تام لی: شاخص فلاکت بیت کوین (BMI) به بالاترین میزان خود در تاریخ بازارهای نزولی رسیده است

تام لی: شاخص فلاکت بیت کوین (BMI) به بالاترین میزان خود در تاریخ بازارهای نزولی رسیده است

تام‌لی، موسس صندوق مشاوره‌ای سرمایه‌گذاری جهانی، با اشاره به مقداری که در حال حاضر توسط شرکت او برای شاخص فلاکت بیت کوین یا BMI که بیانگر احساسات بازار نسبت به بیت‌ کوین است گزارش شده، عنوان کرد که تا به حال در دوران نزولی بیت‌ کوین چنین رقمی مشاهده نشده است. تام‌لی نظر خود را در این باره طی مصاحبه‌ای که با کوین‌تلگراف در روز ۱۹ آوریل (۳۰ اردیبهشت) منتشر شد، عنوان کرد.

توضیح مترجم: شاخص فلاکت بیت‌کوین یا BMI که برای اولین بار توسط موسسه تام‌لی مطرح شد، به عنوان یکی از خدمات پولی از طریق سایت فانداستریت (Fundstrate) در دسترس است. BMI یک شاخص عددی ست در محدوده ۰ تا ۱۰۰ است و حرکت بیت‌کوین را بر اساس قیمت و نوسانات آن، مورد سنجش قرار می‌دهد.

در طی این مصاحبه، لی عنوان کرد در طول سال ۲۰۱۸ شاخص فلاکت بیت کوین (BMI) که از ۵۰ بیشتر نشده بود، اخیرا به عدد ۸۹ رسیده است. طبق اظهارات تام‌لی، پیش از این مقادیر بالای ۶۷ هیچ‌گاه در دوران نزولی بازار بیت‌کوین دیده نشده بود.

لی چنین نتیجه‌گیری کرد:

این بدین معناست که بازار صعودی به احتمال زیاد در حال شروع شدن است.

با این حال، وی همچنین توضیح داد که بالا بودن این شاخص (اندیکاتور BMI) نشان‌دهنده یک روند به شدت نزولی در بازار بوده است. لی ادعا می‌کند که در چنین مواردی میانگین کاهش قیمت‌ها به حدود ۲۵ درصد رسیده و در کوتاه‌مدت بازار می‌تواند شاهد یک روند مخالف باشد. علاوه بر این، تام لی اظهار داشت که این امر می‌تواند به این معنا هم باشد که سرمایه‌گذاران سرمایه‌های خود را از بیت‌ کوین به آلت‌ کوین‌ها منتقل می‌کنند.

لی همچنین اشاره کرد که بیت‌ کوین اخیرا میانگین متحرک ۲۰۰ روزه خود را شکسته که به اعتقاد وی اصلاح قیمتی بیت‌کوین بسیار سریعتر از چیزی که همه انتظار آن را دارند، اتفاق می‌افتد. تام لی در اواسط ماه مارس اعلام کرد که به نظر او باید زیرنظر داشت، میانگین متحرک ۲۰۰ روزه است.

تام لی: شاخص فلاکت بیت کوین (BMI) به بالاترین میزان خود در تاریخ بازارهای نزولی رسیده است

لی خاطرنشان کرد که این شکست روند با روند‌های اصلاحی قبلی که در گذشته اتفاق افتاده، تفاوتی نداشته و می‌تواند منجر به رسیدن قیمت بیت‌ کوین به رکوردهای قیمتی جدیدی شود.

با این حال، زمانی که از وی پرسیده شد که آیا رکوردهای قیمتی جدید برای بیت‌ کوین امسال محقق می‌شود یا خیر، لی اینگونه پاسخ داد که اگرچه وی معتقد است که رسیدن به رکوردهای قیمتی بالا محقق می‌شود اما نمی‌داند زمان آن چه موقع خواهد بود.

بر اساس اظهارات لی، دلایل مختلفی برای روند معکوس اخیر بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند وجود داشته باشد. به عنوان مثال، او اشاره کرد که کیف‌ پول‌های قدیمی و ثروتمند بیت‌ کوین به تازگی شروع به افزودن بیت‌ کوین کرده‌اند و این تراکنش‌های آنها با شروع افزایش حجم مبادلات در صرافی‌های ارز دیجیتال همراه بوده است.

همانطور که کوین‌تلگراف در ماه ژانویه گزارش داد، تعداد کیف‌پول‌های فعال بیت‌کوین، که بسیاری از آنها برای مدت طولانی غیرفعال بوده‌اند، افزایش یافته است.

در اوایل این هفته، صندوق دارایی‌های دیجیتال آدامانت کپیتال نیز (Adamant Capital) گزارشی منتشر کرد که ادعا کرده بود، روند نزولی بازار ارزهای دیجیتال در حال تمام شدن است و در آخرین مرحله خود قرار دارد.

منبع: Cointelegraph
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
دیجیتال نوت | DigitalNote
دیجیتال نوت | DigitalNote
5 سال قبل

BMI چیه ؟
یه اندیکاتور که جناب لی تعریف کردن و ساختن ؟

نیما ملک پور
نیما ملک پور
5 سال قبل

بله شرکت ایشون یعنی فاندسترت این اندیکاتور رو معرفی کرده

رامین
رامین
5 سال قبل

اژدها (بیت کوین) بیدار میشود

مهدی
مهدی
5 سال قبل

توی این هفته یک جهش صعودی دیگه داریم

علی سلطان
علی سلطان
5 سال قبل

همه دارن ماین می کنن??
کسی نیست

محمد مقدم
محمد مقدم
5 سال قبل

تام لی پیش بینی ها و تحلیل هاش زیاد واقعی نیس و اهداف دیگه ای داره از این کارا ک خدا میدونه و خودش??