کمیسیون بورس ایالات متحده خواستار توضیح بیشتر در خصوص ETF‌های بیت کوین پیشنهادی شد

کمیسیون بورس ایالات متحده خواستار توضیح بیشتر در خصوص ETF‌های بیت کوین پیشنهادی شد

بر اساس یک اطلاعیه رسمی که در روز ۲۰ سپتامبر منتشر شد، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا خواستار توضیح بیشتر در خصوص فهرست شدن و مبادلات یک صندوق قابل معامله در بورس برای بیت کوین شده است.

صندوق قابل معامله در بورس (ETF) مورد نظر توسط شرکت سرمایه‌گذاری VanEck و شرکت خدمات مالی SolidX پشتیبانی می‌شود. این صندوق ابتدا در تاریخ ۶ ژوئن تشکیل شد. گفته‌ها حاکی از آن‌اند که پشتوانه آن فیزیکی است و قابلیت نگهداری از بیت کوین های واقعی را دارد. بنابراین انتظار می‌رود که این صندوق در بورس اوراق بهادار شیکاگو (CBOE) و بورس سهام (BZX) فهرست شود.

بیشتر بخوانید: احتمال پذیرش ETF بیت کوین در سال آینده چقدر است؟

کمیسیون بورس اوراق بهادار (SEC) در این اعلامیه اشاره می‌کند که هنوز تصمیمی در رابطه با هیچ‌یک از مسائل موجود اتخاذ نکرده و از علاقه‌مندانی که شایستگی بیانیه BZX را مورد بحث قرار داده‌اند، توضیح بیشتری خواسته است.

این سازمان منحصراً به دنبال نظرات بیشتر در رابطه با ۱۸ مسئله کلیدی است؛ از جمله دیدگاه‌های حول اظهارات BZX، مبنی بر اینکه بیت کوین در مقایسه با سایر کالاهای قابل‌مبادله در بورس (ETP) مسلماً آسیب‌پذیری کمتری نسبت به manipulation یا دست‌کاری دارد. در ادامه این یادداشت نوشته شده است:

در حال حاضر کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در جهت بررسی دقیق سازگاری مقررات پیشنهاد شده با بند ب-۵ ماده ۶ قانون، اقداماتی را برای تشکیل جلسه به عمل آورده است. به‌موجب این قانون، در جهت جلوگیری از بروز اقدامات متقلبانه، بهبود اصول درست و عادلانه تجارت، و همچنین محافظت از سرمایه‌گذاران و منافع عمومی، مقررات یک بورس اوراق بهادار ملی طراحی خواهند شد.

کمیسیون بورس ایالات متحده خواستار توضیح بیشتر در خصوص ETF‌های بیت کوین پیشنهادی شد

در تاریخ ۲۰ ژوئن سال جاری، BZX در جهت فهرست شدن و مبادله سهام بیت کوین SolidX در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، یک تغییر قانون پیشنهادی را به سازمان SEC ارائه کرد. سهام نامبرده توسط صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد VanEck SolidX برای بیت کوین عرضه شده است. به‌موجب این پیشنهاد هر سهم برای دارایی‌های خالص این صندوق منافع ممتازی را ارائه می‌کند. در این حین شرکت SolidX از صندوق اعتماد VanEck SolidX برای بیت کوین پشتیبانی خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: کمیسیون بورس آمریکا دو محصول سرمایه گذاری بیت کوین را تعلیق کرد

در ماه آگوست، سازمان SEC با بیان اینکه ۱۳۰۰ پیشنهاد دریافت کرده است، تصمیم خود را در مورد تغییر قوانین ETF تا تاریخ ۳۰ سپتامبر به تعویق انداخت. با تکیه بر اسناد منتشر شده در هفتم همان ماه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ظرف ۴۵ الی ۹۰ روز پس از ثبت یک تغییر قانون پیشنهادی، بنا بر تشخیص خود تصویب، تأیید، و تمدید دوره نظارت پیشنهاد‌ها را مورد بررسی قرار خواهد داد.

منبع: cointelegraph
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

8 دیدگاه
آرشیا
آرشیا
5 سال و 6 ماه قبل

خانم نیل دار بهتره یه خبرنگار داشته باشین که خودش بتونه از مسولان به صورت فیزیکی تو نشست ها سوال کنه
تا کی سایت های صرافی ایرانی فیلتر خواهد شد ؟

ثریا نیل درار
ثریا نیل درار
5 سال و 6 ماه قبل
پاسخ  آرشیا

سلام، تیم ارزدیجیتال در حال بررسی و پرورش ایده های جدیدی است. با ما همراه باشید.
-
در حال حاضر دسترسی به این سایت ها مسدود شده است... اگر اشتباه نکنم منظور شما رفع محدودیت است که هنوز مشخص نیست چه زمان اتفاق بیافتد.

حسین
حسین
5 سال و 6 ماه قبل

سلام...سرانجام سرنوشت پذیریش ETF بیت کوین تاریخ 30 سپتامبر چی شد...به تعویق افتاد یا همچنان پابرجاست؟!

ثریا نیل درار
ثریا نیل درار
5 سال و 6 ماه قبل
پاسخ  حسین

سلام، تمامی اخبار جدید در مورد پذیرش ETFهای بیت کوین به ترتیب منعکس شده اند. چنانچه تصمیم جدیدی توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اتخاذ گردد، اطلاع رسانی خواهیم کرد.

رضا
رضا
5 سال و 6 ماه قبل

درود بر شما
ممنون از زحماتی که برای سایت میکشید
امیدوارم 30 سپتامبر etf قبولش کنه... خدایااااا....

ثریا نیل درار
ثریا نیل درار
5 سال و 6 ماه قبل
پاسخ  رضا

سلامت باشید، ممنون از شما

11.11
11.11
5 سال و 6 ماه قبل

سلام ، لطفا پاسخ روشنی بدید
30 سپتامبر به قوت خود باقی هستش ؟ یا فعلا به تعویق افتاده ؟

ثریا نیل درار
ثریا نیل درار
5 سال و 6 ماه قبل
پاسخ  11.11

تاریخ تایید یا رد این صندوق ETF به ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۸ موکول شده است.