همکاری شرکت هیوندای و آی‌بی‌ام برای تسریع توسعه بلاک چین

همکاری شرکت هیوندای و آی‌بی‌ام برای تسریع توسعه بلاک چین

یکی از شرکت‌های تابعه کمپانی هیوندای به نام Hyundai Commercial، برای مدرنیزه کردن مدل کسب و کار خود، با شرکت آمریکایی IBM اعلام همکاری کرده است.

روز چهارشنبه ۱۳ فوریه (۲۴ بهمن)، شرکت آی‌بی‌ام در کنفرانس سالانه فناوری و کسب و کار «IBM Think ۲۰۱۹»، واقع در سان فرانسیسکو-کالیفرنیا، اعلام کرد که Hyundai Commercial – یک شرکت تابعه خدمات مالی، متعلق به کمپانی خودروسازی بزرگ هیوندای در کره جنوبی- با غول فناوری IBM در آمریکا، وارد همکاری شده است تا مدل کسب و کار خود را با استفاده از فناوری بلاک چین، به شیوه نوین درآورد.

همکاری شرکت هیوندای و آی‌بی‌ام برای تسریع توسعه بلاک چین

تصویری از کنفرانس سالانه فناوری و کسب و کار IBM

شرکت تابعه Hyundai Commercial، «یک شرکت سهامی تامین مالی است که به وسایل نقلیه تجاری و تجهیزات ساخت و ساز، خدمات لیزینگ (اجاره اعتباری) و خدمات مالی ارائه می دهد.» این مشارکت بر روی استفاده از فن آوری متن باز بلاک چین هایپر لجر فابریک (Fabric) متمرکز خواهد شد تا یک اکوسیستم تامین مالی زنجیره تامین جدید برای شبکه تجاری هیوندای (Hyundai) ایجاد شود.

اعضای این شبکه تجاری -از جمله نمایندگی ها، توزیع کنندگان و تولید کنندگان خودرو- به یک نمایه مشترک و آنی از تمام معاملات در بلاک چین دسترسی خواهند داشت، بنابرین داده های مربوطه به صورت ایمن مدیریت و به طور موثر توزیع می شوند. این تکنولوژی همچنین با به کارگیری خودکار فرایندهایی که تاکنون به صورت دستی تکمیل می شدند، میزان بهره‌وری را افزایش می دهد.

بر اساس این اعلام یک شرکت تابعه تامین مالی دیگر به نام Hyundai Card نیز به منظور اجرای فناوری یادگیری ماشینی خود و با هدف ایجاد یک ربات گفت و گو (chatbot) خدمات مشتری مبتنی بر هوش مصنوعی، با شرکت آی بی ام وارد همکاری خواهد شد.

همانطور که پیش از این گزارش شد، شرکت آی بی ام به سرعت در حال توسعه ی خدمات مبتنی بر بلاک چین خود در زمینه خدمات مالی، زنجیره تامین، دولت، خرده فروشی، مدیریت حقوق دیجیتال، سلامت، و بیمه است.

همکاری شرکت هیوندای و آی‌بی‌ام برای تسریع توسعه بلاک چین

از جمله پروژه های اخیر آی بی ام، می توان به ترکیب دو فناوری بلاک چین و اینترنت اشیا (IOT) برای مقابله با خشکسالی در ایالت کالیفرنیا و همچنین قرارداد ۷۰۰ میلیون دلاری آن با یکی از بزرگترین بانک های اروپا، گروه سانتاندر (Banco Santander) در اسپانیا، اشاره کرد که هدف آن سرعت بخشیدن به بهره برداری از فناوری بلاک چین در این بانک بود.

بر اساس یک گزارش قبلی در کوین تلگراف، چانگ دی سان – برادرزاده مدیر اجرایی Hyundai Group و Hyundai Motors- یک پلتفرم اینترنت اشیا مبتنی بر بلاک چین به نام HDAC را در کره تاسیس کرده و علاوه بر احداث شرکت تابعه مرتبط با بلاک چین و فین تک HyundaiPay، توکن (Hyundai-DAC (DAC را نیز تولید کرده است.

به نقل از کوین تلگراف، شرکت HyundaiPay، در اوایل هفته جاری، برای رشد بیشتر استارتاپ های فین تک در بوسان، دومین شهر پرجمعیت کره جنوبی، یک یادداشت تفاهم (MoU) را امضا کرده است.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه