مدیرعامل توییتر: بیت کوین به ارز شماره یک دنیا تبدیل خواهد شد

مدیرعامل توییتر: بیت کوین به ارز شماره یک دنیا تبدیل خواهد شد

«جک دورسی» مدیرعامل شرکت بزرگ توییتر و بنیان‌گذار شرکت «اسکوئر»، در آخرین مصاحبه خود، صحبت‌هایی از علاقه و اعتقاد وی به ارزهای دیجیتالی و به‌ویژه بیت کوین، به میان آورد.

او در مصاحبه‌ای که به‌تازگی با مجله «تایمز» انجام داده است، به‌عنوان یکی از سرمایه‌گذاران اصلی و برجسته درزمینهٔ ارزهای دیجیتالی و بیت کوین گفت که وی معتقد است، بیت کوین جای دلار را در معاملات و فرایندهای اقتصادی آینده خواهد گرفت. او در ادامه چنین تغییری را مستلزم ده سال زمان دانست.

دنیا سرانجام به یک ارز واحد خواهد رسید و اینترنت نیز یک ارز را به رسمیت خواهد شناخت. به شخصه عقیده دارم که چنین ارزی بیت کوین خواهد بود.

او با وجود مشکلاتی نظیر سرعت‌ پایین و هزینه بالا در شبکه بیت کوین معتقد است که راه حل‌های ارائه‌شده به‌زودی بر این مشکلات فائق خواهند آمد.

هر چه افراد بیشتری از بیت کوین استفاده‌کننده، چنین مشکلاتی نیز کم رنگ‌تر خواهد شد. تکنولوژی‌های جدیدی هستند که با استفاده از این بلاک چین به دنبال حل مشکلات‌اند.

می‌توان گفت که بیان چنین صحبت‌هایی از جانب دورسی، می‌تواند ناشی تلاش‌های او در جهت بهتر کردن فضای بیت کوین و غلبه بر مشکلات موجود آن است. 

مدیرعامل توییتر: بیت کوین به ارز شماره یک دنیا تبدیل خواهد شد

هفته گذشته اعلام شد که دورسی ۲.۵ میلیون دلار به‌منظور شراکت در پروژه استارت آپ «لایتنینگ لب»، سرمایه‌گذاری نموده است. این شرکت قرار است تا به صورت محدود (بتا) از شبکه لایتنینگ در پرداخت و تراکنش‌های مالی خود بهره ببرد. لایتنینگ ادعا می‌کند که می‌تواند تراکنش‌های بیت کوین را مقیاس گسترده با سرعت به‌مراتب بیشتر و کارمزد ناچیز انجام دهد.

اسکوئر نیز که درزمینهٔ پرداخت و تراکنش‌های مالی فعالیت می‌کند چندی پیش و در ماه نوامبر، برنامه‌ای آزمایشی را ارائه کرد که طی آن عده‌ای خاص از کاربران را قادر می‌ساخت تا بتوانند بیت کوین را به‌وسیله این وب‌سایت خریدوفروش نمایند. 

اسکوئر برنامه‌ای مشابه را در ایالت «وایومینگ» ایالات‌متحده به اجرا درآورد و در حال حاضر به دنبال اخذ مجوزهای لازم از «بیت لایسنس» است تا بتواند خدماتش را در ایالات نیویورک ارائه نماید. 

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه