افشاگری مدیر سابق ترون: این پروژه دیگر غیرمتمرکز نیست

افشاگری مدیر سابق ترون: این پروژه دیگر غیرمتمرکز نیست

لوسین چن (Lucien Chen)، مدیر ارشد فناوری ترون، روز ۱۰ می (۲۰ اردیبهشت) با انتشار پستی در مدیوم اعلام کرد که به فعالیت خودش در شبکه‌ی ترون پایان داد.

در این پست، چن با اشاره به وجود دلایل زیادی برای داشتن یک شبکه‌ی غیرمتمرکز واقعی اظهار داشت که قصد دارد ترون جدیدی را ایجاد کند. از نظر او، ترون کنونی این خصوصیت لازم را ندارد.

لوسین چین، متخصص کلان داده، ماه اکتبر ۲۰۱۷ به ترون پیوست. او تجربه‌ی فعالیت در تِن‌سنت (Tencent) و علی‌بابا (Alibaba) را نیز در سابقه‌ی کاری خود دارد. هنگامی که وی به بنیاد ترون پیوست، طرح توسعه‌ی ترون را در حوزه‌ی سرگرمی‌های آنلاین با به کارگیری فناوری بلاک چین، مطرح کرد و مسئول رسیدگی به برنامه‌ی هماهنگی گروه فنی جهانی ترون و سازماندهی تمام برنامه زمانی‌های مربوط به توسعه‌ی پروژه‌ها بود.

افشاگری مدیر سابق ترون: این پروژه دیگر غیرمتمرکز نیست

لوسین چن (Lucien Chen)، مدیر ارشد فناوری Tron

چن برای خروج از بنیاد ترون چندین دلیل را مطرح کرد. اولین دلیل او این بود که شبکه‌ی ترون، به طور کامل به اصل غیرمتمرکزسازی پایبند نیست. وی اظهار داشت:

به عنوان یک مهندس فنی، بسیار ناراحتم که ترون، از اعتقاد به غیرمتمرکزسازی وب دور شده است.

چن علاوه بر اشاره به عدم رعایت اصل غیرمتمرکزسازی در روند این شبکه، گفت که در اثبات سهام نمایندگی شده (DPOS) و نود نماینده‌ی عالی، مشکل رأی‌گیری متمرکز وجود دارد. او همچنین ادعا کرد که سازنده‌ی پلتفرم فناوری ترون بوده و شبکه‌ی این ارز دیجیتال، هیچ ارتباطی با اینترنت ندارد. وی در خصوص برنامه‌های غیرمتمرکز (DApp)، یکی از کلیدی‌ترین محصولات اکوسیستم ترون گفت:

اکوسیستم ترون همچنان از برنامه‌های تجاری که کاربران واقعاً بتوانند از آن‌ استفاده کنند، دور است. پول بد، پول خوب را کنار می‌زند. بنابراین، برنامه‌ی غیرمتمرکز ترون، اساساً پروژه‌ای برای قمار و جمع‌آوری سرمایه است.

او افزود که شبکه‌ی جاستین سان، به هدف اصلی بلاک چین که بر اصل غیرمتمرکز سازی تمرکز دارد، پایبند نبوده و ترون نیز از این اصل پیروی نمی‌کند. طبق بیانیات چن، سه عنصر متمرکز کلیدی در این شبکه، توزیع توکن، نمایندگان عالی، توسعه‌ی کد و همچنین سازمان جامعه‌ی TRX است که با یکدیگر هم‌عقیده و هم‌صدا هستند. او همچنین اظهار داشت:

کل این پروژه، بدون داشتن هیچ ماهیتی از اصل غیرمتمرکزسازی وب، به یک ابزار پولی تبدیل شده است.

چن بدون آن که از شخصی نام ببرد، از این که پروژه‌ی ترون به چنین چیزی تبدیل شده اظهار تأسف کرد و گفت که رؤیاها و چشم‌اندازهایی که سان برای او متصور شده بود، نابود شده‌اند. در این پست گفته شده است که چن قصد دارد اکوسیستم خودش را با نام «Volume Network» راه‌اندازی کند. او افزود که هدف این اکوسیستم، بازسازی ترون برای دستیابی به ماهیت بلاک چین خواهد بود.

منبع: ambcrypto
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

3 دیدگاه
حامد
حامد
5 سال قبل

سلام یعنی احتمال ریزش قیمت ترون وجود دار؟

دیجیتال نوت | DigitalNote_XDN
دیجیتال نوت | DigitalNote_XDN
5 سال قبل
پاسخ  حامد

تا الان دارشت چیکار میکرد ؟!
از 800 ساتوشی رسیده به 300

Darkweb
Darkweb
5 سال قبل

ریزش داشته الان یا صعود نکرده مثله بقیه آلت کوین ها ترون با حرف یک نفر اگه ریزش داشته باشه بهتره کلن نباشه