تحلیل‌گران انتظار دارند قیمت بیت کوین تا ۱۳,۰۰۰ دلار اصلاح شود؛ بررسی ۳ دلیل اصلی

تحلیل‌گران انتظار دارند قیمت بیت کوین تا ۱۳,۰۰۰ دلار اصلاح شود؛ بررسی ۳ دلیل اصلی

عده‌ای از معامله‌گران بیت کوین انتظار دارند که بازار با اصلاحی شدیدتر همراه باشد، اما در عین حال عنوان می‌کنند که نباید احتمال جهش به ۱۸,۰۰۰ دلار را نادیده گرفت.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین روز گذشته را در محدوده‌ای بالاتر از ۱۷,۰۰۰ پشت سر گذاشت. این در حالی است که پیش از آن شاهد اصلاح شدید قیمت از ۱۹,۴۰۰ دلار بودیم. معامله‌گران معتقدند که در کوتاه‌مدت، احتمال سقوط بیشتر پادشاه ارزهای دیجیتال وجود دارد.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

آنها از چرخه های تاریخی، سطوح فیبوناچی و رکوردشکنی قراردادهای آتی باز به‌عنوان عواملی یاد می‌کنند که ممکن است باعث چنین سقوطی شود.

چرخه‌های تاریخی و سقوط قیمت

قیمت بیت کوین پس از ثبت اوج تاریخی خود در سال ۲۰۱۷، چندین بار سقوط‌هایی ۲۰ الی ۳۰ درصدی را تجربه کرد. با وجود ادامه روند، همزمان با ورود افراد بسیاری به بازارهای مشتقه، شاهد سقوط در بازار بیت کوین بودیم.

تحلیل قیمت بیت کوین
تحلیل قیمت بیت کوین

با تکیه بر همین داده‌های تاریخی، معامله‌گران معتقدند که اگر تاریخ تکرار شود، باید منتظر سقوط قیمت بیت کوین به محدوده ۱۴,۵۰۰ تا ۱۳,۸۰۰ دلار باشیم.

در بدترین حالت، برخی تحلیل‌گران عنوان می‌کنند که قیمت بیت کوین ممکن است به اوج ماه اوت (مرداد) سقوط کند. اگر این اتفاق بیفتد، هدف قیمت بیت کوین ۱۲,۴۶۸ دلار خواهد بود.

یکی از معامله‌گران با نام مستعار سالسا تکیلا (Salsa Tekila)، در اظهارنظری گفت که دورنمای تکنیکال بازار بیت کوین نسبتاً واضح است. او معتقد است که اگر قیمت بیت کوین از ۱۷,۵۰۰ دلار عبور کند و در آنجا تثبیت شود، روند بار دیگر صعودی می‌شود. این در حالی است که اگر قیمت بیت کوین پایین‌تر از این میزان بماند، کاهش قیمت به ۱۳,۰۰۰ دلار تا ۱۱,۰۰۰ دلار دور از ذهن نخواهد بود.

فیبوناچی

تحلیل‌گران از سطح اصلاحی ۰.۶۱۸ فیبوناچی به‌عنوان یکی از پراهمیت‌ترین نواحی قیمت یاد می‌کنند که ممکن است خریداران در آنجا اقدام به خرید بیت کوین کنند.

این ناحیه در نمودار در محدوده ۱۳,۵۰۰ دلار قرار دارد. پایین‌تر از ۱۳,۵۰۰ از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و سقوط به زیر آن، نشان از تغییر روند خواهد داشت.

قراردادهای آتی

وقتی قراردادهای آتی باز بیت کوین در محدوده‌ای بالای ۱ میلیارد دلار بماند، قیمت میل به سقوط خواهد داشت.

طبق گزارش‌ها، در طول تاریخ بیت کوین، معمولا با افزایش معاملات در بازارهای آتی، قیمت نیز اصلاح می‌شود.

داده‌های اسکیو (Skew) نشان می‌دهد که قراردادهای باز در پلتفرم‌های آتی مطرح از ۱ میلیارد دلار عبور کرده است. قراردادهای آتی باز در صرافی OKEx، پلتفرم قراردادهای آتی بایننس و بازار آتی CME، سه بازار آتی مهم بیت کوین، به‌ترتیب ۱.۴، ۰.۹۴ و ۰.۹۳ میلیارد دلار برآورد شده‌اند.

