معاملات و نگهداری ارزهای دیجیتال برای کارمندان دولتی کره جنوبی ممنوع شد

معاملات و نگهداری ارزهای دیجیتال برای کارمندان دولتی کره جنوبی ممنوع شد

دولت کره جنوبی مقامات خود را از نگهداری و خرید و فروش ارزهای دیجیتال منع کرده است. در حوزه تمام ارزهای مجازی (متمرکز و غیرمتمرکز) این اولین بار است که دولت ورود به این حوزه را برای تمام مقامات و نهادهای دولتی ممنوع اعلام کرده است.

به گزارش Maeil Business، وزارت کارگزینی دولت کره جنوبی، سندی تحت عنوان «اطلاعات مربوط به نگهداری و تبادلات ارزهای دیجیتال برای کارمندان دولتی» صادر کرد که در آن از مقامات رسمی که وارد تجارت و نگهداری ارزهای دیجیتال شوند، به عنوان نقض کننده مقررات تحریمی دولتی یاد شده است و تاکید شده که مشمول جریمه خواهند شد; به ویژه اگر فعالیت‌های ممنوعه در طول ساعات کاری رخ دهد.

معاملات و نگهداری ارزهای دیجیتال برای کارمندان دولتی کره جنوبی ممنوع شد

در این اطلاعیه اعلام شده که این ممنوعیت برای تمام وزارتخانه‌های دولتی اعمال خواهد شد. طبق گزارش Maeil Business، حتی اگر هیچ ارتباط شغلی وجود نداشته باشد، [مقامات دولتی] می‌توانند تحت نظارت قرار گیرند. هر وزارتخانه به هر شکلی که مناسب بداند، مسئول پیگیری و اعمال قانون مسائل انضباطی است.

موضع کره جنوبی که بعد از ایالات متحده و ژاپن، بزرگ‌ترین بازار جهانی ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود، هنوز شفاف نیست. در دسامبر ۲۰۱۷، یکی از دلایل سقوط شدید بازار ارزهای دیجیتال، اخبار منفی کره جنوبی بود. ابتدا خبری مبنی بر ممنوعیت کامل ارزهای دیجیتال توسط وزارت دادگستری منتشر شد که پس از واکنش‌های شدید، توسط دولت رد شد.

به نقل از Maeil Business، کمیسیون خدمات مالی (FSC)، کمیسیون تجارت منصفانه و رئیس دفتر هماهنگی سیاست‌های دولت، هونگ نامی، قبلاً به کارمندانشان درباره عدم ورود به حوزه ارزهای دیجیتال هشدار داده بودند. در ژانویه سال ۲۰۱۸، برخی مقامات کره جنوبی از طرف سرویس نظارتی مالی (FSS) متهم به خرید و فروش ارزهای دیجیتال شدند. چوی هیونگ، رئیس این سازمان، اتهامات را تأیید کرده بود.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

5 دیدگاه
محسن
محسن
6 سال قبل

سلام خبر دارین چرا سایت blockchain.info با ip ایران در دسترس نسیت؟

رضا
رضا
6 سال قبل
پاسخ  محسن

ping blockchain.info

Pinging blockchain.info [10.10.34.35] with 32 bytes of data:
Request timed out.
Request timed out.

ایپی صفحه پیوند ها رو میده

محسن
محسن
6 سال قبل
پاسخ  رضا

عجب گیری کردیما

رضا
رضا
6 سال قبل
پاسخ  محسن

ظاهرا فیلترش کردن

Napoleon
Napoleon
6 سال قبل

هر روز یک خبری از کره جنوبی در میاد...
خود این کره ای ها هم گیج شدن و نمیدونن چیکار کنن....!!!
ما ک دیگه جای خود داریم........