همکاری ۴ صرافی بزرگ ارز دیجیتال در کره جنوبی برای مبارزه با پولشویی

همکاری ۴ صرافی بزرگ ارز دیجیتال در کره جنوبی برای مبارزه با پولشویی

چهار صرافی ارزهای دیجیتال در کره‌ جنوبی برای مقابله با پولشویی و برنامه‌های آسیب‌زننده به کاربران با یکدیگر همکاری می‌کنند.

روز جمعه چهار صرافی کوربیت (Korbit)، بیت‌هامب (Bithumb)، کوین‌وان (Coinone) و آپ‌بیت (Upbit) اعلام کردند که یک راه‌ارتباطی برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات مربوط به معاملات مشکوک ارزهای دیجیتال به صورت بلادرنگ ایجاد خواهند کرد.

آنها به دنبال شناسایی معاملات مشکوک به فیشینگ، وام‌های غیرقانونی، طرح‌های هرمی و سایر فعالیت‌های غیرقانونی هستند و اطلاعات مربوط به آن را از طریق یک خط ویژه به اشتراک می‌گذارند.

این صرافی‌ها همچنین یک پایگاه‌داده‌ مشترک شامل آدرس‌های مشکوک کیف پول  خواهند داشت که به آنها کمک می‌کند، کلاه‌بردارانی که از چندین صرافی برای انتقال مقدار زیادی ارز دیجیتال به یک کیف پول استفاده می‌کنند را شناسایی و متوقف سازند.

همکاری 4 صرافی بزرگ ارز دیجیتال در کره جنوبی برای مبارزه با پولشویی

این چهار شرکت قصد دارند، صرافی‌های دیگر را نیز برای پیوستن به چنین برنامه‌ای تشویق نمایند. این خبر درست یک ماه پس از اینکه وبسایت coindeskkorea، انجمنی از قانون‌گذاران تشکیل داد، منتشر شد. این انجمن برای اجرای سیاست‌های شناسایی مشتری‌ (KYC) و ضد پولشویی تشکیل شده بود. ۷ صرافی ارز دیجیتال در آن زمان توافق‌نامه‌ای برای اطمینان از حفاظت کاربران امضا کردند.

کمی قبل در ماه نوامبر،ستاد حقوقی کره جنوبی، سازمانی که وکلای کره‌ جنوبی را مدیریت می‌کند، از دولت خواست تا فرآیند قانون‌گذاری در حوزه‌ی بلاک چین را تسریع کرده و از مخاطرات مربوط به ارزهای دیجیتال جلوگیری نماید.

قانون‌گذاران مالی کره‌ جنوبی در  ژوئن گذشته، قوانین مربوط به پولشویی مربوط به صرافی‌های این کشور را اصلاح کردند و این مستلزم آن بوده که بانک‌های این کشور نظارت بر حساب‌های بانکی مشتریان را جدی بگیرند.

منبع: coindesk
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه