ارز دیجیتال > قوانین > جمهوری اسلامی ایران > نماینده مردم شبستر در مجلس: ارز دیجیتال نخرید!
اخبار اقتصادی جمهوری اسلامی ایران

نماینده مردم شبستر در مجلس: ارز دیجیتال نخرید!

نماینده مردم شبستر در مجلس: ارز دیجیتال نخرید!
نماینده مردم شبستر در مجلس: ارز دیجیتال نخرید!Reviewed by گروه خبری on Jun 9Rating: 5.0

معصومه آقاپورعلیشاهی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها اظهار داشت: در شرایطی که ساز و کار قانونی برای خرید و فروش ارز دیجیتال وجود ندارد، مردم از معامله ارز دیجیتال دوری کنند. خرید و فروش ارزهای دیجیتال ممنوع است، به هیچ‌وجه نباید صرافی‌ها وارد چنین بحثی شوند.

نماینده مردم شبستر در مجلس: ارز دیجیتال نخرید!

معصومه آقاپورعلیشاهی

به نقل از صدای ایران؛ معصومه آقاپورعلیشاهی با بیان اینکه ساز و کار خرید فروش ارز دیجیتال در ایران تعیین نشده است، بیان داشت:

با وجود اینکه هنوز ساز و کار این کار تعیین نشده است، اما مردم نسبت به خرید ارز دیجیتال استقبال نشان می‌دهند که این کار در بلند مدت به ضرر آنها تمام خواهد شد.

نماینده مردم شبستر در مجلس: ارز دیجیتال نخرید!

نماینده مردم شبستر در مجلس دهم، ادامه داد:

مادامی که بانک مرکزی بر غیرقانونی بودن خرید و فروش ارز دیجیتال تاکید دارد، توصیه می‌کنیم مردم به سمت این بازار نروند، در صورتی که در این معامله ایراد و اشکالی ایجاد شود به لحاظ قانونی نمی‌توان آن را دنبال کرد.

وی با اشاره به اینکه برای ارز دیجیتال قانون نداریم، تصریح کرد:

در حال حاضر قانونی برای ساز و کار ارزهای دیجیتال نداریم و تا زمانی که بانک‌های ایران به بانک‌های جهانی مرتبط نشود، نمی‌توانیم وارد معاملات مجازی شویم.

نماینده مردم شبستر در مجلس: ارز دیجیتال نخرید!

به نقل از مهر، آقاپورعلیشاهی بیان داشت:

مردم نباید به سمت بازاری بروند که سازوکار قانونی ندارد و نمی‌توان در مراجع قضایی آن را پیگیری کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در این باره که سرعت قانون‌گذاری ایران متناسب با رشد اقتصادی دنیا نیست، توضیح داد:

تا زمانی که اصلاح قانون مبارزه با پولشویی و FATF پذیرفته نشود و به بانک‌های جهانی متصل نشویم، نمی‌توانیم به سمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال برویم و توصیه می‌کنم مردم از معاملات این ارز فاصله بگیرند.

print
امتیاز خوانندگان
[Total: 0 Average: 0]

نماینده مردم شبستر در مجلس: ارز دیجیتال نخرید!

درباره نویسنده

گروه خبری

گروه خبری

5
دیدگاه کابران

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
37 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Ariaکاوه پژوهشیامینali Recent comment authors
  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
ali
ali

اطلاعات کافی داشتن در حوضه ارزهای دیجیتال مستلزم چندین ماه مطالعه وتحقیق است .بنده فکر نمیکنم کارشناسان بانک مرکزی هم اطلاعات کافی داشته باشند چه برسد به یک نماینده مجلس. تمام مشکلات یک جامعه زمانی شروع میشود که افراد غیر متخصص نظر میدهند. امیدوارم روزی برسد که در کشورمان مثل کشور ژاپن افراد متخصص نظر بدهند.

امین
امین

نماینده محترم…آیا کار با بانکها و موسسات مالی داخلی ساز و کار دارد ؟ که این مورد داشته باشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ والا داخل بازار ارز دیجیتال جوانا ما بهتر دارند نون میخورند … بستر رشد آماده کنید نه قفل روی قفل

Aria
Aria

باسلام به همگى
بیاید اینطور قضاوت نکنیم شاید حرف درستی باشه البته نمیخوام حرف نماینده رو بگم درسته این نظر خودشه ولی نظر من اینه میدونید چرا شاید بعضیها موافق باشند یا شاید هم مخالف ولی به نظر من کسایی که میخواستن از این بازار سودشون رو بدست اوردن یعنی منظور من دقیقا کسانی هست که همون اول که هیچ کس اطلاع نداشت سرمایه گذاری کردن و سودش رو هم بردن، به نظر من برد واقعی رو اونا کردن و اگر هم از اون موقع تا الان رو مقایسه کنید قیمت ها سیر نزولی در پیش گرفتن و همچنین از اجلاس consensus که به خوبی استقبال نشد برای همین دوباره قیمت ها کاهش پیدا کرده و مطمئنا از این هم پایین تر خواهد رفت یعنی همان (حباب قیمت)

کاوه پژوهشی
کاوه پژوهشی

من متوجه نمیشم چرا شما و خیلی های دیگه فکر میکنید ارزهای دیجیتال باید سود هنگفتی برای سرمایه گذارها داشته باشن. بزرگترین سود ارزی مثل بیتکوین غیر متمرکز بودن اونه. رسالت ارزهای دیجیتال اینه که” پول “باشن نه مثل طا که هرکسی یه گوشه قایمش کنه و منتظر بالا رفتن قیمتش باشه.

Aria
Aria

بله درسته صحبت شما کاملا متین ولی در صورتی درست هست که این ارز ها قیمت ثابتی داشته باشن نه اینکه مثلا (بیتکوین) در حدود ۱ ساعت ۱۰۰۰دلار از قیمتش کاسته شود. این معنی و مفهومی نداره تا زمانی که به یک قیمت ثابت برسند اون موقع هست که میشود به ارز ها اطمینان داشت. اگر جایی رو اشتباه میگم لطفا از بنده انتقاد کنید ممنون.