ارز دیجیتال > قوانین > بانک مرکزی > رییس کل اسبق بانک مرکزی : نگاه فعلی به بیت کوین شبیه به یورو در ۱۸ سال پیش است !
اخبار بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران قوانین

رییس کل اسبق بانک مرکزی : نگاه فعلی به بیت کوین شبیه به یورو در ۱۸ سال پیش است !

رییس کل اسبق بانک مرکزی : نگاه فعلی به بیت کوین شبیه به یورو در 18 سال پیش است !Reviewed by بهاره کحال on Dec 27Rating: 5.0

رییس کل اسبق بانک مرکزی:

یکی از خصوصیات بانک مرکزی حساس بودن و به اصطلاح محافظه کاری نسبت به ارزهای جدید است یعنی در بانک مرکزی شما نمی توانید یک ذره ریسک کنید.

به نقل از ایرنا، ابراهیم شیبانی رییس کمیسیون اقتصادی شورای راهبردی روابط خارجی درباره استفاده از ارزهای دیجیتال گفت:

تاکنون این حرکت هنوز پا نگرفته و ما هم در ارتباط با آن وارد نیستیم، من خودم هم الان به آن اعتقادی ندارم؛ شاید ما دیگر مال نسل گذشته هستیم، من خودم بدبین هستم نسبت به این مطلب و هنوز هم قضیه در دنیا جا نیفتاده است.

شیبانی یادآور شد:

وقتی یورو اول به بازار آمد بسیاری از روسای بانک مرکزی در شک و تردید نسبت به اعتبار و ذخیره سازی آن احتیاط می کردند ولی الان شما یورو را این طور می بینید. حتی سوال هایی هم آن زمان در خصوص پایداری یورو ، نوسانات آن مطرح شد، اگر یادتان باشد اول یورو با یک دلار معرفی شد و مساوی بود.

 

رییس کل اسبق بانک مرکزی : نگاه فعلی به بیت کوین شبیه به یورو در 18 سال پیش است !

وی ادامه داد:

یکی از خصوصیات بانک مرکزی حساس بودن و به اصطلاح محافظه کاری نسبت به ارزهای جدید است یعنی در بانک مرکزی شما نمی توانید یک ذره ریسک کنید. بانک ها می توانند این کار را بکنند ولی بانک مرکزی نمی تواند.

رییس کمیسیون اقتصادی شورای راهبردی روابط خارجی گفت:

اگر به عنوان مثال ارز یا اوراقی در بانک مرکزی ذره ای خدشه داشته باشد و روشن نباشد ، آن را کنار می گذارد تا موقعی که جا بیفتد. برای مثال اگر کشوری مثل پاکستان بخواهد اوراق قرضه منتشر کند من اگر رییس بانک مرکزی باشم نمی خرم، برای این که مطمئن نیستم سر موقع بتواند اصل اش را به من بدهد.

شیبانی یادآور شد:

استفاده از ارزهای دیجیتال تا این جا نیفتاده و قوانین بین المللی اش تهیه نشده و بنابراین تا زمانی که رد و بدل کردن آن به صورت کامل مشخص نشود، بانک مرکزی معمولا وارد نمی شود و این موضوع هم طول می کشد تا جا بیفتد.

وی با بیان اینکه تقریبا ۱۸ سال است که یورو وارد بازار شده است گفت:

با این که یک بلوک بزرگی پشت یوور قرار دارد و خیلی ها هم دنبالش هستند، هنوز هم خیلی از ایرانی ها اگر امکان داشته باشند بیشتر به سمت دلار می روند تا یورو.

print

رییس کل اسبق بانک مرکزی : نگاه فعلی به بیت کوین شبیه به یورو در ۱۸ سال پیش است !

درباره نویسنده

بهاره کحال

دیدگاه کابران

2 دیدگاه ها روشن "رییس کل اسبق بانک مرکزی : نگاه فعلی به بیت کوین شبیه به یورو در ۱۸ سال پیش است !"

avatar
  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
سارا اتابک
سارا اتابک

شمایی که هنوز به اسم بانکداری اسلامی ۱۸ درصد بهره بانکی روی وام میگیری اونم با ۱۰ تا ضامن و چک و سفته معلومه ریسک پذیر نیستی ! آب از دست امثال شما برای این مردم نمیچکه ! بانک های خارجی هزار برابر از بانک های ایران اسلامی ترن … یک عده اختلاس گر عوضی پول بیت المال رو میخورن در صورتی که توی ژاپن اختلاس گر رو سنگ میبندن میندازن توی دریاچه تا زنده زنده خفه شه !!

COINIST.IR
COINIST.IR

نگاه فعلی به بیت کوین نگاهی رجل مآبانه است، و بدور از تخصص و بدور از پاسخگویی برای تاخیر در ورود به این حوزه و بدور از ارق ملی