طرح پیشنهادی کنگره آمریکا برای تحریم ارز دیجیتال ملی ایران

طرح پیشنهادی کنگره آمریکا برای تحریم ارز دیجیتال ملی ایران

مایک گالاگر، نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را با عنوان «مسدود کردن اقدامات مالی غیرقانونی ایران» در مقابله با اقدامات ایران درباره راه‌اندازی ارز دیجیتال معرفی کرده است.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مایک گالاگر، نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را با عنوان «مسدود کردن اقدامات مالی غیرقانونی ایران» در مقابله با اقدامات ایران درباره راه‌اندازی ارز دیجیتال معرفی کرده است.

این طرح که روی وب‌سایت کنگره آمریکا قرار گرفته دولت آمریکا را ملزم به ارائه گزارشی در زمینه تلاش‌های ایران برای توسعه ارز دیجیتال ملی می‌کند.

طرح گالاگر به علاوه خواستار تحریم آن دسته از موسسات مالی ایرانی شده که در زمینه ایجاد ارز دیجیتال ملی یا استفاده از آن‌ها فعالیت کنند.

طرح متناظر دیگری هم روز ۱۳ دسامبر (۲۲ آذرماه) با هدف مشابه در دیگر شاخه قانون‌گذاری کنگره آمریکا، یعنی مجلس سنا معرفی شده است.

طرح پیشنهادی کنگره آمریکا برای تحریم ارز دیجیتال ملی ایران

تد کروز، نماینده ایالت تگزاس در مجلس سنا در این طرح خواستار تحریم افرادی شده که به صورت دانسته با تأمین منابع مالی، خدمات یا حمایت‌های تکنولوژیکی به ایران برای تأمین ارز دیجیتال ملی کمک‌رسانی کنند.

این دو نماینده از حامیان خروج آمریکا از توافق هسته‌ای برجام هستند. گالاگر در بیانیه‌ای این اقدام را اولین گام در تشدی فشار علیه ایران توصیف کرده است.

قانونگذار آمریکایی در بیانیه‌ای تصریح کرده است:

خروج آمریکا از برجام اولین گام برای تشدید فشار علیه حکومت ایران به شمار می‌رود. ما اکنون از فرصت مهمی برای تحمیل حداکثر فشار اقتصادی و تضعیف توانایی ایران برای صادر کردن خشونت در سراسر منطقه برخورداریم. این طرح، با قطع کردن ارتباط ایران با نظام مالی جهان، دقیقاً همین کار را انجام می‌دهد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

8 دیدگاه
میستر
میستر
۳ سال قبل

هیچ اتفاقی نمیوفته. همش زر و پره

محمد رسولی
محمد رسولی
۵ سال قبل

ارز دیجیتال ملی یه ایده از پایه اشتباه هست و هیچ ارز ملی نمیتونه موفق بشه حالا با تحریم هم که دیگه هیچ...

محمود پیراسته
محمود پیراسته
۵ سال قبل

امریکا هیچ غلطی نمیتونه بکنه

حاج اقا
حاج اقا
۵ سال قبل

همينجوري هم يك پروژه شكست خورده بود. ديگه امريكا هم با اين كارش توي نطفه خفش كرد

danial ebadi
danial ebadi
۵ سال قبل

با سلام
ارز دیجیتال زمانی ارز دیجیتال هست که هیچ کنترلی از خارج نداشته باشه ما تمام امیدمون برای رد کردن تحریم ها ارزهای دیجیتال هست با این وضع واقعا تاسف باره.

محمد
محمد
۵ سال قبل

به نظرم ایران باید ی والت مثل بایننس درست کنه و خیلی خوب پوشش بده و مثل والت های خارجی هر روز ایرانیا یا هر نفری از هرجای رو نتونته تحریم کنه و وقتی ی مرجع و والت خوب شد اینا هم هبچی از دستشون بر نمیاد

رضا
رضا
۵ سال قبل
پاسخ  محمد

اجازه نمیدن به اون حد برسیم. تو نطفه خفه اش می کنن نامردا

محمدرضا
محمدرضا
۵ سال قبل
پاسخ  رضا

میتونه ی بایننس خارجی باشه که دراصل مال ایرانیا باشه. مثل خیلی از شرکت‌های چند ملیتی.