مدیرعامل توییتر: بیت کوین و بلاک چین آینده توییتر هستند

مدیرعامل توییتر: بیت کوین و بلاک چین آینده توییتر هستند

جک دورسی (Jack Dorsey) مدیرعامل شبکه اجتماعی توییتر در اظهارنظر تازه خود، از بیت کوین و بلاک چین به‌عنوان آینده این پلتفرم یاد کرده است.

به گزارش کریپتو پوتیتو، جک دورسی با حضور در انجمن آزادی اسلو، ضمن بیان این مسئله که فناوری نوآورانه بلاک چین آینده پلتفرم میکروبلاگینگ توییتر است، گفت:

بیت کوین و بلاک چین به آینده و جهانی اشاره می‌کنند که در آن محتوا تا ابد وجود دارد، دائمی است، از بین نمی‌رود و برای همیشه روی هر نود متصل به آن وجود خواهد داشت.

بنا بر اظهارات مدیرعامل توییتر، بیت کوین بر مبنای اخلاق بنیادین اینترنت یعنی ساخت یک اکوسیستم فاقد اعتماد و توزیع‌شده، بنا نهاده شده است. در واقع اگر ظهور اینترنت از بین رفت غیرقابل اجتناب اطلاعات را از بین برد، این استدلال را می‌توان مطرح کرد که بیت کوین ساخته شده است تا این مسئله را از اقتصادی و نظام پولی حذف کند.

هدف نهایی دورسی این است که توییتر به یک ساختار بلاک چین عمومی منتقل شود و این سرویس میکروبلاگینگ محبوب را به یک پروتکل کاملاً باز تبدیل کند. او در ادامه افزود:

ما تمرکزمان را بر روی این موضوع می‌گذاریم که به کلاینت [بلاک چینی] تبدیل شویم. در نتیجه می‌توانیم یک کسب‌وکار و خدمت جذاب ایجاد کنیم که هر کسی بتواند به آن دسترسی پیدا کند و در آن مشارکت داشته باشد.

حرکت به‌سمت یک توییتر باز در راستای فعالیت‌های اخیر دورسی در زمینه اطمینان از دسترسی آسان به فناوری ارزیابی می‌شود. همان‌طور که قبلاً رسانه‌ها در این خصوص گزارش کرده بودند، اسکوئر (Square) که شرکت خدمات مالی دورسی به‌حساب می‌آید، اخیراً یک سازمان غیرانتفاعی تأسیس کرده است که هدف آن مبارزه با پتنت ترول‌ها (Patent Trolls) در حوزه ارزهای دیجیتال است. پتنت ترول‌ها، افرادی هستند که طرح‌های ثبت اختراع را به دادگاه می‌کشانند تا از این طریق پولی به جیب بزنند.

حمایت دورسی از احتمال انتقال توییتر به یک چارچوب مبتنی بر بلاک چین در حالی مطرح می‌شود که این شرکت در تلاش است تا پروتکل امنیتی خود را اصلاح کند. گفتنی است در ماه ژوئیه (تیر) هکرها کنترل چندین حساب برجسته توییتر را برای انجام یک کلاهبرداری با استفاده از ارزهای دیجیتال در دست گرفتند. در حالی که تنها چند هفته دیگر به انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ ایالات‌متحده باقی مانده است، مسئولیت توییتر و سایر شبکه‌های اجتماعی برای در پیش گرفتن اقدامات شدیدتر امنیتی بیشتر شده است.

صحبت‌های احساسی مدیرعامل توییتر در خصوص بیت کوین موضوع جدیدی نیست. دورسی بارها از اهمیت ارزش بیت کوین صحبت کرده است. به‌عقیده وی، بیت کوین بزرگترین ارز دیجیتال فعلی بازار است.

هر چند دورسی یکی از طرفداران سرسخت بیت کوین است اما باید دید مدیرعامل توییتر به‌طور مستقیم در این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری خواهد کرد یا خیر. گفتنی است شرکت مایکرواستراتژی (Microstrategy) در ماه اوت (مرداد) ۲۵۰ میلیون دلار بیت کوین خرید و پادشاه ارزهای دیجیتال را به ذخیره اصلی خود تبدیل کرد.

شرکت مایکرواستراتژی اندکی پس از خرید نخست، اقدام به خرید ۱۷۵ میلیون دلار دیگر بیت کوین کرد و تعداد کل بیت کوین‌های خود را به ۳۸,۲۵۰ عدد رساند. همچنین دو شرکت کانادایی دیگر نیز چنین اقدامی انجام داده‌اند. با افزایش نگرانی‌ها در خصوص آینده پول نقد و در خلال سیاست‌های تسهیل کمی بی‌حدوحصر دولت‌ها، این احتمال وجود دارد که حضور دارایی‌های سختی نظیر بیت کوین در ذخایر خزانه‌داری شرکت‌های بزرگ فراگیرتر شود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
محمد
محمد
3 سال قبل

خیلی دنبال اینترنت آزاد هست که پیامهای دلخواهشو پاک میکنه از توییتر؟!
توییتر و شبکه های اجتماعی تا دولت ها هستن هرگز روی بلاکچین نخواهد رفت..
مگر اینکه دولت آمریکا و به دنبالش کشورهای اروپایی سقوط کنن و بی قانون بشن.
وگرنه هرگز دولت ها اجازه فعالیت و قانونی شدن ارزهایی امثال بیت کوین و همین طور محتوای بلاکچینی رو نمیدن.
ارز دیجیتال ملی هم هیچ ربطی به ارزهای غیر ملی و میلی نمیدن چون کاملا قابل ردیابی هست ارزهای دیجیتال ملی برای دولت ها