احتمال سقوط بیشتر قیمت بیت کوین وجود دارد

احتمال سقوط بیشتر قیمت بیت کوین وجود دارد

سرمایه‌گذاران بلندمدت بیت کوین توانسته‌اند از حرکت صعودی اخیر بیت کوین، سود خوبی به جیب بزنند. اکنون اما قیمت این ارز دیجیتال در حال عقب‌گرد است و داده‌ها نیز نشان می‌دهد که احتمالاً افت بیشتری پیش روی آن قرار دارد.

به گزارش کریپتوبریفینگ، در روز ۱۷ اوت (۲۷ مرداد) به‌نظر می‌رسید که نمودار قیمت بیت کوین یک مثلث صعودی را شکسته است.

این الگوی تکنیکال، نتیجه مستقیم حرکت قیمتی اخیر بیت کوین بود که در ماه جاری میلادی، زنگ آغاز آن به صدا درآمد. گفتنی است عبور بیت کوین از سد مقاومت ۱۲,۰۰۰ دلار نشان داد که این ارز دیجیتال درصدد پیشروی تا محدوده ۱۴,۰۰۰ دلار است.

بااین‌حال، بیت کوین در ادامه به یک مقاومت بالا سری برخورد کرد و نتوانست در بازه‌های زمانی مناسب بالای ۱۲,۰۰۰ دلار بماند. در نتیجه، طی دو روز با افت بیش از ۷ درصدی قیمت مواجه شد. با تحلیل شاخص جابه‌جایی توکن‌های ساکن (Token Age Consumed)، می‌توان دریافت که تعداد چشم‌گیر بیت کوین‌های راکدی که میان معامله‌گران دست‌به‌دست می‌شوند، مسبب اصلی وقوع این فشار نزولی بوده‌اند. زمانی که شاخص جابه‌جایی توکن‌های ساکن بالا می‌رود، می‌توان متوجه شد که بیت کوین‌های دست‌نخورده از مدت‌ها پیش، به صرافی‌ها واریز شده‌اند.

شرکت سانتیمنت، ایجادکننده این شاخص، می‌نویسد:

وقوع جهش در شاخص جابه‌جایی توکن‌های ساکن می‌تواند نمایانگر بروز تغییرات در رفتار شماری از دارندگان بلندمدت باشد و پیش از رخ‌دادن نوسانات فراینده در رفتار قیمتی یک سکه، ظاهر می‌شود.

احتمال سقوط بیشتر قیمت بیت کوین وجود دارد
نمودار شاخص جابه‌جایی توکن‌های ساکن. منبع: سانتیمنت

اکنون سرمایه‌گذاران سردرگم‌اند که آیا تغییرات قیمتی اخیر رخ‌داده در بیت کوین، بخشی از یک شکست کاذب صعودی (Bullish Fakeout) بوده است و آیا سقوط بیشتری در انتظار این ارز دیجیتال است یا خیر.

با نگاهی به نمودار قیمت ۹ساعته بیت کوین درمی‌یابیم که روند قیمت‌ها به‌جای یک مثلث صعودی، در یک کانال موازی صعودی (قسمت زرد در تصویر پایین) قرار دارد. مطابق با ویژگی‌های این آرایش تکنیکال، هر بار بیت کوین تا سطح فوقانی کانال بالا می‌رود، درادامه به اندازه‌ای کاهش می‌یابد که به‌سطح پایینی برخورد می‌کند و از این نقطه دوباره به عقب بازمی‌گردد.

گفتنی است بیت کوین به‌تازگی توانسته است به سطح پایین کانال برسد.

اگر این الگوی تکنیکال پابرجا بماند، قیمت‌ها آماده بازگشت می‌شوند. افزایش فشار خرید در سطوح کنونی، ممکن است افزایش بهای بیت کوین را تا سطح ۱۲,۲۵۰ دلار در پی داشته باشد یا آنکه باعث شود قیمت این ارز دیجیتال به رکورد سالانه جدیدی در ۱۲,۸۰۰ دلار برسد.

احتمال سقوط بیشتر قیمت بیت کوین وجود دارد
نمودار قیمت بیت کوین برحسب دلار آمریکا. منبع: تریدینگ ویو

بااین‌حال، بهتر است تا به قیمت بسته‌شده کندل ۹ساعته در ناحیه زیرین کانال موازی زردرنگ ترسیمی در تصویر بالا نگاه دقیق‌تری بیندازیم و این واقعیت را نیز درنظر داشته باشیم که تعداد بیت کوین‌های راکد، شاهد جهشی چشم‌گیر بوده است.

از بین رفتن این حمایت مهم و رسیدن قیمت به زیر کانال، ممکن است به هراس فروش در میان سرمایه‌گذاران دامن بزند و باعث اصلاح قیمت تا آستانه ۱۱,۰۰۰ دلار و حتی پایین‌تر شود.

مدل قیمت IOMAP وب‌سایت اینتودبلاک (IntoTheBlock) نشان می‌دهد که بیت کوین، در میانه دو دیوار بلند عرضه قرار دارد که قیمت‌های بعدی آن را مشخص می‌کند.

گفتنی است تقریباً ۱.۱ میلیون آدرس، پیش‌تر نزدیک به ۹۶۰ هزار بیت کوین را در بازه قیمتی ۱۱,۴۵۰ تا ۱۱,۸۰۰ دلار خریداری کرده‌اند. درهمین‌حال، بیش از یک میلیون آدرس نیز، حاوی تقریباً ۵۵۰,۰۰۰ بیت کوین هستند که در قیمت‌هایی بین ۱۱,۸۲۰ تا ۱۲,۰۲۰ خریداری شده‌اند.

احتمال سقوط بیشتر قیمت بیت کوین وجود دارد
مدل IOMAP. منبع: این‌تودبلاک

این ناحیه سود بحرانی ممکن است بتواند فشار صعودی یا نزولی را افزایش دهد تا زمانی که هر یک تسلیم شوند. توصیه می‌شود تا زمانی که شکست هریک از سطوح حمایت و مقاومت (خط پایین و بالای کانال) رخ نداده است، از اتخاذ هرگونه موقعیت معاملاتی خرید (لانگ) یا فروش (شورت) اجتناب کنید تا از معکوس‌شدن روند بازار آسیبی نبینید.

حالا که به‌نظر می‌رسد بیت کوین در آستانه یک چرخه صعودی دیگر است، آماده‌کردن پول برای سرمایه‌گذاریِ بیشتر روی آن یک ضرورت است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

16 دیدگاه
Behrooz Naderi
Behrooz Naderi
3 سال قبل

اپدیت کنید لطفا

سیدمصطفی میرباقری
سیدمصطفی میرباقری
3 سال قبل

سرمایه گذاری بلند مدت، آسان نیست!

Cpto
Cpto
3 سال قبل

جانا سخن از زبان ما می گویی ...

آمیرزا
آمیرزا
3 سال قبل

برگشتی درکار نیست
یه اصلاح قیمت ریزه
همه خف کردن برای جهش بزرگه
انتخابات آمریکا هم تاثیرگذاره
محدوده 11.300 ته تهش اونم برای تایم‌فریم یکروزه

آقای کریپتو
آقای کریپتو
3 سال قبل
پاسخ  آمیرزا

سلام. قبل از نظرات تحلیلی در این زمینه، ابتدا در خصوص بازار شیکاگو و پر کردن گپ توسط بیت کوین تحقیق کنید.

منصور
منصور
3 سال قبل

شرایط مثل آوریل 2019 شده، سقوطی درکار نیست،

آرمين
آرمين
3 سال قبل

هر موقع شما تحلیل میزارین معمولا بر عکسش رخ میده

سیدمصطفی میرباقری
سیدمصطفی میرباقری
3 سال قبل

الان خیلی ها دارن بیت کوین هاشون رو میدن میرن روی YFI میذارن
تا دیر نشده برید رو YFI که ضرر بزرگی میکنین اگر این کار رو نکنید
ارزش YFI از بیت کوین زده بالا و حجم مارکتش به شدت در حال افزایش هست

هادی
هادی
3 سال قبل

کدوم کیف پول از YFIپشتیبانی میکنه؟

آمیرزا
آمیرزا
3 سال قبل

ما رو دور ننداز
من اونقدرها هم به درد نخور نیستیم

عباس م
عباس م
3 سال قبل

YFI وضعیت مشخصی نداره،
یکی از پر ریسک ترین ارز های بازاره.
با سرمایه قمار نکنید.

زهرا۶۹
زهرا۶۹
3 سال قبل
پاسخ  عباس م

سلام راجبه ترون اطلاعاتی دارید؟

استاد ونآریا
استاد ونآریا
3 سال قبل
پاسخ  زهرا۶۹

*راجع به

احسان
احسان
3 سال قبل

این بیت کوین هم هممون رو گذاشته سر کار . . . ⊙_☉

امین کوین نژاد
امین کوین نژاد
3 سال قبل

ترمیم آغاز شد.

EliyasYari
EliyasYari
3 سال قبل

:|