غول نفتی در استارتاپ رهگیری انرژی مبتنی بر بلاک چین سرمایه‌گذاری می‌کند

غول نفتی در استارتاپ رهگیری انرژی مبتنی بر بلاک چین سرمایه‌گذاری می‌کند

یک استارتاپ بلاک چین آمریکایی که درزمینه «دموکراتیک کردن صنایع انرژی» فعالیت دارد، موفق به جذب مقدار اعلام‌نشده‌ای سرمایه از شرکت نفتی چند ملیتی شِل و شرکت عظیم تجاری ژاپنی Sumitomo Corporation Group شد. به گزارش کوین‌دسک، شرکت LO3 Energy در روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که دست به توسعه یک «پلتفرم انرژی انتقالی» زده است که می‌تواند مشکل ردگیری انرژی‌های با منابع متفاوت در شبکه‌های عرضه انرژی را برطرف کند. کرک کوبورن، مدیر سرمایه‌گذاری شرکت شل گفت:

شرکت شل همراه با حرکت ما به آینده‌ای با سوخت‌های فسیلی کمتر قصد دارد در کمپانی‌های نوآورانه‌ای سرمایه‌گذاری کند که به انتقال انرژی کمک خواهند کرد و کمپانی LO3 Energy هم درست در رده همین کمپانی‌ها جای می‌گیرد.

با استفاده از سیستم این شرکت کاربر خواهد توانست با استفاده از یک اپ موبایل انرژی مورد خود را از بین منابع محلی انرژی و حتی تأمین‌کننده‌های محلی انتخاب کند. در همان زمانی که برق به‌طورمعمول از کابل‌ها به‌سوی مقصدش می‌رود یک «بلاک چین خصوصی انحصاری» جزییات مربوط به منبع انرژی و قرارداد خرید را ردگیری می‌کند. مطابق وایت پیپر بلاک چین انرژی LO3 Energy، این بلاک چین قصد دارد که «روند اتصال بهینه تولید برق محلی را به شرکایی که قادر هستند این انرژی را قیمت‌گذاری، تولید و ذخیره کرده و آن را به مؤثرترین شکل ممکن به کار بگیرند، تسهیل کند.» غول نفتی در استارتاپ رهگیری انرژی مبتنی بر بلاک چین سرمایه‌گذاری می‌کند تراکنش‌های حاصل از این سیستم در یک محیط تعاملی بازار محور انجام می‌شوند و در نزدیک‌ترین فاصله ممکن به لبه شبکه فعالیت خواهد کرد. سطح خودکارسازی این سیستم با استفاده از قراردادهای خوداجرا روی یک دفتر کل توزیع‌شده به طور مداوم در حال بالا رفتن خواهد بود. این شرکت ادعا می‌کند که محصول آن‌ها می‌تواند به دامنه گسترده‌ای از کاربردهای تجاری مثل «معاملات نظیر به نظیر انرژی، خریدوفروش تضمینی انرژی برای کسب‌وکارها، نیروگاه‌های برق مجازی، شارژ دینامیک خودروهای برقی و پاسخگویی بار شبکه» خدمات بدهد. لارنس اورسینی، مدیرعامل این استارت آپ، می‌گوید:

صنعت انرژی با افزایش روزبه‌روز سهم انرژی‌های تجدید پذیراز بازار یک انقلاب را از سر می‌گذراند و ما هم برای تعبیه مناسب این انرژی‌های نو باید شبکه‌های انرژی خود را از نو اختراع کنیم.

شرکت LO3 پیش از این هم سرمایه‌هایی را از شرکت‌های Braemar Energy Ventures، Centrica و همچنین یکی از غول‌های فناوری دنیا یعنی Siemens جذب کرده بود.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۶,۰۰۰,۰۰۰
off
۳,۶۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA