atlasarzdigital

قیمت بیت کوین برای تثبیت روند صعودی باید از چه مقاومتی عبور کند؟

قیمت بیت کوین برای تثبیت روند صعودی باید از چه مقاومتی عبور کند؟

قیمت بیت کوین در حال حاضر برای حفظ روند صعودی خود و رسیدن دوباره به رقم 10,400 دلار می‌جنگد. اما برای تحقق آن ابتدا باید از سد دو مقامت 9,300 و 9,400 عبور کند.

آیا رشد قیمت اخیر مصنوعی بود؟

بیت کوین در تلاش است تا روند فعلی و محدوده قیمت پر اهمیت خود را حفظ کند. از طرف دیگر معامله‌گران رفته رفته این سوال برای‌شان ایجاد می‌شود که جهش قیمت بیت کوین به 10,400 دلار که هفته گذشته شاهدش بودیم، به دلیل صحبت‌های رئیس جمهور چین بوده است یا نه. شی جین پینگ هفته گفته در صحبت‌هایش بر لزوم توسعه فناوری بلاک چین در این کشور تاکید کرد.

قیمت بیت کوین برای تثبیت روند صعودی باید از چه مقاومتی عبور کند؟

پادشاه ارزهای دیجیتال، بیت کوین، از زمان سقوطی که از اوج اخیرش در 10,400 دلار تجربه کرد، همچنان به دنبال محکم کردن جای پایش است تا بتواند به روند صعودی‌اش ادامه دهد.

صحبت‌های رئیس جمهور چین کار خودش را کرد؛ باید منتظر بیت کوین 9,500 دلاری باشیم

مقاومت و حمایت کلیدی

برخی از معامله‌گران منتظر سقوط بیت کوین به شکافت قیمتی قراردادهای آتی CME در رقم 8,750 دلار هستند. این رقم به میانگین متحرک (مووینگ اوریج) 20 روزه شاخص بولینگر باندز (Bollinger Bands) نیز نزدیک است. این دقیقا همان بخشی است که معمولا یک دارایی بعد از رشد شدید، به آن می‌رسد.

بیت کوین همچنان بالای میانگین متحرک 200 روزه باقی مانده است اما یک سقوط به زیر 8,650 می‌تواند باعث تغییر این وضعیت شود. خبر خوب برای تریدرها این است که در حال حاضر منحنی میانگین متحرک 50 روزه از میانگین متحرک 200 روزه فاصله گرفته و این نشان می‌دهد که خطر تقاطع مرگ (Death Cross) کم است. تقاطع مرگ سیگنالی است که احتمال یک اصلاح شدید پس از رشد قیمت را نشان می‌دهد. بنابراین تا 8,650 خطری وجود ندارد اما اگر قیمت به زیر 8,500 برسد احتمال پایین آمدن میانگین متحرک 50 روزه نسبت به میانگین متحرک 200 روزه را افزایش دهد و این یعنی ریسک تقاطع مرگ و اصلاح قیمت شدید بالا می‌رود.

قیمت بیت کوین برای سه بار متوالی از حمایت 9,100 دلار دفاع کرده است، اما همچنان خطر شکستن آن و سقوط شدید وجود دارد. اگر بیت کوین بتواند به بالای 9,300 برسد، آنگاه می‌توانیم امیدوار باشیم که در کوتاه مدت از مقاومت‌های 9,573 و 9,800 عبور کند تا وارد یک نقطه عطف صعودی شود.

معامله‌گران شاهد یک واگرایی مثبت در تلاقی میانگین متحرک در تایم فریم 4 ساعته خواهند بود که نشان از یک تقاطی صعودی دارد. از طرف دیگر شاخص RSI به رقمی نزدیک 50 برگشته است که نشانه خوبی محسوب می‌شود.

صحبت‌های رئیس جمهور چین کار خودش را کرد؛ باید منتظر بیت کوین 9,500 دلاری باشیم

در تایم فریم 4 ساعته، می‌توان مشاهده کرد که بیت کوین در یک وِج یا کنج (Wedge) با پهنای کم معامله می‌شود و نوارهای بولینگر باندز هم در حال باریک‌تر شدن هستند. این حرکت سبب شد تا قیمت به بالاتر از میانگین متحرک 20 روزه برسد، اما نتوانست تا بخشی بالاتر از بازوی بالایی برسد.

تغییرات قیمت بیت کوین از الگوی سقوط به قیمتی پایین‌تر از کانال نزولی (خط مشکی رنگ)، سپس جهش به خط روند نزولی در وج (خط آبی)، پیروی می‌کند. کندل‌های ساعتی که در پی رشد حجم معاملات ایجاد شدند، گواهی بر پیروی از همین الگو هستند.

بنابراین بیت کوین باید برای متقاعد کردن معامله‌گران نسبت به این مسئله که وارد روند صعودی شده، به قیمتی بالاتر از 9,573 برسد.

صحبت‌های رئیس جمهور چین کار خودش را کرد؛ باید منتظر بیت کوین 9,500 دلاری باشیم

آینده‌ای پر امید

صحبت‌های رئیس جمهور چین کار خودش را کرد؛ باید منتظر بیت کوین 9,500 دلاری باشیم

تایم فریم هفتگی نشان می‌دهد که بیت کوین بالاتر از کانال نزولی چند ماهه حرکت می‌کند و این یعنی روند در حال تغییر است. بسته شدن اخیر قیمت در رقم 9,540 نتوانست باعث ایجاد قله بالایی شود، اما قیمت بیت کوین در محدوده بالاتر از میانگین متحرک موزون 20 روزه قرار دارد. از طرف دیگر خط مکدی (MACD) با تغییر رنگ نمودار میله‌ای (به صورتی در تصویر) سیری مستقیم در پیش گرفته است. تغییر رنگ نمودار میله‌ای ناشی از تغییرات شدید گذشته است.

بیت کوین برای ثبیت روند صعودی خود لازم نیست خیلی سریع به قیمتی بالای 10,400 برسد، اما باید در تایم فریم‌های روزانه و هفتگی شاهد الگوی قله‌های بالایی (که شبیه پله رو به بالا است) باشیم تا در نهایت در این تایم فریم‌ها، شاید یک جهش دیگر باشیم. همانطور که در برش عرضی رنج حجم معاملات نشان داده شده است، حرکت به بالای مقاومت 9,400 لازم است، پس از آن یک جهش سریع به 9,800 می‌تواند رخ دهد.

در روی دیگر سکه، اگر بیت کوین نتواند از سطوح فعلی خود در سطح 9100 تا 9200 دلار حمایت کند، به پایین الگوی وج و حمایت 9,000 سقوط می‌کند. اگر قیمت به زیر 9,000 دلار برسد، معامله‌گران در این وضعیت سطوح 8,700 و 8,350 دلار را به عنوان حمایت‌های جدید در نظر می‌گیرند.

اشتراک
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
جمشید ملکی
جمشید ملکی
11 ماه پیش

9000
8600
حمایت های خیلی خیلی مهم بیت هستن در رصورت شکست
بیت به راحتی تا حمایت 7600 و 7400 سقوط خواهد کرد
بخاطر اجرای سناریو عکس بازار 1000 دلار زیر لورج 10 برای نهنگ ها

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه قیمت بیت کوین برای تثبیت روند صعودی باید از چه مقاومتی عبور کند؟ ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
1
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x