قراردادهای آتی باز
قراردادهای آتی باز

دیدگاه‌های نزولی

برخی دیگر از تحلیل‌گران بر این باورند که حتی احتمال افزایش قیمت و رسیدن به سطوح بالاتر از ۱۸,۰۰۰ دلار هم ممکن است. آنها همچنین معتقدند که احتمال دارد پیش از اصلاح گسترده، شاهد رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۸,۰۰۰ دلاری باشیم.

مایکل ون دپوپ (Michael van de Poppe)، معامله‌گر مطرح بازار سهام آمستردام، در اظهارنظری گفت که قیمت بیت کوین در محدوده‌ای بالاتر از ۱۶,۰۰۰ دلار قرار دارد.

این مسأله ممکن است باعث جهش به ۱۸,۰۰۰ دلار شود. داده‌های مرتبط با نهنگ‌های بازار هم نشان می‌دهد که ۱۶,۰۰۰ دلار به‌عنوان یک سطح حمایتی قدرتمند عمل می‌کند.

کریپتو کاپو (Crypto Capo)، از تحلیل‌گران توییتر هم معتقد است که احتمال رسیدن قیمت بیت کوین ۱۸,۰۰۰ دلار، پیش از اصلاح قیمت وجود دارد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

9 دیدگاه
آریان باقری
آریان باقری
۳ سال قبل

همشون درسته ، چون همش بستگی به تصمیم گیری معامله گران داره ، باید دید چی میشه اما فعلا که اصلاح رو پشت سر گذاشتیم و داریم میریم بالا انشالا که بتونیم مقاومت تاریخی 19 هزار 700 رو بشکونیم...

Ali Nouri
Ali Nouri
۳ سال قبل

بازارهای مالی در اوج خوشبینی ریزش می کنند و در اوج بدبینی رشد

ارین
ارین
۳ سال قبل

چرته باور نکمید عمرا زیر 14500 بیاد
حد اکثر 1500
BTC is freedom

Hea
Hea
۳ سال قبل

الان یکی دو روزه قیمت روی 18 هزار ثابت مونده و این پست ظاهرا برای خیلی قبلتر هست.

محمد.mk
محمد.mk
۳ سال قبل

بیت کوین ۲۰۲۰ رو دیگه نمیشه با بیت کوین سال۲۰۱۸ مقایسه کرد چون اعتماد الان به بیت کوین در بین شرکت های بزرگ خیلی افزایش پیدا کرده و میل به سرمایه گذاری در این ارز زیاد شده که باعث افزایش خرید این ارز میشه

علی
علی
۳ سال قبل

کندل هفته آینده مشخص میکنه شروع روندافزایشی تا ۲۲یا شروع اصلاح تا۱۴

حسن
حسن
۳ سال قبل

دقیقا یه جورایی بوی دسیسه از همه ی ارزای دیجیتال داره میاد
البت بنده الان تو هیچ بازاری نیستم. برای دوستانی که میگن از خرید جا موندی
سال 98 هیچ کسی انتظار ریزش از نزدیک 14 هزار دلار به زیر 4 هزار دلار رو نداشت.
حس می کنم داره تاریخ مجددا تکرار میشه و مثله سال گذشته احتمال اینکه ارز یه سقوط خیلی بزرگ رو مجددا تجربه کنه هست.
البته خیلیا هم بودن که چند روز آخر سال گذشته رو خوب خرید زدن و خوب تر فروش کردن

ایشالا همه ی مردم فعال تو این زمینه متضرر نباشن

محمد
محمد
۳ سال قبل
پاسخ  حسن

به تحلیلگری مثل من ایرانیا باید افتخار کنن قیمت بیت کوین تا 7500 دلار میریزه و این سیگنال را به رایگان دادم حالشو ببری :)<b>b: کمتر از 4 ماه ذیگه این اتفاق می افتد<b>

شادی حسنی
شادی حسنی
۳ سال قبل
پاسخ  محمد

خب بعدش چی میشه