قیمت بیت کوین دوباره به سطوح بالا برگشت؛ تحلیلی از بازار

قیمت بیت کوین دوباره به سطوح بالا برگشت؛ تحلیلی از بازار

قیمت بیت کوین پس از سقوط به ۱۷,۶۵۰ دلار توانست بخشی از این کاهش قیمت را احیا کند. در حال حاضر هر واحد بیت کوین در محدوده ۱۸,۳۰۰ دلار معامله می‌شود.

به گزارش نیوز‌بی‌تی‌سی، قیمت بیت کوین پس از آنکه دیروز حمایت ۱۸,۵۰۰ دلار را شکست، از حمایت ۱۸,۰۰۰ دلاری هم عبور کرد و در ناحیه‌ای پایین‌تر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته تثبیت شد.

این سقوط باعث شد تا شاهد رسیدن قیمت بیت کوین به نزدیکی محدوده ۱۷,۶۵۰ دلار باشیم. پایین‌ترین قیمت هم در ناحیه ۱۷,۶۴۴ دلار ثبت شد. بعد از ثبت این قیمت، بیت کوین احیای خود را آغاز کرد و پس از فتح مقاومت ۱۸,۰۰۰ دلار و ۱۸,۲۰۰ دلار به نواحی بالاتر روی نمودار رسید.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

با این حال، قیمت بیت کوین برای عبور از مقاومت ۱۸,۶۰۰ دلار با چالش زیادی دست و پنجه نرم کرد؛ چرا که این ناحیه مقاومت شدیدی داشت. در حال حاضر قیمت بیت کوین با اصلاح دوباره همراه شده است و همزمان با مشاهده نشانه‌های نزولی در بازار، نزدیک به محدوده ۱۸۳۰۰ دلار در نوسان است. ناحیه قیمتی فعلی نزدیک به فیبوناچی ۲۳.۶ درصدی است که از احیای قیمت از ۱۷,۶۴۴ تا ۱۸,۶۳۹ دلار شکل گرفته بود.

حمایت اصلی بعدی ۱۸,۱۵۰ دلار است. این حمایت به فیبوناچی ۵۰ درصدی است که از احیای قیمت از ۱۷,۶۴۴ تا ۱۸,۶۳۹ دلار شکل گرفته بود، نزدیک است.

از سوی دیگر، اگر شرایط صعودی بر بازار حاکم باشد، نواحی ۱۸,۵۰۰ و ۱۸,۶۰۰ دلار که قبلا به‌عنوان حمایت عمل کرده بودند، چالش‌های پیش روی قیمت بیت کوین خواهند بود. در نزدیکی مقاومت ۱۸,۵۶۰ دلار در تایم فریم ۱ ساعته هم روند نزولی شکل گرفته است. عبور قیمت بیت کوین از ۱۸,۵۰۰ و ۱۸,۶۰۰ دلار، ممکن است راه را برای رسیدن به ۱۹,۰۰۰ دلار هموار کند.

اگر بیت کوین نتواند از سد مقاومت ۱۸,۶۰۰ دلاری عبور کند، احتمال تداوم روند نزولی وجود دارد. در این صورت اولین مقاومت ۱۸,۱۵۰ دلار و پس از آن ۱۸,۱۰۰ دلار خواهد بود.

اولین حمایت پراهمیت هم در ناحیه ۱۸,۰۰۰ دلار قرار دارد. پس از عبور از این حمایت، سقوط تا ۱۷,۶۴۴ دلار محتمل خواهد بود. اگر این حمایت هم به‌خوبی عمل نکند، ناحیه حمایتی بعدی ۱۷,۴۰۰ دلار است.

مکدی (MACD) در تایم فریم ساعتی با سرعت بالا در حال ورود به ناحیه صعودی است. شاخص قدرت نسبی (RSI) هم در حال حاضر بالاتر از ۵۰ قرار دارد.

همانطور که پیش‌تر گفتیم، ۱۸,۱۵۰ و ۱۸,۰۰۰ دلار حمایت‌های کلیدی هستند و ۱۸,۵۰۰ و ۱۸,۶۰۰ دلار مقاومت‌های پراهمیت پیش روی قیمت بیت کوین هستند. پس از این مقاومت‌ها، ۱۸,۸۰۰ دلار مقاومت بعدی است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

12 دیدگاه
رضا احدی
رضا احدی
۳ سال قبل

سلام دوستان من 3 ماه کلا شروع کردم و دارم قیمت بیت کوین رصد میکنم لطفا یکی راهنمایی کنه که وقته خریده
بعد با 30 م چند واحد میشه خرید

علیرضا رئیسی
علیرضا رئیسی
۳ سال قبل

بعضی از دوستام میگن اتریوم بفروش و برو ارزهای درحال رشد و ارزون تر بخر نفعش بیشتر نمیدونم چیکار کنم؟! ممنون میشم راهنمایی کنید مرسی

علیرضا رئیسی
علیرضا رئیسی
۳ سال قبل

سلام ببخشید من تازه شروع به کار شدم در دنیای ارزهای دیجیتالی و برای شروع فعلا 1 اتریوم خریدم با قیمت 15 و نیم میلیون تومان خواستم بدونم وضعیت اتریوم چطوره؟!

سمیه
سمیه
۳ سال قبل

سلام خدمت همه اساتید من تازه کارم و چند وقت که دارم بیت کویین رو رصد میکنم به نظر تون کی وقت خرید هست ممنون میشم راهنمایی کنید

ghazalghodsi
ghazalghodsi
۳ سال قبل

تاچند وقت دیگه به مرز۲۰۰۰۰دلارممکنه برسه اونیکه برام خریدکرده به قیمتی که گفتم برام خریدکرده

علی تاییدی
علی تاییدی
۳ سال قبل

به نظرتون رو چند بخریم دیر نشه ؟
با ۲۰ تومن چند واحد میشه خرید؟

جواد
جواد
۳ سال قبل

با 20 تومن تقریبا 0.042 میلی بیت کوین با قیمت حال حاضر (482 میلیون ) و 1.4 اتریوم با قیمت 14650000تومان که الان هست میتونی بخری

ghazalghodsi
ghazalghodsi
۳ سال قبل

خداکمه به قیمت 19000هزاربرسه اگرنه خیلی ضررمیکنم

صالح
صالح
۳ سال قبل
پاسخ  ghazalghodsi

اصلا نترس .قول میدم دو ماه نمیکشه از ضرر در میای

قاسم خلیلی
قاسم خلیلی
۳ سال قبل

بتونم رو 16 بخرم، دیگه تا یکی دو سال دست نمیزنم

هادی
هادی
۳ سال قبل

صبرکن خیلی پایین تر از اونی که میخوای،میتونی خرید بزنی!!!
البته فقط نظر شخصی بنده هستش،ولی اگه اینطوری که من میگم خریدی مردونه دستخوش منم بده!!هرچقدر کع خودت راضی بودی،
ب امید پولدارشدن همه تون انشاا....

Mahdi A2
Mahdi A2
۳ سال قبل
پاسخ  هادی

بنده بعید بدونم تا 16000 یا 15000 هزار بیاد .. ولی همه چیزز ممکنه .. تنها چیزی ک ممئنم اینه که اگه همین چند هفته اول نریزه .. دگ تو طولانی مدت بعیده ریزش این چنینی داشته باشیم..غیر 16000 یه ناحیه حمایتی دگ انتخاب کن و با توجه به اون ورود انجام بده ..