ال جی در حال ساخت یک سیستم هویت سنج مبتنی بر بلاک چین

ال جی در حال ساخت یک سیستم هویت سنج مبتنی بر بلاک چین

غول تکنولوژی کره‌ای با همکاری یک شرکت آمریکایی، در حال توسعه یک سیستم تشخیص هویت مبتنی بر بلاک چین است.

به گزارش کوین تلگراف، شرکت ال جی با شرکت آمریکایی اورنیم (Evernym) برای ایجاد این سیستم تشخیص هویت بلاک چینی شروع به همکاری کرده است.

راهکارهای غیرمتمرکز هویت‌سنج می‌توانند به موثرترین اپلیکیشن‌های بلاک چین بدل شوند.

خبرگزاری اقتصادی آسیایی آجو بیزنس دیلی در ۲۶ می، از امضای تفاهم‌نامه بین اورنیم و ال جی سی ان اس، زیرمجموعه فناوری اطلاعات ال جی، خبر داد. همکاری بین این دو شرکت با هدف توسعه استانداردهای هویت دیجیتال بین‌المللی در کنسرسیوم جهانی وب خواهد بود.

یک استاندارد نوین هویت‌سنجی برای وب

برای ایجاد یک استاندارد جدید، این دو شرکت تصمیم به ایجاد یک سیستم هویت‌سنج غیرمتمرکز بر پایه بلاک چین گرفته‌اند تا جایگزین پاسپورت‌ها و گواهی‌نامه‌های رانندگی بین‌المللی شود. اورنیم پیش از این سورین (Sovrin) را عرضه کرده است. این پلتفرم امکان صدور، تایید و مدیریت مدارک دیجیتال مانند پاسپورت‌های الکترونیکی را برای دولت‌ها و سازمان‌ها فراهم می‌کند.

بنا به گزارش پیشین کوین تلگراف، اورنیم در سپتامبر ۲۰۱۹ (مهر ۱۳۹۸) توانست سرمایه‌ای ۲ میلیون دلاری را از زیرمجموعه مالی اور استاک (Overstock) یعنی مدیچی ونچرز (Medici Ventures) جذب کند. در آن زمان مدیرعامل اور استاک، جاناتان جانسون گفته بود:

پلتفرم اورنیم امکانی را فراهم می‌کند که هر شخص، سازمان یا شیء متصل به اینترنت هویتی مستقل داشته باشد.

گابریل کورمن مدیر استراتژی RIF (یک راهکار مبتنی بر بیت کوین) است که سیستم مدیریت هویت خود را توسعه می‌دهد. او به کوین تلگراف گفته است که چنین استانداردی می‌تواند مزیت‌های چشم‌گیری را برای امنیت داده‌های شخصی ایجاد کند. کورمن که امید زیادی به موفقیت این سیستم دارد، خاطرنشان کرد که متن‌باز بودن چنین سیستمی بسیار مهم است و گفت:

امیدوارم این استاندارد به نسل‌های آینده کمک کند تا حق حفظ حریم خصوصی خود را در تعامل‌های دیجیتال باز پس گیرند. این حقی است که نسل ما طی پانزده سال گذشته از دست داده است. در عین حال امیدوارم که به کمک این سیستم‌ها، دسترسی به هویت‌سنجی برای جوامع آسیب‌پذیرتر آسان‌تر شود. از سوی دیگر، به هیچ وجه دلم نمی‌خواهد ببینم که شرکت‌های فناوری و دولت‌ها از این ابزار به‌منظور نظارت و کنترل شدید افراد استفاده می‌کنند. برای اینکه چنین چیزی اتفاق نیفتد، این فناوری باید متن باز و مبتنی بر بلاک چین‌های عمومی باشد.

استفاده از بلاک چین در راهکارهای هویت‌سنجی دیجیتال

از آنجا که بلاک چین ساختاری مستحکم و مقاوم در برابر سانسور دارد، می‌تواند گزینه‌ای مناسب به عنوان زیرساخت راهکارهای هویت‌سنجی دیجیتال باشد که ایمنی و دردسترس بودن آنها بسیار مهم است. راهکارهای هویت‌سنجی غیرمتمرکز دیجیتال یکی از فعال‌ترین زمینه‌های توسعه فناوری بلاک چین به شمار می‌آیند.

اوایل ماه گذشته میلادی شهر سجونگ در کره‌جنوبی، برنامه خود را برای استفاده از بلاک چین در ذخیره و احراز هویت وسایل‌نقلیه خودران اعلام کرده بود.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه