دغدغه‌های بانک مرکزی برای راه‌اندازی پرداخت‌های غیرتماسی؛ چیزی که دقیقاً بیت کوین حل کرد

دغدغه‌های بانک مرکزی برای راه‌اندازی پرداخت‌های غیرتماسی؛ چیزی که دقیقاً بیت کوین حل کرد

رئیس ‌کل بانک مرکزی از برنامه این بانک برای طراحی سیاست جدید به‌منظور تسهیل پرداخت‌های خرد خبر داد، اما چیزی که او به عنوان دغدغه از آن یاد کرد، قبلاً توسط بیت کوین حل شده است.

دغدغه‌های بانک مرکزی برای برای راه‌اندازی پرداخت‌های غیرتماسی؛ چیزی که دقیقاً بیت کوین حل کرد

عبدالناصر همتی در تازه‌ترین یادداشت اینستاگرامی خود نوشت:

در راستای تسهیل خدمات پرداخت خرد، یک جلسه هم‌اندیشی با مسئولین حوزه فناوری بانک‌ها داشتم. در این جلسه، بحث مبسوطی درخصوص مبانی پرداخت‌های بدون تماس و کلیات استانداردهای پرداخت خرد و کیف الکترونیکی پول، انجام گرفت.

او درباره دغدغه‌های بانک مرکزی برای فراهم کردن پرداخت‌های غیرتماسی نوشت:

از دغدغه‌های مهم، جلوگیری از خلق پول و نیز موضوع پول‌شویی و تقلب بود. نگرانی خلق پول، قاعدتاً از طریق کنترل جدی دقیق ماندهٔ کیف پول در بانک‌ها، و تقلب و اقدامات پولشویی نیز از طریق اعمال نظارت‌های لازم، قابل تأمین است.

چیزی که رئیس کل بانک مرکزی از آن به عنوان دغدغه یاد کرد، به نوعی مشکل «دوبار خرج کردن» نام دارد که توسط بیت کوین، اولین ارز دیجیتال غیرمتمرکز، به شکل نوآورانه‌ای حل شده است و نیاز به کنترل جدی موجودی بانک‌ها را از بین برده است. در واقع این دغدغه برای تمام بانک‌های مرکزی دنیا یکسان است و یکی اهداف اصلی بیت کوین، دقیقاً از بین بردن چنین مشکلاتی است.

اشتراک
اطلاع از
guest
3 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
Dogecoin
Dogecoin
1 سال پیش

سلام
این کار رو که کوین هایی مثل دوج کوین و اتریوم و دش و … که بهتر میتونند حل کنند.

احسان
احسان
1 سال پیش

اینا کر و کور هستن راه حل جلو چشمشونه ولی هودشون رو زدن بخواب چرا چون از بیت و بلاکچین میترسن چون قدرت خلق پول از دستشون خارج میشه این نالیدنشون هم از روی سیاستشونه ویلا نونو آبشون تو این کاریه که میگن درست نیست ولی عملا با اغوش باز ازش پذیرایی میکنن.

اینا تهش میشن مثل چین یه بلاکچین من دراوردی که قدرت کنترلش رو دارن درست میکنن تا سیاست های مالشون دچار خدشه نشه .

کاملا مشخصه اینا بیت کوین رو پول مردم میدونن و هیچ وقت خاظر نیستن پول مردم رو استفاده کنن اما افول همه قدرت های جهان نزدیکه همشون با بیت کوین طی 2 دهه آینده سقوط مالی رو تجربه میکنن و بانک ها از حالت کنونی خارج میشن وقت اون رسیده به فرآیند اصلی شکل گیری دولت ها برگردیم که بوجود اومدن برای خدمت به مردم و دریافت مزد در ازای این خدمت ولی الان شرایط معکوس شده و مردم شدن برده دولت هایی که با قدرت خودشون جهان رو به نابودی کشوندن

sss
sss
1 سال پیش

این چیزیه که بیت کوین رو منحصر بفرد میکنه

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.