تام لی: بیت کوین در حال ورود دوباره به بازار صعودی است

تام لی: بیت کوین در حال ورود دوباره به بازار صعودی است

به گفته توماس لی (Thomas Lee)، مدیر بخش تحقیقات شرکت فاند استرت (Fundstrat)، نمودار قیمت بیت کوین، میانگین متحرک دویست روزه (MA200) را قطع کرده است.

به گزارش بیت کوینیست، لی از این مسئله به عنوان اتفاقی مهم در خصوص قیمت بیت کوین یاد می‌کند و آن را نشانه‌ای از جهش بزرگ پادشاه ارزهای دیجیتال در آینده می‌داند.

تام لی در تازه‌ترین توییت خود ضمن اشاره به نوسانات اخیر قیمت بیت کوین، با تکیه بر قطع شدن میانگین متحرک دویست روزه اذعان می‌کند که این ارز دیجیتال در حال بازیابی بخش عمده‌ای قیمت خود است. قطع شدن میانگین متحرک، خود نشانه‌ای از افزایش قیمت تلقی می‌شود.

[قیمت] بیت کوین بار دیگر، ۲۷ ژانویه (۷ بهمن) به سطحی بالاتر از میانگین متحرک دویست روزه بازگشت. [نشانه‌ای از] بازار مثبت و بازیابی قیمت؛ سال ۲۰۲۰ سالی عالی برای بیت کوین خواهد بود.

هر وقت که قیمت بیت کوین به سطحی بالاتر از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه رسیده است، نسبت سود به زیان به هشتاد درصد می‌رسد و این نوید بازگشت بازار صعودی را می‌دهد.

لی در توییتی دیگر عنوان می‌کند که بیت کوین از سال گذشته تا به اینجا ۲۶ درصد رشد داشته است و با توجه به اینکه ارزهای دیجیتال به عنوان سرپناه برای سرمایه‌گذاران شناخته می‌شوند، ارز شماره یک بازار به عنوان یکی از بهترین کلاس‌های دارایی عمل کرده است. نکته‌ای که نباید فراموش کرد اینجاست که از زمان انتشار توییت‌های تام لی تا به اینجا، قیمت بیت کوین با افزایش رو به رو بوده است. لی در ادامه می‌نویسد:

طلا در مقایسه با رشد ۲۶ درصدی بیت کوین، ۳ درصد رشد کرده است.

بیت کوین همیشه به عنوان یک دارایی پر نوسان شناخته می‌شده است، با این حال میانگین متحرک دویست روزه، شفافیت بیشتری را در خصوص دلیل و جهت حرکت نوسانات قیمت ایجاد می‌کند. معامله‌گران با تجربه، از این میانگین متحرک برای پیش‌بینی‌های خود استفاده می‌کنند و این پیش‌بینی‌ها تنها مختص به بازار ارزهای دیجیتال نیست و شاهد استفاده از این ابزار در تحلیل‌های بازارهای سنتی نیز هستیم. از همین رو می‌توان گفت که پیش‌بینی تام لی با تکیه بر این شاخص، تا حدود زیادی قابل اتکاست.

پیش‌بینی‌های لی در خصوص بازیابی قیمت بیت کوین، تا حد زیادی به واقعیت نزدیک بوده است. به عنوان مثال ماه می (اردیبهشت) سال گذشته، عنوان کرده بود که قیمت بیت کوین در رقمی بالای ۶,۲۰۰ باقی خواهد ماند. او در توییتش ضمن اشاره به پایان زمستان ارزهای دیجیتال، نوشت:

پس از کاهش قیمت به حدود ۶,۲۰۰، بیت کوین به رقم ۸,۰۰۰ دلار باز می‌گردد و آسیبی به روند صعودی‌اش نخواهد رسید.

با وجود اینکه قیمت فعلی بیت کوین با اوج قیمتش که ژانویه (دی) سال ۲۰۱۸ به آن دست یافت، فاصله بسیاری دارد، اما طیف وسیعی از کارشناسان این حوزه معتقدند که فصل رکود برای ارزهای دیجیتال به اتمام رسیده است. درست به مانند لی، این کارشناسان نیز پیش از ورود به حوزه ارزهای دیجیتال، در بازارهای سنتی فعالیت می‌کردند و برای اثبات ادعای خود از شاخص‌های تکنیکال بسیاری استفاده می‌کنند.

با توجه به نزدیک بودن هاوینگ یا نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین، نوسانات گسترده‌تری در انتظار بیت کوین خواهد بود. طبق برآوردها، هاوینگ بیت کوین ماه می رخ خواهد داد و پاداش استخراج هر بلاک از شبکه بیت کوین به ۶.۲۵ بیت کوین کاهش خواهد یافت. با وقوع هاوینگ، عرضه کاهش یافته و همین مسئله می‌تواند قیمت بیت کوین را افزایش دهد.

پیتر برنت (Peter Brant)، از معامله‌گران بیت کوین، در حال حاضر دیدگاهی صعودی در خصوص این ارز دیجیتال دارد و در صحبت‌هایش با بیان برخی از شاخصه‌های کلیدی در خصوص افزایش قیمت بیت کوین، آینده را برای پادشاه ارزهای دیجیتال روشن می‌بیند.

عملکرد بیت کوین در مقایسه با بازار سهام بسیار قابل قبول بوده است و با سود حاصل از سهام بهترین شرکت‌های این بازار ، از نقطه نظر عملکرد، برابری می‌کند. با این حال وجود نوسانات در خصوص آن را باید یک امر طبیعی دانست.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
محمد جنیدی
محمد جنیدی
۴ سال قبل

این تام لی همیشه اندکی جو زده هستند وطرفدار شدید بیت کوین هستند!!!

زیزی گولو
زیزی گولو
۴ سال قبل

هروقت این تامی حرف میزنه، یک سقوط دوباره رو شاهد خواهیم بود!! جان مادرت تامی جون، یک مدت بی خیال بیتکوین بشو

بیت کوین سراب
بیت کوین سراب
۴ سال قبل

خودمون میدونیم نیازی به این تام لی نداریم

خط مقدم
خط مقدم
۴ سال قبل

میریم بااااااالا?