atlasarzdigital

دو ایرانی فعال در زمینه ارزهای دیجیتال به لیست تحریم‌های آمریکا اضافه شدند !

دو ایرانی فعال در زمینه ارزهای دیجیتال به لیست تحریم‌های آمریکا اضافه شدند !

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا دقایقی پیش به‌طور رسمی نام محمد قربانیان و علی خوراشادی‌زاده، را به لیست SDN خود اضافه کرد. دلیل تحریم این دو فرد ایرانی، فعالیت آن‌ها در زمینه ارزهای دیجیتال عنوان‌ شده است.

بی‌بی‌سی نیز گزارش داده: وزارت دارایی آمریکا علی خوراشادی زاده و محمد قربانیان، دو شهروندی ایرانی که این کشور زندگی می‌کنند را در ارتباط با فعالیت‌های سایبری تحریم کرده است.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی این وزارتخانه (اوفک) در اطلاعیه‌ای که منتشر کرده گفته این دو کمک کرده‌اند تا در باج خواهی‌های اینترنتی، ارز دیجیتال بیت کوین به ریال تبدیل شود. در این بیانیه آمده این افراد مشارکت خود را در زمان حملات بدافزار «سام سام» که دویست قربانی شناخته شده داشته انجام داده‌اند. دو آدرس مرتبط با ارز دیجیتال از این دو ایرانی به‌دست آمده که بگفته وزارت دارایی آمریکا بیش از ۷۰۰۰ معامله بیت کوین از این طریق صورت گرفته است.

دو ایرانی فعال در زمینه ارزهای دیجیتال به لیست تحریم‌های آمریکا اضافه شدند !

در بیانیه این وزارتخانه که روز چهارشنبه هفتم آذر در سایت رسمی آن منتشر شد، مدعی شده این دو ایرانی به نمایندگی از «عوامل بدنام سایبری ایران» وارد عمل شده‌اند. به گفته دولت آمریکا این عوامل در برنامه «باج افزار سام‌سام» که بیش از ۲۰۰ نفر را قربانی کرده است دخالت داشته‌اند. وزارت خزانه‌داری آمریکا می‌گوید افراد یاد شده کمک کرده‌اند تا پول باج‌گیری که به‌صورت ارز دیجیتال «بیت کوین» پرداخت شده بود را به ریال ایران تبدیل کنند.

تمام اموال و منافع حاصله از دارایی‌های افراد تحریم شده که در اختیار یا کنترل اشخاص آمریکایی یا در خاک ایالات‌متحده هستند ضبط شده و آمریکایی‌ها از هرگونه معامله با آن‌ها منع شده‌اند. این بیانیه می‌افزاید که اداره کنترل دارایی‌های خارجی دو نشانی ارز دیجیتال را در ارتباط با این تسهیلگران مالی شناسایی کرده است. آن‌ها از طریق این نشانی‌ها بیش از هفت هزار مبادله به‌صورت بیت کوین انجام داده‌اند که ارزش آن‌ها بالغ بر میلیون‌ها دلار آمریکا است.

خزانه‌داری آمریکا مدعی شده که برخی از این باج‌گیری‌ها با استفاده از باج افزار سام‌سام و با ارز بیت کوین صورت گرفته است. بر اساس اطلاعاتی که منتشر شده است، این باج افزار داده‌های سیستم قربانی را رمزگذاری کرده و برای دادن کلیدهای رمزگشایی ارقام سنگینی درخواست می‌کند.

9
دیدگاه کاربران

avatar
ارسال عکس و تصویر
 
 
 
ارسال صوت و ویدئو
 
 
 
5 رشته دیدگاه‌ها
4 پاسخ‌های
0 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
8 نویسندگان دیدگاه‌ها
مصطفیمهدیهمدمناشناسمیثم نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها

ناشناس
ناشناس

آن چه را که عوض داره گله نداره عمو سام…………….

میثم
میثم

خیلی جالبه که هیچ اطلاعاتی در اینترنت از علی خوراشادی زاده نیست. این خودش کاملا مشکوکه که چرا تحریم شده و برای کجاها مخفیانه کار می کرده

مهدی
مهدی

این فرد توی LocalBitcoins فعال من باهاش تا حالا معامله داشتم نمیدونستم تو کاره پولشویی وضع مالیش خوب بود حساب بانکیش همیشه پر بود

انیشتن
انیشتن

خب خسته نباشد

همدم
همدم

هرجا سخن از جنگ و دزدی و اختلاس و فقر و بدبختی هست ،

نام ایرانی میدرخشد …

یاسین
یاسین

واقعا جای تاسف داره شما که خودت ایرانی هستی اینجور میگی چه توقعی از بقیه مردم دنیا داریم ما ؟ دزدی بالاتر از این که بیتریکس همه دارای ایرانیا رو بالا کشید انوقت امریکا و شما به اصطلاح روشن فکرا ادم خوبه هستید و ما ادم بده

همدم
همدم

چه ربطی داره ؟

بیترکس اگه بالا کشید چرا فقط برای ایرانیارو کشید ؟ حتما یه مشکلی هست دیگه

حقیقته عزیزم گه ما همینیم

یه عمره خودتونو با این توهمای ایرانی بهترینه ایرانی فلانه گول زدین

یه سر برو اونور ببین دیدشون به ایرانی چیه

با واقعیت کنار بیا
به جای این چیزا مشکلو درست کن

مصطفی
مصطفی

خیلی بی عقل و ضد وطنی

محمدامین حمامی
محمدامین حمامی

لطفا هرچه سریع تر درمورد اتفاقی که دیشب درمورد تحریم بایننس درمورد ایرانی ها افتاده اطلاع رسانی کنید
از دیشب اجازه برداشت به ایرانی ها داده شده اما واریز نه

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه دو ایرانی فعال در زمینه ارزهای دیجیتال به لیست تحریم‌های آمریکا اضافه شدند ! ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.