قیمت بیت کوین فاقد شتاب صعودی است؛ اما میانگین ساده ۱۰۰ ساعته می‌تواند روند صعودی ایجاد کند

قیمت بیت کوین فاقد شتاب صعودی است؛ اما میانگین ساده ۱۰۰ ساعته می‌تواند روند صعودی ایجاد کند

قیمت بیت کوین در حال نمایش نشانه‌های اولیه شکست صعودی به بالای سطح ۱۰,۸۰۰ دلار است. روند صعودی تا زمانی که بیت کوین در بالای میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود، می‌تواند ادامه یابد.

به‌گزارش نیوز بی تی سی، پس از دیده‌شدن چندباره حمایت ۱۰,۶۵۰ دلار، قیمت بیت کوین روند صعودی خود در مقابل دلار آمریکا آغاز کرده است. در این مسیر قیمت موفق به نقض مقاومت‌های ۱۰,۷۵۰ و ۱۰,۸۰۰ دلار شده است.

این حرکت صعودی قیمت به‌گونه‌ای بوده که شاهد بسته‌شدن قیمت در بالای سطح ۱۰,۸۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته هستیم. مهم‌تر از همه، در نمودار یک‌ساعته قیمت بیت کوین به دلار آمریکا، شاهد شکست قیمت به بالای الگوی مثلث در نزدیکی مقاومت ۱۰,۸۱۵ دلار نیز هستیم.

قیمت بیت کوین در وضعیت فعلی و با وجود شکست صعودی اخیر، در تلاش برای افزایش مومنتوم (شتاب یا تکانه حرکت) در بالای مقاومت ۱۰,۸۵۰ دلاری خود است. در قیمت ۱۰,۸۵۵ دلار شاهد تشکیل سقف کوتاه‌مدت هستیم و قیمت درحال‌حاضر در حال اصلاح است. قیمت در حال آزمودن سطح حمایت ۲۳.۶ درصد اصلاحی موج اخیر خود از کف ۱۰,۶۸۷ دلار تا ۱۰,۸۵۵ دلار است.

قیمت بیت کوین فاقد شتاب صعودی است؛ اما میانگین ساده ۱۰۰ ساعته می‌تواند روند صعودی ایجاد کند
نمودار قیمت بیت کوین در تایم‌فریم یک‌ساعته

اولین حمایت کلیدی قیمت در نزدیکی خط روند نزولی شکسته‌شده در ۱۰,۸۰۰ دلار است. حمایت اصلی نیز نزدیک به سطح ۱۰,۷۷۵ دلار یا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته است. این سطح نیز در نزدیکی حمایت ۵۰ درصد فیبوناچی اصلاحی موج صعودی مذکور (از کف ۱۰,۶۸۷ دلار تا ۱۰,۸۵۵ دلار) قرار دارد.

تا زمانی که قیمت بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته در حال نوسان است، می‌تواند حرکت صعودی خود را از سر بگیرد. مقاومت اولیه قیمت نزدیک به سقف اخیر آن در ۱۰،۸۵۵ دلار قرار دارد. اولین ناحیه مقاومتی در ۱۰,۹۲۰ الی ۱۰,۹۵۰ دلار واقع شده است و مقاومت اصلی قیمت در نزدیکی مقاومت ۱۱,۰۰۰ دلاری است. در بالای این سطح احتمالاً خریداران کنترل رشد قیمت را در دست می‌گیرند.

شکست نامعتبر در قیمت

اگر بیت کوین موفق به حرکت به بالای مقاومت ۱۰,۸۵۵ یا ۱۰,۹۵۰ دلار نشود، شکست (بریک اوت) اخیر قیمت احتمالاً نامعتبر بوده است. شکست نزولی قیمت به زیر میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته می‌تواند قیمت را به زیر حمایت ۱۰,۷۵۰ دلاری خود هدایت کند.

حمایت اصلی قیمت در نزدیکی ضلع پایین الگوی مثلث در ۱۰,۶۸۰ دلار قرار گرفته است. هرگونه شکست موفقیت‌آمیز و معتبر قیمت به زیر حمایت خط روند صعودی (ضلع پایین الگو) و حمایت ۱۰,۶۵۰ دلار، احتمال نزول قیمت به زیر ۱۰,۵۵۰ دلار را افزایش خواهد داد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
نیما
نیما
۳ سال قبل

زمین تو شمال تا سال آینده معادل بیت کوین ۳۰ هزار دلاریه سوال اینجاس آیا ما عاشقان بیت کوین در این دوران کورونا سودی که طلا و زمین و ماشین داد و تونستیم کسب کنیم ؟ و این جواب برای من نه است با اینکه ۵ سال تو این حوزه فعال بودم !

پارسا
پارسا
۳ سال قبل
پاسخ  نیما

کاملا حرفت درسته.ولی این شرایط در کشورهای خارجی چون تورم در این حد ندارن بیت کوین می‌تونه براشون سودآور باشه.نکته دیگه اینکه بیتکوین هنوز به قیمت های بالا نرسیده و اگه برسه هممون سود میکنیم.
به امید سود بالا

محمد صدرایی
محمد صدرایی
۳ سال قبل
پاسخ  نیما

طرز تفکر درستی نیست پنج سال پیش بیت کوین 500 هزار تومن بود الان 330 میلیون تومنه یعنی 660 برابر شده، آیا طلا هم انقدر رشد کرده؟در ضمن هنوز هم بیت کوین روی موج صعودی هست به شرطی که بتونی صبر کنی و مداوم پس انداز بیت کوین جمع کنی مطمئن باش از تورم خیلی جلوتری