اطلاع از
guest
2 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
سمندر
سمندر
3 سال پیش

بالاخره یک کاربرد مهم بیت کوین کشف شد . تولید بیت کوین گرما تولید میکند و گرمای آن هم برای تولید گوجه فرنگی !! قابل استفاده است . بیایید به خاطر آینده گوجه فرنگی بیت کوین استخراج کنیم

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off