بلومبرگ: روند بازار بیت کوین همچنان صعودی است

بلومبرگ: روند بازار بیت کوین همچنان صعودی است

بلومبرگ در گزارش تازه خود با تمجید از عمق و نقدینگی موجود در بازار بیت کوین، عنوان کرده است که روند صعودی فعلی تفاوت‌های زیادی با بازار صعودی سال ۲۰۱۷ دارد. بلومبرگ امیدوار است که روند صعودی بیت کوین تداوم داشته باشد.

به گزارش کوین تلگراف، بیت کوین چندی است که نظر رسانه‌هایی را که در سال‌های گذشته منتقدان سرسخت این ارز دیجیتال به حساب می‌آمدند تغییر داده و بسیاری از آنها رویه تمجید از بیت کوین را در پیش گرفته‌اند؛ همین مسئله باعث شده است تا وضعیت فعلی تفاوت بسیاری با سال ۲۰۱۷ داشته باشد.

بلومبرگ در گزارش دیروز خود عواملی را بررسی کرده است که به‌گفته خودش، نوید آینده‌ای صعودی را برای پادشاه ارزهای دیجیتال می‌دهند. این در حالی است که هفته گذشته شاهد سقوطی ۳,۰۰۰ دلاری در قیمت بیت کوین بودیم.

به‌گفته بلومبرگ، قراردادهای اختیار باز بیت کوین، تعداد کیف پول‌هایی که موجودی آنها صفر نیست، هش ریت و نبود همبستگی میان بیت کوین و دیگر دارایی‌های شاخص، از جمله عواملی هستند که از تداوم افزایش قیمت این ارز دیجیتال حمایت می‌کنند. در بخشی از مطلب بلومبرگ می‌خوانیم:

به عوامل تکنیکال بازار و افزایش پذیرش بزرگترین ارز دیجیتال دنیا توسط وال استریتی‌ها نگاه کنید.

با وجود اینکه معاملات [بیت کوین] همواره روندی این چنین روان ندارد، اما این ارز دیجیتال با ارزش بازار ۳۱۵ میلیارد دلار، بسیار عمیق‌تر و نقدپذیرتر از وضعیت سال ۲۰۱۷ خود است.

بلومبرگ در گزارش خود به طرفداران سرسخت بیت کوین هم اشاره می‌کند که به‌گفته آنها ‌جهش فعلی با جهش سال ۲۰۱۷ متفاوت است. متی گرینسپن (Mati Greenspan)، تحلیل‌گر مطرح بازار، در اظهارنظری ضمن متفاوت خواندن جهش فعلی گفت:

آخرین باری که بیت کوین در این سطوح قرار داشت، بلاک چین فاصله چندانی با فروپاشی نداشت، اما از آن زمان تا به حال شبکه بهبودهای زیادی داشته است.

آنتونی ترنشف (Antoni Trenchev)، مدیرعامل بزرگترین پلتفرم اعطای وام ارزهای دیجیتال به نام نکسو (Nexo)، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی بلومبرگ پیش‌بینی کرد که قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۰، اوج تاریخی خود را می‌شکند. او در بخشی از صحبت‌های خود گفت:

سناریوی طلای دیجیتال، قوی‌تر از هر زمان دیگری است. اگر بیت کوین تنها ۱۰ درصد از ارزش بازار طلا را داشته باشد، طی مدت بسیار کوتاهی به ۵۰,۰۰۰ دلار می‌رسد.

قراردادهای آتی بیت کوین

نبود لحن انتقادی در این مقاله را می‌توان نشانه‌ای از افزایش پذیرش بیت کوین به‌عنوان یک دارایی قابل‌اتکا، چه از جانب سرمایه‌گذاران دانه‌درشت و چه از جانب سرمایه‌گذاران خرد، دانست.

بخشی از این افزایش توجهات را می‌توان به رشد هشت‌ماهه قیمت بیت کوین پس از سقوط ماه مارس (اسفند ۹۸) دانست. در این مدت، عملکرد بیت کوین بسیاری از دارایی‌های شاخص را پشت سر گذاشت. حتی با وجود اصلاح قیمت به ۱۷,۰۰۰ دلار، عملکرد بیت کوین تا به اینجا سال ۲۰۲۰، حاکی از رشدی ۱۳۵ درصدی است. داده‌های اسکیو (Skew) نشان می‌دهد که در مدت مشابه، طلا ۱۹ و شاخص S&P500 حدود ۱۲ درصد رشد داشته‌اند.

مایک مک‌گلون (Mike McGlone)، استراتژیست ارشد بلومبرگ که مدت‌هاست دیدگاهی صعودی در قبال بیت کوین اتخاذ کرده است، عنوان کرد که سرمایه‌گذاران دانه درشت و افزایش ذخایر بیت کوین آنها به افزایش قیمت بیت کوین کمک می‌کند. او در توییتی نوشت:

آیا بیت کوین دارد جای طلا را می‌گیرد؟ آمار قراردادهای آتی و کارمزدهایی که طرفین این معاملات پرداخت کرده‌اند، حاکی از مثبت بودن جواب این سؤال است. به‌عقیده ما، افزایش این نرخ‌ها برای بیت کوین و کاهش متقابل آنها در بحث بازار طلا، نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال فاصله اندکی با افزایش قیمت دارد.

او در ادامه افزود که به احتمال زیاد، طلا سال آینده به جای خود باز می‌گردد. او همچنین افزود که این فلز گران‌بها به‌سمت تصاحب دوباره ۲۰۰۰ دلار برگشته است. مک‌گلون روز جمعه نوشت:

سقوط به سطوح حمایتی در روزهای پایانی ماه نوامبر، باعث شکل‌گیری زیربنای افزایش قیمت طلا می‌شود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه