دولت کره جنوبی بیش از ۲۰۰ میلیون دلار روی بلاک چین سرمایه‌گذاری می‌کند

دولت کره جنوبی بیش از ۲۰۰ میلیون دلار روی بلاک چین سرمایه‌گذاری می‌کند

بنا بر گزارشات محلی، وزرات فناوری اطلاعات کره جنوبی قصد دارد تا با مبلغ بیش از ۲۰۰ میلیون دلار در زمینه توسعه‌ فناوری بلاک چین و پیشرفت چشمگیر در این زمینه، سرمایه‌گذاری کند.

براساس اعلام دولت کره، این کشور قصد دارد تا سال ۲۰۲۲ یک پروژه بزرگ در زمینه بلاک چین را کلید بزند. در تلاش برای توسعه و پیشرفت فناوری‌های مبتنی بر بلاک چین، دولت کره در نظر دارد تا بیش از ۱۰،۰۰۰ متخصص و ۱۰۰ شرکت در این صنعت فراگیر را پرورش دهد. هدف اصلی دولت کره جنوبی این است که در بحث بلاک چین یک فضای رقابتی تنگاتنگ ایجاد کند.

دولت کره جنوبی بیش از 200 میلیون دلار روی بلاک چین سرمایه‌گذاری می‌کند

دولت کره‌ی جنوبی در تلاش است که در سال آینده وسعت و دامنه‌ی کار تحقیقاتی خود را گسترش داده و از شش برنامه آزمایشی بلاک چینی، حمایت بیشتری به عمل آورد. این پروژه‌ها در زمینه‌های مختلفی بوده که باعث تعامل بین صنایع گوناگون شده و مزایای بسیاری را برای کشور در بر خواهد داشت. این شش پروژه بر روی موارد زیر تمرکز دارند:

⦁ توزیع اسناد الکترونیکی در بین کشورها
⦁ لجستیک دریایی
⦁ تسهیل کنترل دارایی‌ها و املاک
⦁ رأی‌گیری آنلاین
⦁ ایجاد شفافیت در مسائل گمرکی
⦁ مدیریت اطلاعات زیست محیطی

دولت کره‌ی جنوبی همچنین از برنامه خود برای برای حمایت از توسعه Blockchain as a Service) BaaS) خبرداد. هدف دولت از این کار، کمک به شرکت‌ها در راستای استفاده‌ی بهتر و آسان‌تر از تکنولوژی بلاک چین می‌باشد. در این طرح شرکت‌ها می‌توانند خدمات خود را با تضمین دولتی برای پرداخت‌های صورت گرفته در اختیار افراد حقوقی یا حقیقی قرار دهند. علاوه‌بر این دولت برای شناسایی موانع قضایی و قانونی که مانع از پیشرفت و توسعه‌ی بلاک چین می‌شوند، برنامه‌ریزی کرده است.

 

منبع: bitcoinist
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه