دولت کره جنوبی بلاک چین را برای انتخابات آزمایش می‌کند

دولت کره جنوبی بلاک چین را برای انتخابات آزمایش می‌کند

بنا به گزارش وب‌سایت اخبار فناوری ZDNet که در تاریخ ۲۸ نوامبر منتشر شد، دولت کره جنوبی در نظر دارد تا از فناوری بلاک چین برای ایجاد یک سیستم رأی‌گیری الکترونیکی استفاده کند.

وزارت علوم و فناوری اطلاعات و ارتباطات و کمیسیون ملی انتخابات (NEC) قصد دارد تا با مشارکت ارگان‌های دیگر، به‌کارگیری فناوری بلاک چین را در یک سیستم آنلاین رأی‌گیری به آزمایش بگذارد.

دوره آزمایشی این سیستم برای ماه آینده برنامه‌ریزی شده است و این پروژه به‌صورت مشترک توسط آژانس اینترنت و امنیت کره (KISA) و انجمن بلاک چین دانشگاه ملی سئول اجرا خواهد شد.

بر اساس مطالب مطرح‌شده در این گزارش، فناوری بلاک چین در راستای احراز هویت رأی‌دهندگان و صیانت از نتایج آراء مأخوذه بکار خواهد رفت. در ادامه اشاره شده است:

فرآیند رأی‌گیری از طریق موبایل و رایانه های شخصی انجام خواهد شد. همچنین تمامی اطلاعات در یک شبکه توزیع‌شده ذخیره می‌شوند و تمام رأی‌دهندگان می‌توانند نتایج لحظه ای رأی‌گیری را در مدت انجام این پروسه، مشاهده کنند.

به دنبال اجرای مرحله آزمایشی، کمیسیون ملی انتخابات در مورد به‌کارگیری این سیستم در رأی‌گیری آنلاین تصمیم‌گیری کرده و فناوری‌های هوش مصنوعی (AI)، داده‌های عظیم (big data) و اینترنت اشیا (IoT) نیز برای ارتقای سیستم رأی‌گیری افزوده خواهند شد.

بر اساس گزارش کوین تلگراف به تاریخ ۲۷ سپتامبر، یک سیستم مشابه رأی‌گیری با موبایل مبتنی بر بلاک چین برای به‌کارگیری در انتخابات میان‌دوره‌ای امریکا در غرب ویرجینیا برنامه‌ریزی شده بود. به دنبال انتخابات برگزار شده در اوایل نوامبر، دبیر کل این ایالت اظهار داشت که ۱۴۴ نفر از پرسنل نظامی که در خارج از کشور مستقر هستند، توانستند از ۲۴ کشور مختلف رأی خود را به‌وسیله برنامه رأی‌گیری با موبایل مبتنی بر بلاک چین به نام وواتز (Voatz) با موفقیت به ثبت برسانند.

دولت کره جنوبی بلاک چین را برای انتخابات آزمایش می‌کند

در سال جاری، چندین کشور در سراسر جهان مانند اوکراین، کاتالونیا و شهر ژاپنی سوکوبا اعلام کردند که سیستم رأی‌گیری مبتنی بر بلاک چین را مورد بررسی قرار داده‌اند. در ماه ژوئن، شهر زوگ از کشور سوئیس که به Crypto Valley مشهور است، یک دوره آزمایشی انتخابات شورای شهری را از طریق سیستم رأی‌گیری مبتنی بر بلاک چین برگزار کرد.

منبع : Cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه