جزئیات جدید ارز دیجیتال تلگرام منتشر شد/ حدود ۹۰ درصد پلتفرم TON تکمیل شده است !

جزئیات جدید ارز دیجیتال تلگرام منتشر شد/ حدود ۹۰ درصد پلتفرم TON تکمیل شده است !

بر اساس سندی که در سایت The Block منتشر شد، پلتفرم TON تلگرام نسبت به اواخر سال ۲۰۱۸ توسعه ۲۰ درصدی داشته و اکنون حدود ۹۰ درصد آن تکمیل شده است.

طبق این گزارش، مهمترین بخش از این پلتفرم یعنی ماشین مجازی تلگرام اکنون تکمیل شده است. در سندی که تحت عنوان «به‌روزرسانی سرمایه‌گذاران» به انتشار رسیده، نوشته شده است که فقط یک سری تغییرات جزئی نیاز است. ماشین مجازی تلگرام مانند ماشین مجازی در شبکه اتریوم عمل می‌کند.

تلگرام در سال گذشته طی دو پیش‌فروش خصوصی، رقمی بالغ بر ۱.۷ میلیارد دلار جذب سرمایه کرد. این میزان جذب سرمایه‌، انتظارات را از پلتفرم تلگرام بالا برده است و پیش‌بینی می‌شود تا رقیبی برای پلتفرم‌های اتریوم، ایاس، ترون و دیگر پلتفرم‌های مرتبط با قرارداد هوشمند باشد.

گزارش‌ها حاکی از این بوده که نسخه آزمایشی شبکه باز تلگرام (TON) در ماه مارس ۲۰۱۹ (اسفند ۹۷ الی فروردین ۹۸) راه‌اندازی خواهد شد. در ابتدا قرار بر این بود که شبکه آزمایشی TON در ژانویه معرفی شود.

به گفته خبرگزاری CCN، شبکه آزمایشی پیش رو، به توسعه دهندگان مستقل اجازه خواهد داد تا با پلتفرم TON آشنا شوند. از آنجایی که کاربران زیادی از پیام‌رسان تلگرام استفاده می‌کنند، پلتفرم TON یکی از پروژه‌های بسیار مهم در حوزه ارزهای دیجیتال به شمار می‌رود. به گفته این خبرگزاری، با توجه به اینکه تلگرام از پیش کاربران زیادی را در اختیار دارد، می‌تواند ارز دیجیتال این پلتفرم یعنی گرام را راحت‌تر معرفی کند.

جزئیات جدید ارز دیجیتال تلگرام منتشر شد/ حدود 90 درصد پلتفرم TON تکمیل شده است !

تصویری از سندی که گفته می‌شود برای سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال تلگرام ارسال شده است. طبق این سند حدود ۹۰ درصد از پلتفرم تلگرام تکمیل شده است.

وب‌سایت The Block به نقل از منابع نزدیک به تلگرام نوشت که این شرکت به دنبال آن است تا توکن داخلی شبکه تلگرام یعنی گرام را در صرافی‌های آسیایی بزرگی همچون هیوبی، بایننس و اوککس عرضه کند. تلگرام همچنین در تلاش است تا با همکاری‌ شرکت‌های فروشگاهی و خرده فروشی، فروشگاه آنلاینی روی پیام‌رسان خود راه‌اندازی کند.

به گفته خبرگزاری CCN، در پیش فروش‌های خصوصی تلگرام که به جذب ۱.۷ میلیارد دلار سرمایه منجر شد، ۲.۲ میلیارد توکن گرام به فروش رسید. بر این اساس، قیمت اولیه هر توکن حدود ۱ دلار خواهد بود. خبرگزاری CCN در ادامه سوالی را مطرح می‌کند: آیا این پلتفرم که در ابتدای راه‌اندازی بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر خواهد داشت، می‌تواند با اتریوم رقابت کند؟

به گفته CCN، تعداد تمام واحدهای گرام ۵ میلیارد است. مقداری از این توکن‌ها برای هزینه توسعه در دست شرکت خواهد ماند اما بخش بزرگی از آن‌ها به بازار عرضه می‌شود.

خبرگزاری CCN پیش‌بینی می‌کند که با توجه به ۱.۷ میلیارد دلار سرمایه جذب شده، توکن گرام در ابتدای راه‌اندازی در بین ۱۰ ارز دیجیتال برتر بازار قرار بگیرد. با این فرض که ارزش کل بازار گرام ۱.۷ میلیارد دلار باشد، گرام پس از راه‌اندازی در رتبه هشتم قرار می‌گیرد که رقیبی برای ترون خواهد بود. با توجه به اشتیاقی که برای ارزهای دیجیتال جدید وجود دارد، رتبه چهارم بازار هم برای گرام دور از ذهن نیست. این رتبه هم‌اکنون متعلق به ایاس با تنها ۲ میلیارد دلار ارزش کل بازار است.

روز ۶ فوریه (۱۷ بهمن) خبرگزاری روسی The Bell در گزارشی عنوان کرد که پیش‌بینی می‌شود ارزش کل بازار ارز دیجیتال تلگرام، گرام، بتواند تا پایان سال ۲۰۱۹ به ۳۰ میلیارد دلار برسد و قیمت هر توکن آن با قیمت بیش از ۶ دلار معامله شود.

منابع: TheBlockCryptoCCNThe Bell
error in loading comments. please attention