غول مخابرات کره جنوبی از بلاک چین برای امنیت اینترنت ۵G استفاده خواهد کرد !

غول مخابرات کره جنوبی از بلاک چین برای امنیت اینترنت ۵G استفاده خواهد کرد !

بزرگ ترین شرکت مخابراتی کره جنوبی موسوم به کی‌تی (KT) از راه اندازی یک شبکه مبتنی بر بلاک چین برای برقراری امنیت بیشتر خبر داد.

این طرح به کاربران اجازه می‌دهد به منظور محافظت در برابر راهکارهای فریبنده هکرها، به جای استفاده از IP آدرس از طریق یک شناسه بلاک چین به سیستم وارد شوند; که یک گام مهم در راه‌اندازی اینترنت ۵G است.

شرکت کی‌تی که از آن به عنوان یک برند معتبر در کره جنوبی یاد می‌شود، دارای بیشترین سهم تلفن محلی و اینترنت در کره جنوبی است و همچنین خدمات مخابرات بی‌سیم و ثابت ارائه می‌کند.

با توجه به اطلاعات حساس این مرکز، این اتفاق موجب ایجاد امنیت بیشتر شده و از به سرقت رفتن هویت افراد جلوگیری به عمل می‌آید. مشتریان حقیقی و حقوقی اپراتور کی‌تی می‌توانند بر بستر این شبکه جدید، اطلاعات دیجیتالی خود را با ریسک کمتری، ذخیره یا منتقل کنند.

غول مخابرات کره جنوبی از بلاک چین برای امنیت اینترنت 5G استفاده خواهد کرد !

سئو یانگ ایل، مدیر بلاک چین کی‌تی در این خصوص گفت:

شبکه بلاک چین در بخش‌های نوظهور مانند مدیریت انرژی و تایید هویت مورد استفاده قرار خواهد گرفت. طرح‌هایی برای توسعه صنایع دیگر مانند هوش مصنوعی (AI) و شبکه نسل پنجم نیز در دستور کار قرار دارند.

به واسطه زیرساخت های پیشرفته کره‌ جنوبی، این کشور احتمالا اولین کشوری خواهد بود که شبکه اینترنت ۵G را در مقیاس وسیع پشتیبانی می‌کند و در نتیجه برای امنیت آن نیاز به یک شبکه تجاری مبنی بر بلاک چین خواهد داشت.

این شرکت مخابراتی گزارش داد که شبکه بلاک چینی اش از قابلیت انجام ۲۵۰۰ تراکنش در ثانیه برخوردار است و تا پایان سال قادر خواد بود تا ۴ برابر این رقم را پشتیبانی خواهد کرد. کی‌تی همچنین مدعی است که تا پایان سال ۲۰۱۹، شبکه آن‌ها قادر خواهد بود به انجام ۱۰۰,۰۰۰ تراکنش در ثانیه برسد.

اگر این برآورد صحت داشته باشند؛ بلاک چین کی‌تی به مراتب از بسیاری از شرکت های شناخته شده در حوزه «پردازشگرهای پرداخت» پیشی خواهد گرفت.

با کمک این شبکه، شرکت بزرگ کی‌تی میتواند به آنچه هدف دارد، از تلفن های ۵G و دستگاه های متصل به هوش مصنوعی گرفته تا هر بازار دیگری دست پیدا کند.

غول مخابرات کره جنوبی از بلاک چین برای امنیت اینترنت 5G استفاده خواهد کرد !

کی‌تی در دیگر برنامه های خود اعلام کرده است که قصد دارد سرویس‎ رومینگ مبتنی بر بلاک چین را در کنار شرکت‌های مخابراتی بین‌المللی تلفن همراه از جمله شرکت مخابرات ژاپنی NTT Docomo راه‌ اندازی کند.

کیم هانگ ووک، برنامه‌ریز تجاری شرکت کی تی به یک روزنامه کره‌ای گفت:

همانند اینترنت که به اصلی ترین شبکه در حال حاضر تبدیل شده‌ است، بلاک چین یک شبکه فن‌آوری بنیادی جدید خواهد بود.

پیش‌بینی می‌شود که ارزش شرکت کی‌تی در کره جنوبی، طی چهار سال آینده ۲۰ برابر شود و از رقم فعلی ۴۴ میلیون دلار به ۸۸۷ میلیون دلار در سال ۲۰۲۲ برسد.

همچنین بخوانید: مخابرات هند از بلاک چین برای جلوگیری از اسپم استفاده خواهد کرد

منبع:btcmanager
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه