تحلیل‌گری که سقوط به ۶,۰۰۰ دلار را پیش‌بینی کرده بود: قیمت بیت کوین به ۱۰۰,۰۰۰ دلار می‌رسد!

تحلیل‌گری که سقوط به ۶,۰۰۰ دلار را پیش‌بینی کرده بود: قیمت بیت کوین به ۱۰۰,۰۰۰ دلار می‌رسد!

«دیو دِ ویو» (Dave the Wave)، از تحلیل‌گران مشهور بیت کوین در تازه‌ترین پیش‌بینی خود اعلام کرده است که قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال در بلند مدت به ۱۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید. وی پیش‌تر به درستی کاهش قیمت بیت کوین تا محدوده ۶,۰۰۰ دلار را پیش‌بینی کرده بود.

بیت کوین پس از ریزشش تا رقم ۶,۴۱۰، بار دیگر خود را تا ۷,۲۰۰ دلار بالا کشید. با این حال به گزارش سی‌سی‌ان، دورنمای کوتاه مدت برای این ارز دیجیتال مبهم است؛ چراکه به نظر می‌رسد فشار فروش هنوز هم می‌تواند به بازار وارد شود.

دیو د ویو از سال ۲۰۱۱ که قیمت بیت کوین کمتر از یک دلار بود، قیمتش را تحلیل می‌کرد! از آن زمان تا به اینجا چندین بار شاهد سهمی‌های صعودی بیت کوین بودیم و حالا ارزشش بسیار بسیار بالاتر از رقم یک دلاری است.

بیت کوین پس از هشت سال، همچنان روی سهمی صعودی‌اش در حال حرکت است. به تازگی اما، شاهد نوسانات نزولیِ شدید در خصوص بیت کوین بودیم، تا حدی که قیمت تا نزدیکی لبه سهمی هم سقوط کرد.

تحلیل‌گر سرشناس بیت کوین: قیمت در بلندمدت به ۱۰۰,۰۰۰ دلار می‌رسد
پیش‌بینی دیو د ویو از قیمت بیت کوین در بلندمدت

وابستگی بیت کوین به روند صعودی‌اش در بلندمدت، اصلی‌ترین نقطه اتکایی است که برای تعیین اهداف بالاتر می‌توان متصور شد. همین مسئله بود که این تحلیل‌گر توانست بر پایه آن پیش از سقوط بیت کوین، قیمت آن را پیش‌بینی کند.

در ماه‌های پیش سرمایه‌داران بزرگی نظیر تریم دریپر (Tim Draper)، تام لی (Tom Lee) و برایان کلی (Brian Kelly)، از قیمت ۲۵۰,۰۰۰ دلاری بیت کوین تا سه سال آینده صحبت کرده‌ بودند.

دیو د ویو در مصاحبه‌ای با سی‌سی‌ان، تایید کرد که قیمت بیت کوین تا اواخر سال ۲۰۲۲ می‌تواند به ۱۰۰,۰۰۰ دلار برسد و در عین حال، امکان رسیدن به قیمت بالاتر در سال‌های بعد نیز محتمل است.

پیش‌تر با بررسی عوامل تکنیکال فهمیدیم که بیت کوین اوضاع پر فراز نشیبی را در کوتاه مدت پیش رو دارد و آینده در بلند مدت به شدت صعودی است. حالا بیایید نگاهی فاندامنتالی به این ارز دیجیتال بیندازیم.

سه عامل فاندامنتالی که موجب تسریع روند صعودی بیت کوین در بلند مدت می‌شود، عبارت است از:

  • بهبود خدمات زیرساختی و سرویس‌دهی به طیف وسیع‌تری از کاربران
  • افزایش هش ریت و ارقام درون زنجیره‌ای مانند حجم معاملات به دلار
  • رویدادهایی که مثل هاوینگ بر کمیابی بیت کوین تاثیرگذارند

با نگاهی به داده‌های بلاک چین دات کام، می‌توان دید که هش ریت شبکه بیت کوین بار دیگر به بیشتر میزان خود رسیده است. این افزایش هش ریت در حالی اتفاق میفتد که قیمت بیت کوین به حدی رسیده که هزینه و سود ماینرهای بزرگ یکسان شده است.

تحلیل‌گر سرشناس بیت کوین: قیمت در بلندمدت به ۱۰۰,۰۰۰ دلار می‌رسد
نمودار تغییرات هش ریت بیت کوین

افزایش مداوم هش ریت شبکه بیت کوین در سال ۲۰۱۹ که موجب بروز چالش‌های فراوانی برای ماینرها هم شد، حاکی از آن است که اطمینان به صعود قیمت بیت کوین در بلند مدت بسیار بالاست.

از طرف دیگر ظهور صرافی‌ها و بازارهای قانون‌گذاری‌شده نظیر بکت (Bakkt) نیز عاملی دیگر در خصوص افزایش قیمت بیت کوین است. این بازارها توانستند ماه دسامبر را پر بار شروع کرده و به رکوردهای تازه‌ای در خصوص حجم معاملات برسند.

گسترش زیرساخت‌های مرتبط با بازار بیت کوین، این امکان را به افراد بیشتری می‌دهد تا در این حوزه سرمایه‌گذاری کنند. ورود سرمایه‌گذاران بزرگ و موسسات مالی نیز از جمله دلایلی است که می‌تواند باعث افزایش بیش از پیش قیمت این ارز دیجیتال شود.

از طرف دیگر، بیت کوین دارای عرضه محدود ۲۱ میلیون واحدی است؛ در نتیجه هر اتفاقی که موجب بیشتر شدن کمیابی آن شود، بر قیمتش نیز تاثیرگذار خواهد بود.

بسیاری از سرمایه‌گذاران و تحلیل‌گران ماه می سال آینده میلادی منتظر هاوینگ یا نصف شدن پاداش شبکه بیت کوین هستند. با وقوع هاوینگ، تعداد بیت کوین‌های تولید شده به نصف کاهش خواهد یافت.

با توجه به آینده روشن فاندامنتالی و تکنیکال بیت کوین، تنها باید صبر کرد و دید که آینده این ارز دیجیتال چگونه خواهد بود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

8 دیدگاه
هادی زارعی
هادی زارعی
۴ سال قبل

به نظر من قیمت بیت کوین بعد از هر هاوینگ، باعث باز شدن صفرهای مغز ما خواهد شد!
تا حالا نهایت پیشبینی ای که برای قیمت بیت کوین در تاریخ نا معلومی در آینده شده! یک میلیون دلار هست.
به نظرم تا هاوینگ بعدی یکی دو تا صفر به این پیشبینی ها اضافه خواهد شد!

علی م
علی م
۴ سال قبل

بله درسته پیش بینیش به 10 هزار میرسیم تا چند ماه اینده اما بیشترش خدا میداند

علیرضا
علیرضا
۳ سال قبل
پاسخ  علی م

داداش ۱۰هزار نه ۱۰۰هزار گفته طرف

دیجیتال نوت | DigitalNote_XDN
دیجیتال نوت | DigitalNote_XDN
۴ سال قبل

ول کنید این حرف هارو سال بعد اححتمالا هدف بعدی 20K هست نه بیشتر.

ساناز
ساناز
۴ سال قبل

بیت کوین داره بلاکچین نابود میکنه. بلاک چین واقعا یه پیشرفت خوب برای بشریت. ولی بیت کوین داره نابودش میکنه. خیلی ایده های خوب و پرکار برد هستن که همشون زیر سایه بیت کوین نابود شدن یا دیده نمیشن

امید
امید
۴ سال قبل
پاسخ  ساناز

چه منطقی غیر سایه بازی پشت حرفتونه ؟

2008659
2008659
۴ سال قبل

بیت کوین و کوین هایی شناخته شده را در کل بیخیال شین تمرکزتان بزارید بر روی کمتر شناخته شده ها برای مثال Chainlink,Atom,BAT,Vechain,SNX همه داخل کانال هایی سودی هستند به خاطر قیمت هایی ارزان با کمترین نوسانات سود زیادی همراه دارند!

امین■
امین■
۴ سال قبل

از سال ۲۰۴۰ تا سال ۲۱۴۰ (به مدت صد سال) تعداد← ۸۲,۰۳۱ بیتکوین قابل استخراج هستند. تا سال ۲۰۴۰ تعداد بیتکوینهای استخراج شده به تعداد←← ۲۰,۹۱۷,۹۶۹ میرسد.