اختصاص بخشی از بودجه ۷۰۰ میلیارد دلاری سنای آمریکا جهت مطالعه بر روی امنیت سایبری بلاک چین

اختصاص بخشی از بودجه ۷۰۰ میلیارد دلاری سنای آمریکا جهت مطالعه بر روی امنیت سایبری بلاک چین

لایحه دفاعی ۷۰۰ میلیارد دلاری توسط مجلس سنای ایالات متحده تصویب شده است که شامل فرمان مطالعه بلاک چین برای وزرات دفاع ایالات متحده است.

دو روز پیش، مجلس سنا، یک بسته بزرگ پیشنهادی بودجه برای فعالیت های نظامی ارائه داد که صدها میلیارد دلار اعتبار به ارتش ایالات متحده تزریق خواهد کرد. گزارش های عمومی نشان می دهد که تبصره ای در آن لایحه توسط سناتور راب پورتمن درج شده است که باید حتما مطالعه بر برنامه های سایبری فناوری بلاک چین را در دستور کار قرار دهند.

این تبصره و اصلاحیه با اکثریت آرا تصویب شد.

خلاصه ی متن اصلاحیه به صورت زیر است:

… باید گزارشی درباره برنامه های کاربردی و سایبری بلاک چین در حوزه نظامی و دیگر پایگاه های داده توزیع شده ارائه شود. همچنین باید نحوه استفاده نیروهای خارجی ، سازمان های افراطی و تروریستی و شبکه های مخفیانه جنایی، از این فناوری بررسی شود.

 

انتظار می رود که این تحقیق، شش ماه پس از ورود لایحه به قانون، تکمیل و به وزارت دفاع تحویل داده شود.

این لایحه نگرانی های زیادی را در سراسر جهان به وجود آورده است زیرا بودجه ی این لایحه از تمام بودجه های نظامی قبلی در جنگ های عراق و افغانستان بسیار بیشتر است. همچنین توسعه دهندگان بلاک چین نگرانی خود را از نظامی شدن بلاک چین اعلام کردند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
محمد محمدی
محمد محمدی
۶ سال قبل

۷۰۰ میلیارد دلار ؟؟؟ احتمال خیلی زیاد این خبر صحیح نیست ، لطفا اصل مقاله یا سایت را معرفی نمایید - با تشکر